ארצית: המבחנים יוצאים לדרך

כרטיס אחד, 7 קבוצות. משחקי המבחנים / הישרדות מעולם לא היו מאתגרים יותר, וכשכמעט לכל הקבוצות יש תוכניות מעשיות לשחק בליגה הארצית בעונה הבאה - זה רק יוסיף שמן למדורה. על הקבוצות והלו"ז לחודש הקרוב.


| אלירן כהן

 

הרבה מהדרמה של מחזורי הסיום של העונה התנקזה לקרבות הישירים והעקיפים על המקום ה- 11, הגבול ממנו נושמים לרווחה או נאלצים לבלות חודש משחקים נוסף. בעוד שלקבוצות ליגה א' מדובר בהזדמנות, עבור קבוצות הליגה הארצית מדובר יותר בטרחה. אלא שבעוד בשנתיים האחרונות משחקי המבחנים / הישרדות הבטיחו ל-2 קבוצות כרטיס לליגה הארצית, השנה זכיה באליפות ה"בית" לא תספיק, מאחר ומוליכות הבית התחתון הדרומי תפגוש את מוליכת הבית התחתון הצפוני לסדרת גמר סל, בסיומה רק אחת תשחק בליגה הארצית בעונה הבאה.

3 קבוצות יתמודדו בבית הדרומי, 4 קבוצות יתמודדו בבית הצפוני.
בדרום: אליצור פ"ת / גבעתיים, הפועל נען והפועל חבל איילות.
בצפון: מכבי עירוני כרמיאל, הפועל קריית טבעון, סטלמך פ"ת ומכבי רעננה יאיר.

קשה לדבר על פייבוריטית מאחר וכל קבוצה מגיעה עם המטען שלה והמומנטום שלה. קחו למשל את "נציגות הארצית" - אליצור פ"ת / גבעתיים ומכבי עירוני כרמיאל שכבר היו בחוף מבטחים השנה ונשרו למבחנים רק בגלל הפסד במחזור הנעילה של העונה. קחו למשל את חבל איילות שלקחה את המקום במבחנים בזכות שלשה בשניות הסיום, או את הפועל נען, שנבנתה לעלייה אך הפסידה במשחק העונה לנצר סרני - שחגגה במקומה העפלה היסטורית לארצית. אז הערב אומנם יש לנו רק משחק אחד, אבל הולך להיות פה חודש חם מאוד.

 

משחקי המחזור הראשון:

אליצור פ"ת גבעתיים - הפועל חבל איילות (17:30, תלם, גבעתיים)
מכבי עירוני כרמיאל - הפועל קרית טבעון (7.5, 20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל)
סטלמך פ"ת - מכבי יאיר רעננה (7.5, 21:00, עוזי חיטמן, פ"ת)