בתום דרמה - חבל איילות חוזרת לארצית

שנה אחת מהירידה - הפועל חבל איילות חוזרת לארצית אחרי שניצחה הערב 86:81 את מכבי עירוני כרמיאל במשחק ישיר בין השתיים על המקום בליגה בעונה הבאה. המשחק היה הפכפך מאוד והסתיים רק אחרי 45 דקות, כשתום ספיר עם 28 נקודות הוביל את הדרומים לניצחון. (צילום: בר גירו)


| safsal

 

שנה אחת בלבד בליגה א' הספיקה לחבל איילות, והיא שוב איתנו בליגה הארצית, אחרי חתיכת דרך שהיא נאלצה לעבור. זה התחיל מסל 'ניצחון' דרמטי במיוחד על עוצמה מודיעין שהביא אותה למקום השני בליגה א' דרום, המשיך עם בית גמר דרומי אותו היא ניצחה בזכות הפרשי סלים, והסתיים הערב עם ניצחון דרמטי בתום הארכה במשחק השלישי והמכריע על הליגה הארצית מול מכבי עירוני כרמיאל - 86:81. עבור דן ג'י מאמן איילות מדוברת בעליית ליגה שניה ברציפות אחרי שאשתקד זכה באליפות הארצית צפון.

אחרי שכל אחת ניצחה אצלה בבית (כשבשני המשחקים זה נגמר ב-3 הפרש), הערב כאמור השתיים נפגשו ברמלה למשחק קובע. כרמיאל פתחה טוב את המשחק עם יתרון 2:7, אבל אז תום ספיר ועומר דניאלי התעוררו עם נקודות מבפנים ומבחוץ ולקחו את חבל איילות כל הדרך ליתרון 14:21. ג'ורדן קובלין עם 5 אישיות צמצם, ואחרי 10 דקות על הלוח 22:19 דרומי. הרבע השני המשיך צמוד עם חילופי סלים בין הצדדים, כשהיתרון מחליף לו ידיים עד שכרמיאל עם צמד שלשות פתחה לעצמה יתרון קל 30:35. נאור אדרעי קלה שלשה לאיילות, אבל המומנטום המשיך עם הצפונים כשנקודות מהקו של אלכס דובראו כבר הביאו את הפער לדו ספרתי 34:44. ספיר שוב לקח אחריות ועם מהלך סל ועבירה ועוד שלשה קיזז ל-40:44 בלבד בירידה להפסקה.

ברבע השלישי הקאמבק של חבל איילות הושלם, ושוב קיבלנו כמה דקות של חילופי הובלה כשהפעם אף אחת לא הצליחה לפתוח פער משמעותי. סל של דניאל סגר 3 רבעים ראשונים ב-61:59 לדרומים. איילות במיני מומנטום הגדילה את היתרון שלה ל-7 בתחילת הרבע הרביעי, אך עדי רייפר ודובראו צמצמו לפני ש-שלשה של גל זיו קבעה שוויון 72. רייפר וספיר החליפו סלים, והמשחק הלך להארכה בשוויון 74. קובלין החליף סלים עם ספיר וליקרמן בתחילת תוספת הזמן, כש-שלשה של האחרון מעלה את חבל איילות ליתרון 5. כרמיאל הצליחה לצמצם אבל לא יותר מזה, ואיילות סחטה את השעון עד לסיום כשהיא מנצחת 86:81.

קלעו לכרמיאל: אלכס דובראו 24, גורדין קובלין 16, כפיר אסייג 14, עדי רייפר 8, בן ברייטמן 7, עמית כהן 5, מארק איברהים 4, גל זיו 3. 

קלעו לחבל איילות: תום ספיר 28, עומר דניאל 19, איתי ליקרמן 14, בר גירו 10, נאור אדרעאי 5, דין אלינגר 4, עידן שופן וניב זרחוביץ 3 כ"א.