כפ"ס שומרת על השלד

ארצית: הפועל כפ"ס שהייתה אחת מהפתעות העונה החולפת תמשיך לעונה הבאה עם סגל מאוד דומה לסגל שהיה לה העונה. איתי פדלון, אלמוג זקס, נועם חסון, דן בן נון ושגיב גורמן כולם ממשיכים לעונה נוספת, כשמהנוער מצטרפים תומר שושנה ועידן זילברשלג שישתף פעולה עם אחיו הגדול.


| safsal

 

הפועל כפ"ס הייתה אחת מהפתעות העונה החולפת בארצית צפון, עם הופעה מרשימה בחצי גמר הפלייאוף שלא הייתה רחוקה מלהסתיים בהדחה מפתיעה של צפת שבסופו של דבר עלתה ללאומית. אחרי שהמאמן אלעזר יעקובי נשאר לעונה נוספת, לאחרונה בקבוצה נתנו גם פוש על סגירת הסגל כשמרבית השחקנים המובילים של הקבוצה ממשיכים לעונה נוספת. הגארד נועם חסון (25, 1.90) ימשיך לעונה שניה בקבוצה, אחרי שבעונה החולפת היה לאחד השחקנים המשמעותיים בקבוצה מה שהוביל אותו להיות קרוב מאוד לחמישיית העונה. חסון שהגיע לכפ"ס מחדרה ואחרי שנתיים בתור לגיונר בהולנד קיבל את תואר השחקן המשתפר ועל שמו רשום גם סל ניצחון אחד שסידר לכפ"ס את המקום השישי לקראת הפלייאוף. בפלייאוף עצמו קלע 12.5 נקודות למשחק.

עוד קלעי טוב שסיים לא מעט משחקים העונה בדו ספרתי הוא הגארד דן בן נון (25, 1.77) שהצטרף לכפ"ס בעונה שעברה. בן נון ירד לארצית אחרי שנתיים לא רעות בהוד"ש בלאומית, והשתלב מהר בכפ"ס כשאת משחקי הפלייאוף סיים עם כמעט 11 נקודות למשחק. צלע משמעותית נוספת בהתקפה של כפ"ס העונה הוא הגארד איתי פדלון (23, 1.92) שגם הוא הצטרף לכפ"ס באמצע השנה אחרי ששיחק בליגה האוסטרית. פדלון ששיחק בעבר בארצית גם באשקלון וכפ"ס כ. יאיר נחשב לקלעי טוב בעיקר מחוץ לקשת (9 שלשות ו-14.3 נק' בסדרת חצי הגמר האחרונה).

הפורוורד אלמוג זקס (26, 2.01) שהצטרף לכפ"ס בקיץ שעבר מהקבוצה השניה של כפ"ס (כוכב יאיר) ממשיך גם הוא וינסה גם השנה לעשות צרות בצבע ליריבות. זקס עבר בכמה תחנות בליגה הארצית (עמק חפר, רחובות ומעלה אדומים איתה גם עלה ללאומית) והציג יכולת טובה בכולן וכיום נחשב לאחד הגבוהים היעילים בליגה, וכמו חבריו למעלה גם הוא שמר על ממוצע של דו ספרתי בנקודות העונה. ואחרון חביב לבנתיים הוא הגארד בוגר מחלקת הנוער של כפ"ס הרכז שגיב גורמן (21, 1.81) שכבר העונה קיבל הרבה קרדיט ברוטציה וצפוי להמשיך ולהתפתח בקבוצה. קלע כ-5 נקודות בפלייאוף האחרון.

שני צעירים שמצטרפים לקבוצת הבוגרים מקבוצת הנוער הם הפורוורד עידן זילברשלג (18, 1.98) והגארד תומר שושנה (18, 1.82). עידן הוא אחיו הצעיר של שגיא זילברשלג שגם הוא ישחק העונה בקבוצה (חזר אחרי כמה עונות בלאומית), והעונה בליגת העל לנוער העמיד ממוצעים מרשימים של 14.7 נק', 6.1 רב' ו-2.6 אס' למשחק. שושנה כמעט ולא שיחק העונה בליגה עקב פציעה, אך עונה לפני כן קלע כ-9 נקודות למשחק בליגה. הוא ימשיך העונה כחריג גיל בנוער של כפ"ס בנוסף לבוגרים.