ארצית צפון: כפ"ס וגלבוע לא עוצרות

הפועל כפר סבא עם ניצחון תשיעי ברציפות (על רעננה), גלבוע ברוש עם ניצחון שביעי ברציפות (על הוד"ש), ולמרות שזה מתבקש - לא, הן לא יפגשו בשבוע הבא. עכו עלתה למקום הרביעי, עמק חפר נשארה צמודה, ומגדל מחכה למשחק העונה שלה בשבוע הבא - נגד כפ"ס. (צילום: הפועל כפ"ס)


| safsal

 

הפועל עכו - הפועל אורי תל אביב 70:92

רבע שני חזק של 32 נקודות הספיק לעכו כדי להשיג יתרון דו ספרתי גבוה בדרך לניצחון נוסף והרביעי ברציפות שלה. קודם לכן קיבלנו רבע ראשון שקול יחסית, שהתחיל כמה דקות עם יתרון קל של האורחים והסתייים ביתרון קל של הצפונים. ברבע השני עכו כאמור המשיכה במומנטום וגם בלי יותר מידי סלי 3 הצליחה לשמור על קצב קליעה גבוה שהוביל אותה ליתרון 17 מבטיח בירידה להפסקה. במחצית השניה הקבוצות שוב החליפו סלים מה שבעיקר שיחק לטובת עכו ששמרה על היתרון הגבוה שלה עד לסיום.

קלעו לעכו: רועי נברו 23, עידו סגל 16, אלון שושני 15, נועם מטלון 10, בני אלעזר וגל טסלר 8 כ"א, אלון בעבור 7, עומרי שוסהיים 3, עמית כהן 2.

קלעו לת"א: איתי בינמן 19, אלון אליהו 14, ג'ול כראם 13, אביב הנקין 10, אור טפירו 7, איתמר זהבי 3, יונתן כהנים ויועד חלבי 2 כ"א.

 

מכבי קרית מוצקין - מכבי חדרה 73:70

את הדרמה של המחזור סיפקו לנו קרית מוצקין וחדרה, שתי קבוצות שניצחו במחזור הקודם וקיוו להמשיך ברצף. שלושת הרבעים הראשונים היו סופר שקולים והפכפכים כשהקבוצות הלכו ראש בראש, ויתרון ה'שיא' עמד על 6 הפרש בלבד לזכות המארחת שעלתה לרבע המכריע כשהיא ביתרון 3. מוצקין גם הצליחה לעלות ליתרון 8 בתחילת הרבע הרביעי, אבל חדרה הגיבה עם ריצת 10-2 ועכשיו היא זאת שנמצאת ביתרון 8. המומנטום שוב עבר צד וגם היתרון אחרי עוד מיני ריצה של מוצקין , אבל המילה האחרונה של המשחק הייתה של ירין איינהורן שקלע מהקו וסידרה לחדרה יתרון 3. נסיון זריקה אחרון של מוצקין לא צלח והשרונים הם שחגגו בסיום.

קלעו לקריית מוצקין: טל פרסלני 20, דור גולדנברג 12, גל ויונטה 11, רון סבג ואיל ונדל 9 כ"א, לירן מרקדו 6, יובל פוקס 2, שי קבסה 1.

קלעו לחדרה: יונתן סהר 14, תומר כהן 13, איתי בונה 12, אסף עמוסי 11, נדב ירוחם וליאור קוויק 8 כ"א, ירין איינהורן 7.

 

הפועל נוף הגליל - הפועל רמת גן גבעתיים 86:95

נוף הגליל עם ניצחון חשוב שמרחיק אותה מהחלק התחתון של הטבלה בתום משחק שהתנהל בקצב גבוה ונשמר שקול ברובו. כבר ברבע הראשון ראינו את שתי הקבוצות מייצרות בקצב טוב ולמרות שר"גבעתיים הייתה ביתרון לאורך מרבית הרבע, נוף הגליל לא נתנה לה לברוח ואחרי 10 דקות הלוח הראה 28:26 אדום. אחרי קצת חילופי סלים בתחילת הרבע השני נוף הגליל עם כמה שלשות פתחה לעצמה יתרון דו ספרתי, אך הפעם הייתה זאת האורחת שסיימה את הרבע במיני ריצה וצמצמה ל-47:54 בהפסקה. ברבע השלישי המארחת שוב הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי והפעם גם שמרה עליו (62:72), והמשיכה לשמור עליו גם ברבע האחרון. ר"גבעתיים הצליחה מידי פעם במיני מומנטום לצמצם ולהוריד לאזור ה-6-8 הפרש, אבל לא יותר מזה. 

קלעו לנוף הגליל: בר חג'בי 24, אליה סרור וצור כינר 19 כ"א, גיא סהר 10, דניאל סטולרו 9, יאיר קצוטי 6, רועי רודה 5, גל זיו 3.

קלעו לרמת גן/גבעתיים: עידו שלו 17, אלון שילר 16, רון דואניס 13, רעם ויטה 12, ליאור סידס ויותם שמול 8 כ"א, יניב ירוחם 7, אילן ברקוביץ' 3, קאי רפפורט 2.

 

הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל מגידו 52:80

אחרי ההפסד הכואב למוליכה, השבוע מגידו רושמת הפסד כואב גם מול הסגנית ונשארת בחלק התחתון של הטבלה. בהתחלה עוד ראינו משחק שקול עם חילופי סלים, אבל לקראת סוף הרבע הראשון מגיעו נתקעה בהתקפה ומגדל יזרעאל רצה 0-8 בדרך ליתרון 7 בסוף הרבע הראשון. הרבעים הבאים כבר המשיכו בשליטה של המארחת ששמרה על קצב קליעה גבוה והגדילה עוד ועוד את היתרון שלה שהתקבע סביב ה-30 הפרש עד לסיום. 

קלעו למגדל יזרעאל: רז מור 16, גל ביטנר 15, עזמי אבו אחמד ואנטון שוטבין 12 כ"א, נועם ארבל 11, קור גיי קוקס 6, ג'וש פרידקין ומקסים פוקסמן 4 כ"א.

קלעו למגידו: אלון הרשקוביץ 10, טום סיגטי 9, אורי עטיה 6, איתן בש ואיתי וינטראוב 5 כ"א, אור לוין ורז צור 4 כ"א, גיא יחידי בירק 3, שי לוי, מתן מלינוף ורווה דורון 2 כ"א.

 

הפועל עמק חפר - הפועל טבריה ע.הירדן 65:70

עוד משחק משוגע קיבלנו השבוע בשרון, שם טבריה הייתה קרובה להפתיע את עמק חפר אבל נשארה בסוף רק עם המחמאות. חפר הייתה עדיפה במחצית הראשונה ושמרה על יתרון קל סביב הדו ספרתי, ורבע שלישי טוב של האורחים עזר להם לסגור את כל הפער ולהביא אותנו בשוויון 48 לרבע האחרון. חפר שוב פתחה טוב ושוב הצליחה לעלות ליתרון 10, אבל שוב עמק הירדן סירבה לוותר ובמאמץ רב הורידה למינוס נקודה בלבד. אבל לצערה את המהפך היא לא הצליחה להשלים, והשרונים הגדילו חזרה ושמרו על היתרון השברירי עד לסיום. 

קלעו לעמק חפר: עמית פאר 15, אוהד שלמה בן חיים 14, יובל הוכשטטר 13, עידו מנצל 10, ארז פורן 8, אורי ירמולובסקי 6, עומר פפו ויובל טל 2 כ"א.

קלעו לטבריה עמק הירדן: אורי פראג 21, יובל אברהם בן חמו 18, בר שפע 14, אור קוטר 10, לידור בן דוד 2.

 

הפועל גלבוע ברוש - מכבי הוד השרון 69:84

כמו חברותיה לצמרת, גם גלבוע ממשיכה לנצח ושומרת את הסטטוס קוו. ברבע הראשון קיבלנו משחק שקול עם חילופי סלים שהסתיים בשלשה של שגב גרילק שקבע 22:23 מקומי. הרבע השני כבר היה כמעט כולו ביתרון של המארחים שאט אט התחילו לפתוח פער, וגם הוא הסתיים בסל הבאזר כשהפעם היה זה חן ארצי שקבע 36:45 בירידה להפסקה. הרבע השלישי התחיל עם מומנטום מקומי ובריחה של גלבוע ליתרון דו ספרתי גבוה, אך הוד"ש לא ויתרה והצליחה להוריד ל-53:62 אחרי 3/4 משחק. רבע אחרון שוב המומנטום הולך עם הצפונים ששוב עלו ליתרון דו ספרתי והפעם גם ידעו לשמור עליו עד לניצחון בסיום.

קלעו לגלבוע: דן פריבר 21 (6 שלשות), רועי בר חן 15, רם זקס 14, יובל כוכבי 11, שחר ארז 8, שגב גרילק 5, חן ארצי 4, נדב מלכה 3, קורן משה 2.

הרבו להוד"ש: יונתן סיבוני 19, ניב סולומון 15, תומר ברדוגו 12, ים בן שבת 8.

 

הפועל כפר סבא שלום - אליצור עירוני רעננה 49:104

מפגש הקצוות של הליגה הסתיים ללא הפתעות. הפועל כפ"ס הייתה עדיפה כבר מהפתיחה ועם ערב מוצלח של 16 שלשות עלתה ליתרון דו ספרתי כבר בשלב מוקדם של המשחק. היתרון של המארחים הלך וצמח ככל שהמשחק התקדם ורעננה נשארה הרחק מאחור. 

קלעו לכפר סבא: שגיב גורמן 28, דניאל רון ודן בן נון 13 כ"א, שגיא זילברשלג 12, טל חדד 11, עידן זלברשלג 9, איתאי פדלון 8, טום נאור 5, בר אמסלם 3, יובל חזן 2.

קלעו לרעננה: תומר פישל ואלון מרום 14 כ"א, איל שמרי 7, טל צוויפלר 6, מתן וילהלם 4, עומר שוחט ואורי אורן 2 כ"א.