ארצית דרום: ערב צמוד

נחל שורק מנצחת בפתח תקווה אחרי הארכה, אשקלון מנצחת בקריית אונו ב-3, שוהם את גבע"ש בהפרש דומה, וגם חבל איילות חוזרת דרומה אחרי דרמה ו-2 הפרש על נצר סרני. והיה גם ניצחון ביתי של אשדוד על חבל מודיעין, גם הוא לא בהפרש גבוה מידי. או במילים אחרות: הכל נשאר פתוח.


| safsal

 

הפועל אריק נצר סרני - הפועל חבל איילות 88:86

קרב התחתית של המחזור הפגיש את נצר סרני אחרי ההפסד המאכזב בבית לנחל שורק, בעוד האורחת מהדרום הגיעה לאחר ניצחון ביתי על הפועל אשדוד/מבועים נועלת הטבלה. המקומיים עלו בחמישיה עם אריאל לפידות, תמיר שניצקי, טל מימון, אופק גולדשטיין ואור גטה, כשהאורחת בחמישייה עם תום ספיר, קורן הרץ, ניב זרחוביץ, ריף זהבי ואור כהן.

פתיחת המשחק הייתה של האורחים שעם חמש נקודות רצופות של קורן הרץ ושלשה של אור כהן עלו ליתרון 8:2.  דור פינצ'ב ותמיר שניצקי עם שתי שלשות איזנו את התוצאה, אבל עומר דניאלי עם חמש רצופות ושלשה של ניב זרחוביץ חתמו את הרבע ב-20:15 לדרומיים. הרבע השני נפתח כשיואב בוצר (שעבר מרחובות לנצר וערך את הבכורה שלו) ביחד עם שלשה של עומר נדלר מוביל ריצת 2-8 שמעבירה את היתרון לביתיים. הנדנדה נמשכה כשדניאלי ותום ספיר מחזירים את היתרון לאורחים , אבל ארבע נקודות רצופות של אופק גולדשטיין שולחות את חבל אילות לפסק זמן ב-27:32 לקבוצה מהשפלה. מפסק הזמן האורחים יצאו חזק ושלשה של ספיר עם עבירה ועוד שלשה של כהן החזירו את היתרון לדרומיים 39:35. במחצית 44:39 לחבל איילות.

הרבע השלישי נפתח עם שלשות של נוספות של דניאלי וכהן בעוד המקומיים מתקשים לקלוע מחוץ לקשת, וזה כבר 50:41 אורח. שניצקי וגולדשטיין הלכו לטבעת והובילו ריצת 2-11 מקומית ואנחנו שוב בשוויון ופסק זמן של אילות. אילות שוב פעם ברחה ליתרון 6 בהובלת ספיר וזהבי, אך אקורד הסיום של הרבע היה של בוצר עם חמש נקודות רצופות ללא מענה. בסיום הרבע השלישי 64:65 למקומיים. הרבע האחרון נפתח גם הוא עם החטאות של המקומיים מחוץ לקשת כשבצד השני ספיר העניש עם 6 רצופות, ושלשה של כהן חתמה ריצת 13-0 ויתרון דו ספרתי 77:65 לחבל איילות. אחרי פסק זמן של נצר חמש נקודות רצופות של אריאל לפידות החזירו לחד ספרתי, אבל ספיר במשחק גדול עם שלשה גדולה הגדיל ל-82:72 פחות משלוש דקות על השעון. גמור? לא.

7 רצופות של שגב הלוי כשבמקביל ספיר מסיים את המשחק אחרי ב"ס, וזה רק נקודה הפרש לחבל איילות דקה וחצי לתום המשחק. קורן הרץ קלע אחת מהקו לפני שבוצר בסל קלאץ' הרים את האולם והשווה את התוצאה לשוויון 85 עם 20 שניות לשחק. זרחוביץ עם שלושה גדולה חמש שניות לסוף העלה את אילות ל-88:85, והמקומים לקחו פסק זמן במטרה לנסות ולהשוות את המשחק. האורחים עשו פאול לשתי זריקות, שניצקי קלע את הראשונה והחטיא את השניה, אך ניסיון התיקון של אור גטה לא צלח. בסיום ניצחון 88:86 של הדרומיים שגם רושמים ניצחון חשוב בקרבות התחתית ועל הדרך גם מוחקים את ההפסד הביתי בסיבוב הקודם מול אותה היריבה 75:73.

קלעו לנצר סרני: יואב בוצר 23, אריאל לפידות ושגב הלוי 13 כ"א, אופק גולדשטיין ותמיר שניצקי 12 כ"א, שי בן עזרי 4, דור פינצב, עומר נדלר ועומר אלקיים 3 כ"א.

קלעו לחבל אילות: תום ספיר 22 (18 רב', 10/11 מהקו), עומר דניאלי 15, קורן הרץ 13 (9 רב'), אור כהן 11, דין אלינגר 8, ריף זהבי 7, ניב זרחוביץ (6 אס', 6 רב') ואיתי ליקרמן 6 כ"א.

 

מכבי אליצור פתח תקוה - אליצור נחל שורק 91:82

--- שגיא אופיר ושייקה גונן ---

שתי קבוצות במומנטום חיובי נפגשו ב'רוזמרין' – פ"ת ברצף של 4 נצחונות, שניים מהם מרשימים במיוחד מול רמלה וחבל מודיעין, ונחל שורק ברצף של 2 נצחונות – כולל 61 הפרש מדהים מול מתן אשדוד/מבועים. הפתח תקוואים, שבמחזור הראשון שלהם העונה ניצחו בשורק 84:75, עלו ללא מתן כהן ויוחאי צוקרמן הפצועים.

הפתיחה הייתה שייכת לנחל שורק - יהונתן זלאיט קובע יתרון 10:3 תוך 4 דקות בזמן שפ"ת פתחה בצורה מבולבלת עם איבודים והחטאות מקרוב. שתי שלשות של אופק מלכה העירו את המקומיים וקבעו שיוויון 12. הקבוצות המשיכו להחליף סלים, עד שעמית אדיבי קבע 19:16 לשורק בתום הרבע הראשון.

זלאיט החל טוב גם את הרבע השני, ושלשה שלו קבעה יתרון 29:22 לאורחים. גיא לביא בסדרת פעולות נהדרות צימק ל-29:26, אך שחר שלמן וגיא דורון בסלים קלים הריצו את שורק בחזרה ל-35:28, מה שהוביל לטיימאאוט מקומי. זה לא ממש עזר, ושלשות של אדיבי ובן חמו סגרו ריצת 14-1 מהדהדת שהקפיצה את שורק ל-43:29, תוך שהיא שולטת לחלוטין בריבאונד ההתקפה. סתיו אהרון בשלשה על הבאזר הצליח למזער נזקים, ובמחצית 43:34 לטובת האורחים.

פ"ת עלתה אחרת למחצית השניה, הידקה את ההגנה, ונועם נאור בפעולות גדולות חתך את ההפרש ל-49:48 בלבד. אהרון בסדרת סלים המשיך את המומנטום והוביל ריצת 0-9, בסיומה פ"ת עלתה ליתרונה הגדול ביותר – 52:57. שורק חזרה להפציץ מבחוץ (16 שלשות סה"כ במשחק - כמות אסטרונומית), ושלשה של זיו מעוז צימקה ל-58:60 פתח תקוואי בתום 30 דקות של כדורסל.

הרבע האחרון נפתח רע מאוד מצד חניכיו של נמרוד כהן, שלא קלעו נקודה ב-4 הדקות הראשונות, ואיפשרו לשורק בהובלת מעוז לעלות ל-65:60. אהרון החזיק את המקומיים בתמונה, קלע שוב ושוב, ו-2:45 לסיום אנחנו ב-71:70 בלבד לטובת שורק. אהרון ואדיבי החליפו לייאפים, ו-25 שניות לסיום שורק עדיין מובילה בפער של נקודה. חדירה אדירה של אהרון קבעה 75:76 לזכות פ"ת, 17 שניות לסיום, ומלכה בנקודה מהקו הגדיל את ההפרש ל-2. בהתקפה המכריעה של המשחק, בן חמו בריבאונד התקפה גדול הצליח לקבוע שיוויון מדהים שניה לסיום (77:77), ואנחנו בהארכה.

בהארכה המלאבסים כבר נפלו מהרגליים כתוצאה מהסגל הקצר, החטיאו שוב ושוב מקו העונשין, ושלשה נוספת של מעוז קבעה 85:79, 2:50 לסיום. הפתח תקוואים לא הצליחו להתקרב מספיק למרות הצגה גדולה של סתיו אהרון, ושורק הבטיחה ניצחון יפה מאוד – 91:82 בסיום.

קלעו לפתח תקווה: סתיו אהרון 29, גיא לביא ונועם נאור 13 כ"א, אופק מלכה 12, דני מינקין 6, מוטי מוסקוביץ 5, אופק לוי ושליו ז'אן 2 כ"א.

קלעו לנחל שורק: זיו מעוז 23 (5 שלשות), גיא דורון 15, עמית אדיבי 13, שחר שלמן 11, יהונתן זלאיט וזיו בן חמו 10 כ"א, שקד צפתי 6, רן סולומון 3.

 

מכבי אשדוד - הפועל חבל מודיעין 81:88

רגע לפני שהיא פוגשת את רמלה לקרב צמרת ישיר, אשדוד רושמת ניצחון ביתי על חבל מודיעין בתום משחק משוגע, רווי שלשות ועם מהפכים והרבה חילופי מומנטומים. לאורחת באדום לקח כמה דקות לאפס את היד במשחק, ואשדוד בהובלת אליאב אוחנון כבר עלתה ליתרון 1:9 לפני שדניאל דנינו וגיא בכר החזירו את המשחק לשוויון. אשדוד לא נבהלה ושוב פיתחה מומנטום כשהפעם זה אלון ספיר שמוביל אותה לעוד מיני ריצה בדרך ליתרון 14:21 אחרי 10 דקות.

הרבע השני התנהל בקצב גבוה במיוחד כשהקבוצות מחליפות סלים וראינו גם לא מעט שלשות משני הצדדים. אחת כזאת של עמית אזולאי הורידה את הפער למינוס 4 (29:33), אבל אשדוד ברחה שוב ובהמשך אחת כזאת של ייבגני חולודוב הגדילה לדו ספרתי. מיני מומנטום של חבלמו שוב צמצם, סוף מחצית ראשונה 38:47 מקומי. הרבע השלישי היה די משוגע - הוא נפתח ביכולת טובה של האורחים שעם מהלכי 3 נקודות קיזזו למינוס נקודה בלבד (49:50), אבל אז תומר פיסצקי ואוחנון שוב העבירו את המומנטום צד וזה שוב יתרון דו ספרתי - 53:65. גם כאן האורחת לא ויתרה, ודנינו עם 3 שלשות תוך 2 דקות (וגם בר ראובן הוסיף אחת) קבע מהפך - 67:65 לחבלמו אחרי 3/4 משחק.

דנינו המשיך להפציץ מבחוץ גם ברבע הרביעי, אבל גם לאשדוד יש קלעים מצויינים כשעומר אל על וחן אחרק החזירו להם את היתרון, ויחד עם ספיר ואוחנון זה שוב דו ספרתי 74:87. מזה חבלמו כבר לא הצליחה לחזור, ורק הצליחה לצמצם קלות עד לסיום. אשדוד כאמור מנצח ושומרת על המקום בשלישיית הצמרת, חבלמו עם הפסג רביעי ברציפות מדרדרת למרכז הטבלה. 

קלעו לאשדוד: אלון ספיר 20, אליאב אוחנון 19, חן אחרק 16, יבגני חולודוב ועומר אל על 10 כ"א, תומר פיסצקי 9, אופק סייג 4.

קלעו לחבל מודיעין: דניאל דנינו 27, נווה בן שמן 16, בר ראובן 10, עמית אזולאי 8, גיא בכר וגל חלמיש 7 כ"א, ראם רחמנוב 4, אדם קליין 2.

 

מכבי שהם - אליצור גבעת שמואל 79:82

שבוע שני ברציפות ש-שהם שורדת מותחן ומנצחת במאני טיים, וגבע"ש מנגד מפספסת הזדמנות להתרחק מהתחתית אחרי שנתקעה בהתקפה בסיום. פרט לבריחה קצרה של המארחת ליתרון 9 במהלך הרבע השלישי, המשחק הזה היה שקול מאוד ונשמר במרחק של פוזשן או 2 למי מהצדדים. לקראת הסיום שלשה של מרקוס גלר העלתה את האורחים ליתרון 4, אבל 3 שלשות נגדיות של נועם יעקובי, יהלי שושן ועידן חכמון הפכו את התוצאה וסידרו לשהם יתרון קל שנשמר עד לסיום. 

קלעו לשהם: יהלי ששון רוזנבאום 22, נועם יעקובי 21, עילי אלגרבלי ועידן חכמון 9, רואי אוסלקה 7, אורי זהבי ועוז רוזנצוויג 6 כ"א, רועי רוזנברג 2.

קלעו לגבעת שמואל: אסף דוד פשין 16, עומר שושני 13, דניאל איידן 12, ניק ברלוביץ' ומרקוס גלר 10 כ"א, חסון ג'ונסון 9, עידו אלון 6, חן שרעבי 3.

 

עירוני שיקו ק.אונו - א.ס. אשקלון 83:80

עוד משחק הפכפך השבוע בקרית אונו, שם המארחת גם כן מפספסת הזדמנות לאסוף נקודות קריטיות להמשך העונה. המחצית הראשונה התנהלה בקצב גבוה במיוחד - אשקלון הציגה רבע ראשון מפחיד מחוץ לקשת עם לא פחות מ-7 שלשות והובילה לאורך כל הרבע הראשון כשהיא לעיתים גם מתקרבת לאזור הדו ספרתי.  ברבע השני אשקלון הגיעה לדו ספרתי אחרי עוד כמה שלשות, אבל קרית אונו עם כמה שלשות משלה הצליחה לצמצם את הפער ונשארה קרובה. בירידה להפסקה 54:49 לאורחים.

אמרנו שלשות? מטווח של נטע גל מריץ את המארחת 2-14 והופך את התוצאה, אבל, ותיראו מופתעים, שלשות של אשקלון הופכות חזרה. הרבע האחרון היה שקול מאוד והקבוצות הלכו ראש בראש עם חילופי סלים ויתרון מינימלי לכאן או לשם, כשיוני מורן קובע שוויון 78 דקה ומשהו לסיום. אשקלון ניצלו כמה החטאות של המארחת ועם נקודות מהקו ייצרו לעצמם יתרון קל עליו והצליחו להחזיק אותו בשיניים עד לסיום. אגב שתי הקבוצות קלעו ביחד 25 שלשות במשחק הזה.

קלעו לקרית אונו: עידו סטולרו 22, יונתן מורן 18, נטע גל 12, תומר שוקרון 9, רועי פייגין 8, שי קליינמינץ 7, שקד אוסקר וראיין דניאל 2 כ"א.

קלעו לאשקלון: אריאל נבון 17, ניב פילוסוף 15, דיוויד מוסינדי 14,  אריאל ז'אנו11 (7 אס'), עומרי מאנה 9, יובל ויימן 7 (8 רב'), סתיו פוקס ורועי בבכנוב 5 כ"א.