ארצית: פ"ת ניצחה את דימונה

במשחק השלמה מהמחזור הראשון אירחה פ"ת - שוב ללא מתן כהן הפצוע - את דימונה, כשצוות מורחב של אתר 'ספסל' משקיף ומסקר מהיציע. המארחים היו ביתרון לאורך רוב המשחק, כשכל פעם שנדמה היה שהם המצליחים לברוחה דימונה הגיבה בזמן וצמצמה. בסופו של דבר פ"ת הייתה עדיפה במאני טיים ונשארה עם הנקודות.


| safsal

 

--- שגיא אופיר ושייקה גונן ---

הרבע הראשון התאפיין בריצות, כשפ"ת פתחה טוב יותר דרך צוקרמן, לביא ואהרון שהעלו ל-8:16. דימונה החזירה בריצת 9-0 בזכות חדירות טובות של אורנדר שהפכו ל-17:16, אך פ"ת ענתה בריצת 0-8 משלה עם שלשות של אופק מלכה ונועם נאור. בסיום הרבע הראשון – 19:26 לזכות המקומיים. המלאבסים היו טובים יותר גם ברבע השני, כשלביא ואופק לוי מעלים ל-26:38, וגם מוסקוביץ מצטרף לחגיגה עם דומיננטיות מתחת לסלים. מחצית נהדרת של יואב ויטלם האורח השאירה את דימונה במשחק, ובסיומה 35:42 לטובת הפתח תקוואים, שאיבדו במהלכה גם את צוקרמן שנפצע.

בפתיחת הרבע השלישי ויטלם המשיך להפציץ וצימק ל-40:42 בלבד. שלשות של מוסקוביץ ואהרון החזירו את פ"ת ליתרון מבטיח (42:50), אך 4 רצופות של עמרי שלף ציננו את ההתלהבות. הרבע התאפיין בלא מעט החטאות, ובסיומו פ"ת המשיכה לצעוד ביתרון – 50:57. לרבע המכריע דימונה עלתה עם אמונה שאפשר לעשות מהפך, ואורנדר צימק ל-59:57 בלבד, 6:30 לסיום, מה שהזעיק טיימאאוט מקומי. זה לא ממש עזר, ושלשה של ניתאי טפרברג, 3 דקות לסיום, קבעה שיוויון 60, כשהפתח תקוואים נתקעים על 3 נקודות ב-7 דקות הראשונות. המשך הרבע התאפיין בהרבה לחץ וכמות גדולה מאוד של החטאות של שני הצדדים, גם ממצבים פנויים לחלוטין. לשמחתה של פ"ת, האורחים מדימונה לא ניצלו עוד ועוד הזדמנויות גדולות להפוך את התוצאה, וסל קריטי של סתיו אהרון, 11 שניות לסיום, שבר את הקרח והעלה ל-66:62 – תוצאה שנשמרה עד לסיום ונתנה ניצחון חשוב לנמרוד כהן וחניכיו.

המלאבסים יארחו ביום ראשון את המוליכה רמלה למשחק שיקבע לא מעט להמשך, ודימונה תנסה להתאושש ולא להסתבך יותר מדי במקום שמאיר לה פנים השנה – האולם הביתי, מול חבל מודיעין האיכותית.

קלעו לפתח תקווה: מוטי מוסקוביץ 16, גיא לביא 12, סתיו אהרון 10, אופק לוי ונועם נאור 7 כ"א, אופק מלכה 6, יוחאי צוקרמן 4.

קלעו לדימונה: יואב ויטלם 15, ניתאי טפרברג ועמרי שלף 11 כ"א, גיא עלוש 7, ג'ייקוב אורנדר 6, אריק אדרי 4, יהלי אברהמי 3, איתי בן חמו, אנדריי קוליש ונדב תורג'מן 2 כ"א.