ארצית: הפוקוס יורד לתחתית

בלי קרבות צמרת, עם הרבה קרבות תחתית. המחזור ה- 16 בארצית יוצא לדרך עם לא מעט קבוצות שיסיימו את הערב עם קצת יותר חמצן בריאות. בדרום: גבע"ש בק.אונו, מתן אשדוד בנצר סרני, חבל איילות בדימונה. בצפון: הוד"ש במוצקין, ר"ג / גבעתיים ברעננה. ולא לדאוג - יש גם קרבות מיקום.


| אלירן כהן

 

כזכור, לאור המלחמה ופתיחת העונה המאוחרת, באיגוד הכדורסל החליטו על שני שינויים משמעותיים בעונת המשחקים הנוכחית - הפלייאוף יקוצר ויחל בסדרת חצי הגמר (4 הראשונות), ומשחקי הפלייאוף התחתון ("הישרדות") לא יתקיימו. המשמעות: בשונה משנים קודמות, הדרמות לא ילוו אותנו למחזורי הסיום, והבטחת הישארות עשויה להגיע השנה מוקדם מהצפוי. המחזורי הנוכחי בהחלט יוכל לתת לנו כיון על מה שאולי יתחולל או לא בתחתית הטבלה.

בדרום - שלושה משחקים מעניינים עם פוטנציאל לתמונת מצב מרעננת. שתי נועלות הטבלה - נצר סרני ומתן אשדוד, יפגשו בקיבוץ למשחק בו ניצחון של המארחת ירחיק אותה באופן ניכר מהמקום האחרון. קריית אונו, מקום אחד מעל נצר סרני, תפגוש את גבעת שמואל שעשויה להידרדר לאותו המקום בדיוק במקרה של הפסד, וביום שני: קרב הדרומיות של הליגה בין מכבי דימונה להפועל חבל איילות. המנצחת עשויה להרגיש קצת יותר בטוחה בחודש הקרוב.

עוד נספר לכם שמכבי אליצור פתח תקווה, שכבר פיתחה לעצמה מומחיות בשנים הקרובות לעקוץ את קבוצות הצמרת, תארח את יבנה. נחל שורק המפתיעה עד כה תתארח באשדוד, ומשחק מסקרן במיוחד עם השפעה על המקום הרביעי צפוי בין א.ס. אשקלון להפועל חבל מודיעין. בשלישי תארח שוהם את אליצור רמלה - עוד שתי קבוצות שנמצאות חזק בתמונת הפלייאוף, ואם הצלחנו להשחיל מילה על 7 מתוך 7 משחקים, כנראה שמחכה לנו מחזור מסקרן.

גם בצפון הולך להיות מרתק. מוליכת הטבלה הטריה, הפועל מגדל יזרעאל, תצא למשחק חוץ בעכו, אולם שתמיד מאתגר לשחק בו. הפועל כפ"ס תארח את מכבי חדרה במטרה לשוב לספור נצחונות ולשמור על מרחק נגיעה מהמקום הראשון, והפועל "אורי" ת"א תגיע לגן נר - שם תנסה להפתיע את הקבוצה הלוהטת בליגה.

גם כאן צפויים לנו משחקים מעניינים בתחתית. קריית מוצקין תארח את הוד השרון (לשתי הקבוצות 3 נצחונות ב- 10 משחקים) והפועל ר"ג / גבעתיים תתארח ברעננה - שעדיין מחפשת ניצחון ראשון העונה. את משחקי הערב ישלימו 2 משחקים: בראשון יפגשו נוף הגליל וטבריה עמק הירדן - האחת מחפשת להשתלב ברביעייה, השנייה - לאסוף נקודות ולעלות אל מעל לקו האדום. בשני הפועל עמק חפר והפועל מגידו, הראשונה כבר במקום הרביעי, השנייה רוצה להבטיח הישארות חלקה. מבטיחים שיהיה מעניין, ואם לא קיימנו - תזכרו שתמיד יהיה לנו מה להגיד על זה גם בפריוויו הבא.

 

משחקי המחזור ה- 16:

--- דרום ---
מכבי אליצור פתח תקוה  - אליצור יבנה (18:30, רוזמרין, פ"ת)
מכבי אשדוד - אליצור נחל שורק (19:00, מקיף ח', אשדוד)
א.ס. אשקלון - הפועל חבל מודיעין (20:00, מקיף ה', אשקלון)
הפועל אריק נצר סרני - הפועל מתן אשדוד-מבועים (20:00, קיבוץ נצר סירני)
עירוני שיקו ק.אונו  - אליצור גבעת שמואל (20:30, עלומים, קריית אונו)
יום שני: מכבי דימונה - הפועל חבל איילות (19:30, אולם נועם חיים, דימונה)
יום שלישי: מכבי שהם - אליצור רמלה (19:30, ניצנים, שוהם)

--- צפון ---
הפועל כפר סבא שלום - מכבי חדרה (19:00, תיכון היובל, כפר סבא)
הפועל עכו - הפועל מגדל העמק יזרעאל (19:00, אולם פיס משה שרת, עכו)
מכבי קרית מוצקין - מכבי סנו הוד השרון (19:30, נבון, קרית מוצקין)
הפועל נוף הגליל - הפועל טבריה ע.הירדן (19:30, אולם אלון, נוף הגליל)
הפועל עמק חפר - הפועל מגידו (20:00, ביה"ס רמות ים, מכמורת)
אליצור עירוני רעננה - הפועל רמת גן - גבעתיים (20:30, נווה זמר, רעננה)
הפועל גלבוע ברוש - הפועל אורי תל אביב (20:30, גן נר)