ארצית: מאבקי המיקום החלו

בצפון: הפועל עכו, שהורידה בשבוע שעבר את מגדל העמק מהמקום הראשון, תנסה הפעם לעשות את זה לכפ"ס ועל הדרך להתקרב בצעד נוסף לרביעייה. הפועל ת"א ונוף הגליל ייפגשו וינסו אף הן לשוב לתמונה. בדרום: רמלה תארח את אשקלון למשחק הלוהט של המחזור, נחל שורק את שוהם למשחק לוהט לא פחות. בתחתית: קריית אונו תגיע לנצר סרני.


| אלירן כהן

 

מבט ראשון על לוח המשחקים אותת לנו על ערב רגוע. מבט שני הפריך. המחזור ה- 17 מינוס 6 בליגה הארצית אולי לא יזמן לנו הפתעות בסופו, אבל מי צריך הפתעות כשיש פוטנציאל ללא מעט משחקים מסקרנים שסביר שלא יוכרעו בקלות.

בדרום - שני משחקי צמרת סופר מסקרנים. כרגע 7 קבוצות נמצאות בתמונת הרביעייה הראשונה, ואם נמקד את הפוקוס - 5 קבוצות שמתחרות על 2 מקומות שעל הנייר לפחות נחשבים פתוחים. 4 מתוכן ייפגשו הערב, כשאשקלון תתארח ברמלה (גוררת עדיין שני משחקים חסרים) ושוהם תגיע לנחל שורק - שתיים מהפתעות העונה עד כה שמציגות יכולת עקבית נהדרת ומתבססות בחלק העליון של הטבלה. בתחתית - קריית אונו ונצר סרני, שרשמו בשבוע שעבר נצחונות משמעותיים במאבקי התחתית, יפגשו בקיבוץ לקרב מסקרן של 4 נקודות שיבטיח לאחת מהן שבועיים של שקט. פ"ת תארח את מתן-אשדוד, יבנה תארח את דימונה, ובשלישי גבעת שמואל תגיע לחבל מודיעין.

בצפון - הפועל עכו, שגברה בשבוע שעבר על מגדל העמק ולמעשה שחררה את המקום הראשון לכפר סבא, תארח הערב את המוליכה החדשה-ישנה מהשרון ותנסה לעשות לה את אותו הדבר. הפסד של כפר סבא, אגב, עשוי לייצר משולש חץ בצמרת יחד עם מגדל וגלבוע ברוש ולדאוג להרבה פאן בהמשך העונה. בכפ"ס חושבים אחרת. עכו עצמה מתמודדת כרגע על המקום הרביעי יחד עם עוד 4 קבוצות שנמצאות בתמונה כרגע. שתיים מהן - הפועל "אורי" ת"א והפועל נוף הגליל יפגשו בעירוני ט' למשחק בעל משמעות רבה עבור השתיים, בעיקר כי בסיומו אחת מהן עלולה לצאת מהמירוץ לעת עתה. עמק חפר, שגם היא חלק מאותו המירוץ, תצא למשחק חוץ קשה במגדל העמק ומכבי חדרה ששותפה אף היא למאבקים תגיע לזיסמן שם תנסה לשמור את האורדונים מחוץ לתמונה לשבוע נוסף.

עוד הערב: ברוש תתארח במגידו ותרצה להאריך את רצף הנצחונות שלה ל-10, מוצקין תתארח בטבריה ותקווה גם לקרוץ לחצי העליון של הטבלה והוד השרון תארח את רעננה - שעדיין מחפשת ניצחון ראשון העונה. במבט שלישי אנחנו מעריכים שגם את הערב הזה נסיים עם הפתעה או שתיים.

 

משחקי המחזור ה- 17:

--- דרום ---
בשישי: הפועל חבל איילות 65 - מכבי אשדוד 84
אליצור רמלה - א.ס. אשקלון (19:00, קרית מנחם, רמלה)
אליצור יבנה - מכבי דימונה (19:00, רלף קליין, יבנה)
אליצור נחל שורק - מכבי שהם (19:00, רחוב ים, נצר חזני)
מכבי אליצור פתח תקוה - הפועל מתן אשדוד-מבועים (19:00, רוזמרין, פ"ת)
הפועל אריק נצר סרני - עירוני ק.אונו שיקו (20:00, קיבוץ נצר סירני)
ביום שלישי: הפועל חבל מודיעין - אליצור גבעת שמואל (20:30, חטיבת ביניים נחשון, שהם)

--- צפון ---
הפועל רמת גן -גבעתיים - מכבי חדרה (18:30, זיסמן, ר"ג)
הפועל עכו - הפועל כפר סבא שלום (19:00, אולם פיס משה שרת, עכו)
הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל עמק חפר (19:30, ביה"ס יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל מגידו - הפועל גלבוע ברוש (19:30, קיבוץ משמר העמק)
הפועל טבריה ע.הירדן - מכבי קרית מוצקין (20:00, בית ירח)
מכבי הוד השרון - אליצור עירוני רעננה (20:30, אולם רבין, הוד השרון)
הפועל אורי תל אביב - הפועל נוף הגליל (20:30, עירוני ט', ת"א)