בין חאן יונס לכפר הנוער עיינות

תאמינו או לא - טור הפריפריה חוזר. אחרי שמכבי בית דגן סיימה את שירותה הצבאי, היא סוף סוף גם הצליחה לארגן משחק במסגרת ליגה א' וגם הוציאה מהבית את אדי מינץ שסוף סוף יכל לראות את הצאצא משחק. אז מה היה לנו? כדורים (כתומים לשם שינוי), שלישיית שופטים בכירה (שלא שפטה את המשחק) ואחד טל דן האגדי.


| אדי מינץ

 

היידד היידד, טור הפריפריה חזר והוא עושה זאת בדיוק בזמן כי פגרת נבחרת זה משעמם (טוב, לא באמת, אסקר גם אותה). קיצר כמעט והתייאשתי מיכולתה של מכבי בית דגן, יקירת המדור, להצליח להשתלב בליגה א' מחוז מרכז העונה, אבל הסבלנות השתלמה. ובעוד כמעט כל קבוצות המחוז כבר הספיקו לשחק 9-10 משחקים, סוף סוף הגיע זמנה של הקבוצה הכי קרבית בליגה ועם הכי הרבה מילואימניקים בעזה ובכלל, לציין משחק ראשון.

אז מי המארחת? הפועל נס ציונה, אחותה הקטנה של עירוני מליגת העל, בהובלת טל דן האגדי. איפה? זה כבר סיפור. מי שמע על מועצה אזורית גן רווה? אז האולם הנחמד למדי נמצא בכפר הנוער עיינות שנוסד ב-1930 ע"י עדה פישמן מימון. אבל איפה זה למען השם? הכפר שוכן בין מושב בית חנן (נוסד 1929) לבין מושב בית עובד (הצעיר יותר, 1933) וכולם צמודים לנס ציונה (שנוסדה ב-1883). מניח שהבנתם, זה אזור וותיק.

קיצר נסצי הגיעה למשחק אחרי פתיחת עונה סבירה של 2-3 אבל מאז היא הפסידה 4 פעמים ברצף. מכבי בית דגן הגיעה אחרי הכנה ארוכה כאורך הגלות אבל בלי יכולת לארגן 5 על 5 באימונים כי כולם בצבא. מה שאמרתי, הקבוצה הכי קרבית במחוז. אני לעומת זאת הגעתי ברכבת והייתה נסיעה חלקה שהפתיעה לטובה. באולם 11 צופים עם נוכחות מפתיעה של שלישיית שופטי ליגת העל עומר אסתרון, צחי הבדלי ואור זרור. מה הם עושים פה למען השם? ביקורת. כנראה שהחבר'ה באפור שעל הפרקט עתידם לפניהם ומן הסתם עוד נשמע עליהם. נסצי הגיעה עם 7 שחקנים בלבד ואילו בית דגן הפתיעה עם סגל מלא של 12 כולל אחד שהגיע ישירות מחאן יונס והכדור האחרון שהוא ראה מן הסתם לא בדיוק היה כתום. עד כה הקדמה.

היה גם משחק. נסצי פתחה בלבן עם עדי דויד, לישי בוקאי, טל דן (אהההה טל דן האגדי), אלון דניאלי ועמרי טרויגיט. בית דגן פתחה בכחול עם איילון זבולון, גיא אלטמן, מתן אור-אל, אור מינץ וטל דניאל. נסצי התחילה עם 4 אישיות של דניאלי וציינה 0:4. הקבוצות החליפו שלשות ואפילו דן (אהההה טל דן האגדי) המארח התכבד באחת ונסצי עלתה ל-5:10.מכאן בית דגן מצאה פתרונות לאזורית המקומית ושתי נגיחות של זבולון האורח אחרי הנעת כדור סבלנית ואישית יעילה ציינו את תחילתה של ריצה אורחת (7-0) ומהפך, אמצע רבע 12:10 לאורחים. דניאלי בלבן עוד כפה שוויון מהקו אבל גב לסל של דניאל בכחול ושלשת פינה של אלטמן פתחו פער. לקראת הסיום דן בלבן פירגן אסיסט לעתיר טלמור הצעיר, סוף ראשון 20:17 לאורחים.

תחילת שני, נסצי ממשיכה באזורית 2-3 שלה אבל בית דגן בשלה. סבסוב של דור כהן, חוף לחוף של נווה זהר ו-2 ארוך של דימה שומכר פתחו פער נוסף, אמצע רבע 28:19 לאורחים. נסצי עדיין ללא סל שדה ברבע. אחרי 6 דקות סל שדה מקומי ראשון של דניאלי שנותן את האות לריצה לבנה כשטל דן (אהההה טל דן האגדי) בעוד שלשה ו-3/3 מהקו של דויד סגרו כמעט את כל הפער ויורדים למחצית עם 32:29 לאורחים. תחילת שלישי, נסצי לא הספיקה להגיד טל דן (טוב מיצינו את הסוגריים) כש-10-0 של בית דגן כבר קבע דו ספרתי. אחרי 3.5 דקות בוקאי המקומי ציין סל אבל הפער נשמר, אמצע רבע 44:33 לכחולים. מכאן בית דגן השלימה ריצה נוספת של 10-0 עם פאול / סל של דניאל ושתי שלשות של אלטמן הנהדר שקבעו פער שיא של 52:33. סוף שלישי 57:38 (25-9 ברבע) לאורחים.

תחילת רביעי, אלטמן עוד קבע 59:38 אבל אז בית דגן הורידה רגל מהדוושה או שמע סתם התעייפה ונסצי התחילה לנגוס בפער. זה התחיל בשלשה של דן ונגמר בב"ס הדדית שלו ושל זהר (לוחם או לא לוחם? אתה יכול לצאת מחאן יונס אבל חאן יונס לא יוצאת ממך...), אמצע רבע 64:46. מכאן בית דגן רק חיכתה שיגמר ובסיום 70:57 לאורחים שמציינים ניצחון בכורה במשחקם הראשון בעונת 2024. נסצי מצידה מציינת הפסד חמישי ברצף.

קלעים נסצי: 13 נק' עמרי לטרויגיט, 11 נק' חולקים אלון דניאלי וטל דן (3 שלשות), 7 נק' חולקים עדי דויד ולישי בוקאי, 5 נק' לעתיר טלמור ו 3 נק' לשמעון אדרי.

קלעים בית דגן: 18 נק' חולקים מצטייני המשחק גיא אלטמן (4 שלשות) ודור כהן, 12 נק' לדימה שומכר, 9 נק' לנווה זוהר, 8 נק' לטל דניאל ו 5 נק' ל איילון זבולון. כן שיחקו שליו קרמר, נתאי ליטמן, מתן אור-אל, אור מינץ (7 אס' ו 5 כ"ח), עומר אלגרנטי ונח תאומי.

שפטו מצוין הצעירים והמבטיחים (טוב, עם כזו ביקורת מפוארת, איך לא ?) ניצן האוז וסתיו אלעד.

אנסה להגיע העונה לכמה שיותר משחקים, עד כמה שהמרחק בין חיפה לכל מיני מקומות מעניינים במרכז יאפשר לי.