זקס, גרילק ולוי חוזרים לברוש

ליגה ארצית: רם זקס שזכה העונה באליפות עם צפת, שגב גרילק שמגיע מכפר יונה ואביאל לוי ששיחק בנוף הגליל חוזרים כולם לגלבוע ברוש שעל הדרך גם השאירה לעונה נוספת את תם מעיין ועוד כמה שחקני בית. (צילום: מ.ס. צפת דניאל)


| safsal

 

הפועל גלבוע ברוש, שלמקרה ששכחתם ממש לא הייתה רחוקה מלהפתיע את כל הליגה ולסיים עם הכרטיס ללאומית, קרוב לסגירת הסגל שלה לקראת העונה הקרובה. גם השנה הצפונים ימשיכו עם הקו של שחקני הבית ובוגרי המחלקה הצעירה, בשילוב עם כמה שחקנים קצת יותר מנוסים שיובילו. אחד כזה הוא הפורוורד רם זקס (25, 1.94) ששיחק בשנתיים האחרנות במ.ס. צפת, כשבשנה הראשונה שלו בקבוצה נבחר לחמישיית העונה ובשניה זכה באליפות המחוז הצפון על חשבונה של גלבוע כשהוא עצמו תורם כ-7 נקודות למשחק בשלב הפלייאוף. 

מי שעוד יתרום מהנסיון שלו הוא הרכז תם מעיין (30, 1.85) שהגיע לברוש בקיץ שעבר אחרי כמעט עשור בליגת העל (הרצליה, אשדוד, ב"ש, גלבוע גליל וירושלים איתה גם זכה באליפות) ועוד כמה עונות בליגה הלאומית. מעין לא רק הוביל את הקבוצה מעמדת הרכז אלא גם היה אחד הקלעים הבולטים שלה עם קרוב ל-9 נקודות למשחק בשלב הפלייאוף. עוד ברשימת ממשיכי הגלבוע: הקפטן דן פריבר (24) לו זאת תהיה עונה שלישית באדום אחרי ששיחק בארצית גם בעמק חפר וקרית אונו; הרכז יובל כוכבי (21, 1.82) שחזר לברוש אחרי עונה בנוף הגליל, רועי בר חן (23), והגארד יובל בר לב (19, 1.82), כולם ממשיכים לעונה שניה. 

מקבוצת הנוער על של גלבוע מעיינות מצטרפים לסגל הבוגרת הפורוורד שחר ארז (19, 2.00) שקלע העונה כ-5 נק' למשחק, והפורוורד עפרי שטרית (18, 1.95) שרשם ממוצעים של 13.8 נק' ו-9.0 רב' למשחק. הגארד נדב מלכה (19, 1.82) ששיחק בנוער על של גליל עליון והיה מהקלעים המובילים העונה של הליגה עם 23.5 נק' למשחק מצטרף גם הוא. עוד דניים שמצטרפים ולמשה 'חוזר ים הביתה' למועדון בו גדלו הם הפורוורד-סנטר אביאל לוי (25, 2.02), והקומבו גארד שגב גרילק (25, 1.89). הראשון הסתובב בשנים האחרונות בין הארצית ללאומית בקבוצות אזור הצפון ושיחק בעפולה, עכו, מגדל העמק יזרעאל ונוף הגליל, השני עשה מסע דומה ושיחק בין היתר בצפת וכפר יונה.