ארצית: תזוזות בצמרת?

מחזור מסקרן בליגה הארצית לפנינו. בצפון: מגדל יזרעאל תארח את כפ"ס לקרב ישיר על המקום הראשון. בדרום: רמלה תארח את אשדוד, כשרק אחת תסיים את הערב כשבמאזנה הפסד יחיד. עוד בצפון: הפועל ת"א תארח את עמק חפר. בדרום: דרבי מסקרן בשוהם, אשדוד-מבועים תגיע לקרית אונו לקרב תחתית לוהט. (צילום: אלירון לוגסי)


| אלירן כהן

 

הפועל כפר סבא שלום שלטה עד כה בליגה ביד רמה, והמבחן המסקרן הראשון שלה יגיע הערב - כשתתארח באולם יערת העמק מול הקבוצה שסומנה ערב פתיחת העונה כאחת הפייבוריטיות לעלייה - הפועל מגדל העמק / יזרעאל. למארחים הפסד יחיד העונה, להפועל ר"ג / גבעתיים. האורחים מגיעים להתמודדות במאזן מושלם - תשעה ניצחונות בתשעה משחקים. ניצחון של כפ"ס יתן לה יתרון של שני משחקים מהמקום השני, ניצחון של מגדל יזרעאל יפתח את המאבק על המקום הראשון גם בפניה של גלבוע ברוש.

עוד בצפון: הפועל "אורי" ת"א תארח את עמק חפר, למשחק חשוב מאוד עבור השתיים שלא רוצות לראות את המקום ברביעייה בורח. ר"ג / גבעתיים תארח את מוצקין - שתי קבוצות שכיוונו גבוה יותר בפתיחת העונה וכרגע מחפשות לברוח מהקו האדום, וגם בין הוד השרון לנוף הגליל - שתי קבוצות צמודות בטבלת הליגה - עשוי להיות מעניין הערב.

גם המחוז הדרומי סידר לנו משחק מרתק בין אליצור נוה דוד רמלה (הפסד בודד, לפ"ת + שני משחקים חסרים) לבין מכבי אשדוד (הפסד בודד, לאשקלון). רמלה אמנם מגיעה עם מטרות צנועות, אך כבר הרגילה אותנו לפתיחות העונה הסוערות שלה. מבחינת אשדוד, אי אפשר ליפול - כי כל נקודה חשובה בקרב על המקום הראשון והביתיות בפלייאוף. עוד בדרום: קרב תחתית לוהט בין קריית אונו להפועל מתן אשדוד, שמתקשות עד כה להתרומם מתחתית הטבלה. שהם תתארח בחבל מודיעין לדרבי שלא היה לנו ממנו כמה שנים טובות, ופתח תקווה תקווה לחזור מיוטבתה עם ניצחון שישמור אותה גבוה בצמרת הצפופה.

 

כל משחקי המחזור ה- 15:

--- צפון ---
הפועל רמת גן - גבעתיים - מכבי קרית מוצקין (19:00, זיסמן, ר"ג)
הפועל מגידו - הפועל עכו (19:30, קיבוץ משמר העמק)
הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל כפר סבא שלום (19:30, ביה"ס יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל טבריה ע.הירדן - הפועל גלבוע ברוש (20:30, בית ירח)
מכבי חדרה - אליצור עירוני רעננה (20:30, אנרבוקס, חדרה)
הפועל 'אורי' תל אביב - הפועל עמק חפר (20:30, עירוני ט', ת"א)
מכבי הוד השרון - הפועל נוף הגליל (20:30, רבין, הוד השרון)

 

--- דרום ---
הפועל חבל איילות - מכבי אליצור פתח תקוה (18:00, יטבתה)
אליצור יבנה - הפועל 'אריק' נצר סרני (19:00, רלף קליין, יבנה)
אליצור רמלה - מכבי אשדוד (19:00, קרית מנחם, רמלה)
הפועל חבל מודיעין - מכבי שהם (19:30, חטיבת ביניים נחשון, שהם)
אליצור גבעת שמואל - א.ס. אשקלון (20:30, ביה"ס מורשת נריה, גבעת שמואל)
עירוני 'שיקו' ק.אונו - הפועל מתן אשדוד-מבועים (20:30, ביה"ס שילה, אשדוד)
ברביעי: אליצור נחל שורק - מכבי דימונה (20:30, רחוב ים, נצר חזני)