ארצית: מגדל מגיעה לזיסמן

במוקד משחקי הערב: הפועל ר"ג גבעתיים תארח את הפועל מגדל יזרעאל, שרוצה לשמור על מאזן מושלם ועל ראשות הטבלה. בדרום: אשקלון מארחת את פתח תקווה, ולא מעט קבוצות תחתית שינסו להשיג הערב ניצחון ליגה שני העונה.


| אלירן כהן

המחזור העשירי בליגה הארצית יתקיים הערב, כמעט במלואו, למעט משחק בודד - משחק הצמרת במחוז הדרומי בין אליצור רמלה לאליצור יבנה שנדחה לראשית חודש פברואר. ובכל זאת, למרות שאין עדיין "משחקי עונה" כהגדרתם, מחזורי פתיחת העונה מלמדים על מגמה ועשויים לתת בוסט ללא מעט קבוצות, רגע לפני שמעלים הילוך ונכנסים לשגרת משחקי השלמה ומחזורים כפולים.

עד כה - שלוש קבוצות בכל מחוז שומרות על מאזן מושלם. בדרום אלו אליצור רמלה, מכבי אשדוד ומכבי שהם. בצפון: הפועל מגדל יזרעאל, הפועל כפר סבא "שלום" והפועל "אורי" תל אביב.

מי שתפגוש הערב יריבה שעשויה לאיים על הבכורה שלה בצפון היא הפועל מגדל יזרעאל, שתתארח באולם זיסמן ותפגוש את הפועל ר"ג / גבעתיים, שמחזיקה עד כה במאזן 2-2 אך בהחלט מכוונת אל מקום בפלייאוף. נוף הגליל תנסה להפתיע בכפר סבא, וטבריה עמק הירדן תארח את הפועל ת"א. תנו לנו להמר שהפתעה אחת בהחלט יכולה לצאת מכאן.

בתחתית: אליצור עירוני רעננה תחפש ניצחון ראשון - בבית נגד עמק חפר. גם בין ברוש למוצקין יתקיים משחק מעניין - "על ארבע נקודות", שכרגע נראה כי יכול לתת לא מעט חמצן לאחת מהן.

המשחק המרכזי של המחוז הדרומי נדחה בחודש, וקצת הסיר את העוקץ מהמחזור הנוכחי, מה שמעביר את עיקר הפוקוס להתמודדות בין אשקלון לפתח תקווה - שתי קבוצות שבילו בצמרת בעונות האחרונות ומחפשות לסלול את דרכן לשם. אשדוד תפגוש את קריית אונו לקרב קצוות, שוהם תארח את דימונה, ומשני משחקים שתי קבוצות ישיגו בוודאות ניצחון שני העונה: גבעת שמואל תארח את נצר סרני ונחל שורק את חבל איילות.

 

--- צפון ---
הפועל כפר סבא שלום - הפועל נוף הגליל (18:30, תיכון היובל, כפר סבא)
הפועל רמת גן -גבעתיים - הפועל מגדל העמק יזרעאל (19:00, זיסמן, ר"ג)
אליצור עירוני רעננה - הפועל עמק חפר (20:15, נווה זמר, רעננה)
מכבי קרית מוצקין - הפועל גלבוע ברוש (19:30, אולם נבון, קרית מוצקין)
הפועל טבריה ע.הירדן - הפועל אורי תל אביב (20:00, בית ירח, כנרת)
מכבי חדרה - הפועל עכו (20:30, אנרבוקס, חדרה)
מכבי הוד השרון - הפועל מגידו (20:30, אולם רבין, הוד השרון)

 

--- דרום ---
אליצור נחל שורק - הפועל חבל איילות (18:00, רחוב ים, נצר חזני)
הפועל חבל מודיעין - הפועל מתן אשדוד-מבועים (19:30, חטיבת ביניים נחשון, שהם)
מכבי שהם - מכבי דימונה (20:00, אולם ניצנים, שוהם)
א.ס. אשקלון - מכבי אליצור פתח תקוה (20:00, מקיף ה', אשקלון)
אליצור גבעת שמואל - הפועל אריק נצר סרני (20:30, ביה"ס מורשת נריה, גבעת שמואל)
עירוני שיקו ק.אונו - מכבי אשדוד (20:30, עלומים, קריית אונו)

ב- 01.02: אליצור נוה דוד רמלה - אליצור יבנה (19:00, קרית מנחם, רמלה)