פול דילייני עובר לאשדוד

ליגה ארצית: הגארד הותיק והמנוסה שהוביל העונה את כפר קאסם ללאומית נשאר לעונה נוספת בליגה השלישית, ויחזק את מכבי אשדוד שצירפה לאחרונה גם את עומר אל על. בפ"ת הקפטן אופק לוי ובוגר מחלקת הנוער נועם נאור ממשיכים לעונה נוספת, מספר עידכונים גם מהפועל מגידו..


| safsal

 

בקיץ שעבר כשפול דילייני (36, 1.88) ירד לראשונה לליגה הארצית אחרי תקופה ארוכה בליגת העל ובליגה הלאומית (שם היה חתום על אליפות אחת ועוד גמר פלייאוף), הכותרת של הידיעה הכריזה כי מדובר ב-'ההחתמה של הקיץ'. כמה חודשים עברו, והגארד הותיק עשה את העבודה והוביל (כמובן יחד עם עוד שחקנים טובים לצידו) את הפועל כפר קאסם לליגה הלאומית לראשונה בתולדותיה. דילייני שדאג לספק לנו לא מעט היילייטס העונה הציג יכולת נהדרת העונה כשבמשחקי הפלייאוף קלע כמעט 16.5 נק' למשחק כשבגמר עצמו קלע 22 ו-18.

עבור אשדוד שכבר הציגה הקיץ רכש משמעותי יכול להיות שמדובר בשחקן שישלים לה את הגרוש ללירה, אבל רגע - יש עוד. הדרומים צירפו אלוף טרי נוסף, את הגארד עומר אל-על (29, 1.80) שעלה ללאומית מהמחוז הצפוני העונה עם מ.ס. צפת. עבור הרכז הישראלי זאת הייתה זכיה שני באליפות בליגה הארצית, אחרי שעשה זאת גם עם מגדל העמק יזרעאל ב-20/21. לפלייאוף האחרון הוא הגיע חד במיוחד וקלע מעל 17 נק' למשחק כולל תצוגה אחת של 30 נקודות בגמר מול גלבוע מעיינות ברוש. אל-על שיחק בארצית גם במדי נחל שורק, וכמה עונות בלאומית במדי עפולה, ר"ג, הוד"ש, קרית מוצקין ומגדל העמק.

מכבי אליצור פ"ת שהגיעה העונה עד לחצי גמר הפלייאוף השאירה בנתיים לא מעט משחקני הסגל שלה בעונה החולפת, והשבוע עידכנה על עוד שניים שממשיכים. הראשון הוא הקפטן הפורוורד אופק לוי (23, 1.95) שימשיך לעונה שביעית במועדון. לוי קלע בפלייאוף העונה קרוב ל-10 נק' נקודות למשחק. השני הוא בוגר מחלקת הנוער הגארד נועם נאור (19, 1.91) ששיחק העונה במקביל בנוער על ובארצית. בבוגרים נאור לא שיחק יותר מדי, אבל בנוער הוביל את פ"ת עד לשמינית גמר הפלייאוף עם ממוצעים מרשימים של 18.8 נק', 7.7 רב' ו-5.4 אס'.

וקצת עידכוני ארצית גם מהמחוז הצפוני - הפועל מגידו שפיספסה העונה את המקום בפלייאוף תמשיך גם העונה בקו הצעיר, וביצעה מספר החתמות בהתאם. בין המצטרפים החדשים: הסנטר איתן בש (20, 2.00) בוגרת מחלקת הנוער של מכבי חיפה, שהיה חלק מסגל הקבוצה בליגה הלאומית לפני שעבר לשחק בקבוצת הבת בליגה א', והגארד גיא יחידי ברק (23, 1.86) שגם מגיע מליגה א' שם שיחק במכבי קרית ביאליק ולפני זה גם בליגה הארצית בקרית מוצקין. בגזרת הממשיכים: הגארד רז צור (20, 1.90) שהגיע בקיץ שעבר וקיבל הרבה קרדיט בעמדת הרכז צפוי להמשיך לנהל את המשחק של מגידו גם העונה, ועמית סלמן (21, 1.98) בוגר מחלקת הנוער של גלבוע מעיינות.