ארצית צפון: מגידו מתעוררת

הפועל מגידו רשמה ניצחון חוץ גדול על הפועל ת"א וחתומה על הפתעת המחזור במחוז. נוף הגליל ממשיכה לטפס בשקט במעלה הטבלה וכבר מתמקמת במקום הרביעי. נצחונות גם לכפ"ס ומגדל ששומרות על מקומן בראשות הטבלה, וקאמבק מרשים לגלבוע בחדרה. (צילום: הפועל כפ"ס)


| safsal

 

מכבי חדרה 74 - הפועל גלבוע ברוש 78

קאמבק ענק של גלבוע ברוש שהייתה בפיגור כמעט לאורך כל המשחק, כולל במינוס 15 בשיא, אבל הציגה רבע אחרון חזק של 28 נקודות ויכולת טובה במאני טיים. המשחק התחיל שקול כשהקבוצות החליפו סלים ואף אחת לא הצליחה לברוח ליתרון משמעותי, כשצמד שלשות של ליאור קוויק חתמו את הרבע הראשון ביתרון 14:17 מקומי. 2 שלשות גם של אסף עמוסי הובילו את חדרה בתחילת הרבע השני לריצת 2-14 מרשימה בדרך ליתרון דו ספרתי. אחרי הפסקת חשמל שהשביתה את המשחק לחצי שעה גלבוע חזרה לאפס את היד והצליחה גם לצמצם קלות - 33:40 בירידה להפסקה.

ברבע השלישי חדרה שוב השתלטה על המשחק עם יכולת טובה בצבע ושליטה בריבאונד, וקירבה את יתרונה לאזור ה-15 הפרש. גלבוע שוב לא נשברה והצליחה לחזור לעניינים עם נקודות של חן ארצי ושלשה של שגב גרילק שקיזזה ל-50:61 בכניסה לרבע האחרון. האורחים באדום המשיכו בקיזוז אינטנסיבי של הפער, עד ש-שלשה של ארצי קובעת מהפך 69:68. גם אחרי פסק זמן חדרה לא מצאה את הסל וגלבוע עלתה ליתרון 6, אבל אז המארחת עם נקודות חשובות הורידה שוב ל-2. קצת בלאגן והחטאות משני הצדדים כשהזמן של חדרה הולך ואוזל, ונקודות מהקו של ברוש מגדילות ל-78:74 וסוגרות את הסיפור.

קלעו לגלבוע מעיינות ברוש: חן ארצי ושגב גרילק 16 כ"א, יובל כוכבי 13, רועי בר חן 12, רם זקס 10,שחר ארז 6, דן פריבר 5.

קלעו לחדרה: יהונתן סער 15, איתי בונה ותומר כהן 12 כ"א, ליאור קויק, אסף עמוסי ונדב ירוחם 8 כ"א, ירין איינהורן 7, איתי וייסברג ותומר אלברט 2 כ"א.

 

הפועל כפר סבא שלום 94 - מכבי קרית מוצקין 83

מה שהיה אמור להיות משחק קצוות בין כפ"ס המוליכה למוצקין מהתחתית הפך למשחק שקול במיוחד בסיומו נשמעה אנחת רווחה מהשרונים שנשארו מושלמים. הרבע הראשון היה קצבי במיוחד ולרוב ביתרון קל של המארחים שצלפו 5 שלשות, כשבצד השני טל פרסלני ולירן מרקדו מובילים את ההתקפה של מוצקין. אחרי 10 דקות נטולות הגנות התוצאה שוויון 28. המחצית השניה המשיכה באותה המגמה כשכפ"ס המשיכה לקלוע מבחוץ (3 של דן בן נון) ומוצקין יותר מבפנים כשאל פרסלני בקלעים המובילים של האורחת הצטרף איל ונדל. בירידה להפסקה 51:52 ירוק.

הרבע השלישי התחיל דומה עם חילופי סלים כשהאורחת גם מצליחה לקחת לזמן קצר את ההובלה, אך אט אט ראינו את כפ"ס מתחילה לפתח מומנטום ולראשונה גם פותחת לעצמה יתרון קל ונכנסת לרבע האחרון כשהיא ביתרון 66:74. השרונים גם הצליחו לעלות ליתרון דו ספרתי בפתיחת הרבע האחרון, אבל מוצקין ידעה לחזור מהר עם נקודות של איל ונדל שקיזזו למינוס נקודה בלבד. אבל הקאמבק של מוצקין לא הושלם כי שגיא זילברשלג וטל חדד היו שם עם סלים חשובים שלקחו את כפ"ס שוב ליתרון דו ספרתי ומזה האורחת כבר לא הצליחה להתאושש. קצת חילופי סלים עד הסיום לא השפיעו על ההפרש ובסיום כפ"ס עם הניצחון השביעי שלה העונה.

קלעו לכפ"ס: דן בן נון 26, שגיא זילברשלג 17, שגיב גורמן 14, טל חדד 13, נועם חסון 10, איתאי פדלון 6, עידן זלברשלג ואלמוג זקס 3 כ"א, דניאל רון 2.

קלעו לקרית מוצקין: טל פרסלני 28, דור גולדנברג 15, איל ונדל 14, רון סבג 9, לירן מרקדו 7, רון קופר 5, יובל פוקס 3, גל ויונטה 2.

 

הפועל טבריה ע.הירדן 54 - הפועל מגדל העמק יזרעאל 63

עוד משחק קצוות שהיה יותר שקול ממה שצפו לו קיבלנו באזור הכנרת. מגדל יזרעאל שהגיעה למשחק עם הפסד בודד פתחה טוב וייצרה לעצמה יתרון קל וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 17:9. טבריה עמק הירדן פתחה נפלא את הרבע השני והשלימה ריצת 0-12 שהעבירה את היתרון אליה, ואחרי כמה דקות של חילופי סלים המחצית הסתיימה ביתרון קל 30:27 אורח. הרבע השלישי התחיל גם הוא עם קצת חילופי סלים שהשאירו את מגדל יזרעאל ביתרון קל, כשבין לבין היא גם הצליחה לברוח ליתרון 10 לפני ש-4 רצופות של בר שפע צמצמו. 49:43 סוף שלישי. המארחת הצליחה להישאר עוד כמה דקות בפיגור קל, אבל אז מגדל שוב פיתחה מומנטום. אנטון שוטבין את ג'יי קור קוקס קלעו ולקחו את מגד ליתרון סביב הדו ספרתי שנשמר עד לסיום.

קלעו לטבריה עמק הירדן: בר שפע 21, יובל אברהם בן חמו 14, אורי פראג 9, שני חיטין 4, אור קוטר, איתן מוס ודניאל ארד 2 כ"א.

קלעו למגדל יזרעאל: עזמי אבו אחמד 20, עומר לוי וג'וש פרידקין 11 כ"א, אנטון שוטבין 10, מקסים פוקסמן 6, ג'יי קור קוקס 5.

 

אליצור עירוני רעננה 65 - הפועל נוף הגליל 83

אחרי המותחן ששרדה בשבוע שעבר, הפעם נוף הגליל הצליחה לנצח בצורה קצת יותר את רעננה נועלת הטבלה. ברבע הראשון עוד ראינו משחק שקול כשהקבוצות החליפו סלים והיתרון זז לו מצד לצד, והסתיים ביתרון 20:16 לאורחים. ברבע השני נוף הגליל כבר השתלטה על המשחק, קלעה בקצב טוב (28 נקודות ברבע) וברחה ליתרון דו ספרתי גבוה - 48:31 בהפסקה. גם ברבע הבא השליטה נשארה אצל נוף הגליל שהמשיכה לקלוע בקצב טוב כשרעננה לא מצליחה לעצור אותה הגנתית. היתרון של האורחים הלך וצמח לאזור ה-30 (71:42 סוף שלישי), כשברבע האחרון הם הורידו קצת רגל מהגז ורעננה צמצמה קלות בלי באמת לאיים על זהות המנצחת.

קלעו לרעננה: איל שמרי 14, תומר פישל 12, טל אזולאי 9, עומר וירשובסקי ועומר שוחט 6 כ"א, מתן וילהלם ואלון מרום 4 כ"א, עידן להט ומקס יאצ'נב 3 כ"א, יהודה אריה רוזנגרט ונדב זיו 2 כ"א.

קלעו לנוף הגליל: גל זיו 20, אליה סרור 14, בר חג'בי וצור כינר 10 כ"א, שחר הלל 9, גיא סהר 7, ניר נצר 5, דניאל סטולרו וסטניסלב ז'לזניאק 4 כ"א.

 

הפועל 'אורי' תל אביב 52 - הפועל מגידו 86

את הפתעת המחזור קיבלנו מת"א, שם מגידו המשיכה במומנטום וברצף הנצחונות על חשבון הפועל ת"א שהגיעה למשחק בסגל חסר וספגה הפסד שני העונה. למרות הפער הגבוה, רוב המחצית הראשונה הייתה שקול ולרוב ביתרון קל של מגידו, כשבין לבין היתרון גם עובר לצד האדום. לקראת הירידה להפסקה המארחים נתקעו קצת בהתקפה ומגידו עם ריצת 12-4 ברחה ליתרון דו ספרתי (48:35). המחצית השניה כבר הייתה בשליטה מוחלטת של הצפונים, שהשאירו את ת"א על 17 נקודות בלבד בזמן שהם מגדילים עוד ועוד את היתרון שלהם.

קלעו למגידו: איתן בש 20, רז צור 15, אלון הרשקוביץ 13, טום סיגטי 10, עמית סלמן 6, אורי עטיה 5, רווה דורון, איתי וינטראוב וליעד גרינבלט 4 כ"א, אור לוין 3, מתן מלינוף 2.

קלעו לת"א: אור טפירו 10, איתי בינמן 9, אסף אטיאס וטל דוידוף 7 כ"א, בר אזולאי ואביב הנקין 6 כ"א, יונתן כהנים 4, ג'ול כראם 2, אלון אליהו 1.

 

הפועל ר"ג \ גבעתיים 66 - הפועל עמק חפר 77

רבע אחרון חזק של חפר הוביל אותה לניצחון שלישי ברציפות והמשך ההתקדמות שלה במעלה הטבלה. למעשה חפר הובילה לאורך רוב המשחק, כולל מספר פעמים בהם הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי, אך ר"גבעתיים ידעה כל פעם להתאושש ולהחזיר את עצמה לעניינים כשהיא מידי פעם גם מצליחה להפוך ולהוביל. גם בתחילת הרבע האחרון ר"גבעתיים היתה ביתרון מינימלי, אבל שם ההתקפה שלה די נתקעה. ריצת 20-5 של השרונים סידרה להם יתרון דו ספרתי וכאמור גם את הניצחון.

קלעו לר"גבעתיים: רעם ויטה 19, אילן ברקוביץ 12, קאי רפפורט 8, אלון שילר ועידו שלו 7 כ"א, ליאור סידס ורון דואניס 5 כ"א, יניב ירוחם 3. 

קלעו לעמק חפר: עידו מנצ'ל 17, יובל הוכשטטר 16, אורי ירמולובסקי ואוהד בן חיים 12 כ"א, עמית פאר 9, ארז פורן 6, עידו פוגל 3, אלון יהודה 2.

 

מכבי הוד השרון 73 - הפועל עכו 75

עכו הצליחה להתגבר על פתיחת משחק פחות טובה ופיגור דו ספרתי, ובסיום דרמטי ניצחה בחוץ את הוד"ש.