ארצית צפון: מגדל שוב ראשונה

התהפוכות בצמרת המחוז הצפוני נמשכות. עכו גברה בביתה גם על כפר סבא, ומגדל יזרעאל ניצלה זאת וחזרה למקום הראשון אחרי ניצחון על עמק חפר. מגידו הדהימה את ברוש ועצרה את רצף תשעת הנצחונות שלה, וגם הפועל "אורי" ת"א חוזרת לעניינים אחרי ניצחון על נוף הגליל.


| safsal

 

הפועל עכו 96 - הפועל כפר סבא שלום 83

לא יודעים, לנו הרגיש שזה מה שהולך לקרות. עכו המשיכה במומנטום משבוע שעבר ושוב ניצחה את המובילה, וכאמור הורידה אותה למקום השני. בדומה לשבוע שעבר, גם הפעם קיבלנו משחק ברמה גבוהה עם קצב טוב ויכולת טובה של העכואים ברבע האחרון שסידרה להם את הנקודות. 

המשחק נפתח בחילופי סלים כשמשני הצדדים כל החמישיה משתתפת בקליעה. עכו הייתה הראשונה לפתח מומנטום עם 7 אישיות של רועי נברו שהוביל ליתרון 12:21, לפני שדן בן נון עם 7 משלו קיזז חזרה - 19:21 אחרי 10 דקות. נקודות של עומרי שוסהיים שוב פתחו פער קל לזכות המארחת בתחילת הרבע השני, ובהמשך הוא גם הוסיף מהלך סל ועבירה. כפ"ס נתקעה קצת בהתקפה ושלשה של נועם מטלון ועוד סלים של נברו הגדילו לדו ספרתי שנשמר. 35:45 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי הביא איתו קצב גבוה במיוחד כששתי הקבוצות גם צולפות מבחוץ (4 של גל טסלר ברבע) וגם מייצרות היטב בצבע. שגיא זילברשלג ובן נון המשיכו להוביל את ההתקפה האורחת, טסלר ונברו את המקומית והפער נשמר סביב ה-10-12 הפרש. מיני מומנטום של כפ"ס עזר לה לצמצם ושלשה של בן נון חתמה את הרבע ב-67:71 לעכו. הרבע האחרון התחיל עם קצת חילופי סלים שמרו את עכו ביתרון קל, עד שהאורחת שוב נתקעה. עכו מצידה המשיכה בקצב ובעקביות הגדילה את היתרון שלה כשניר נצר, ואלון שושני מחזירים את הדו ספרתי. מזה כפ"ס כבר לא הצליחה לחזור כשהזמן שלה אזל ועכו נשארה עם הניצחון.

קלעו לעכו: רועי נברו 20, גל טסלר 19 (5 שלשות), עומרי שוסהיים 14, נועם מטלון 11, ניר נצר, עידו סגל ואלון שושני 10 כ"א, בני אלעזר 2.

קלעו לכפר סבא: דן בן נון (4 שלשות) ונועם חסון 20 כ"א, טל חדד 13, שגיא זילברשלג 8, דניאל רון ואלמוג זקס 6 כ"א, איתאי פדלון 5, שגיב גורמן 3, עידן זלברשלג 2.

 

הפועל אורי תל אביב 99 - הפועל נוף הגליל 81

הפועל ת"א מצליחה לקטוע סוף סוף את רצף ההפסדים הארוך שלה, ומנצחת את נוף הגליל בעיקר הודות לרבע אחרון קטלני אותו ניצחה 10-25. כמו מרבית המשחק, גם הרבע הראשון היה שקול ובקצב גבוה. נוף הגליל סידרה לעצמה יתרון קל בתחילת המשחק, כשבצד השני שלשות של דניאל הלל שומרות את ת"א במשחק. בהמשך שלשות גם של איתי בינמן שקלע גם מהצבע הפכו את התוצאה ובחצי השני של הרבע האדומים הם אלו ששמרו על ההובלה בדרך ל-20:25 בסוף הרבע. יכולת טובה של בר חג'בי ואליה סרור החזירה את היתרון לנוף הגליל ברבע השני, והמומנטום שלה המשיך עם שלשות של צור כינר ודניאל סטולרו שהגדילו לדו ספרתי. שלשות נוספות של ת"א צמצמו והנקין בדקות טובות החזיר את היתרון למארחים - 46:49 במחצית.

רבע שלי וחילופי האש מחוץ לקשת נמשכו, בעיקר לטובת הצד האדום שעלה ליתרון דו ספרתי 49:60. נוף הגליל עם נקודות מבפנים של כינר וסרור צמצמה, ת"א עם נקודות מבפנים של בינמן וטפירו הגדילה שוב, והנדנדה נמשכה. מיני מומנטום נוסף של נוף הגליל כבר הוריד למינוס 1, לפני שאלון אליהו סגר חצי שעה של כדורסל ב-71:74 אדום. האורחים לא נכנסו טוב לרבע האחרון, וקצב הנקודות שלהם פחת משמעותית. מי שכן נכנס טוב הוא בינמן שקלע מכל הטווחים והקפיץ ליתרון שיא של 75:91. סרור חפר בצבע וצמצם קלות, אבל מעט מידי מאוחר מידי. ת"א עם אחוז טוב מקו העונשין שמרה על יתרון דו ספרתי גבוה עד לסיום המשחק.

קלעו לתל אביב: איתי בינמן 23, אביב הנקין ודניאל הלל 17 כ"א, אור טפירו 15, אלון אליהו 12, סטניסלב ז'לזניאק 9, ג'ול כראם 4, יונתן כהנים 2.

קלעו לנוף הגליל: אליה סרור 21, בר חג'בי 20, גיא סהר 19, צור כינר 11, דניאל סטולרו 5, גל זיו 4, רועי רודה 1.

 

הפועל מגדל העמק יזרעאל 87 - הפועל עמק חפר 73

מגדל יזרעאל אמרה תודה לעכו וחזרה למקום הראשון עם ניצחון ביתי על עמק חפר. גם כאן קיבלנו משחק שקול לרוב במשך 3 רבעים, כשברבע האחרון הגיעה בריחה של המארחת אל הניצחון. מגדל יזרעאל הייתה עדיפה בפתיחת המשחק ושמרה על יתרון קל של 4-7 הפרש, אך לקראת סיום הרבע מטווח שלשות של השרונים עזר להם להפוך ולסיים את הרבע ביתרון 25:24. תסריט דומה קיבלנו גם ברבע השני כשהמארחת שוב פתחה טוב ודי מהר הפכה את התוצאה וייצרה לעצמה יתרון קל, רק שהפעם היא גם ידעה לשמור עליו. בתום המחצית הראשונה 41:44 מקומי. תחילת שלישי ועמק חפר שוב מפציצה מבחוץ, לוקחת את ההובלה וגם עולה ליתרון שיא של 8. מגדל מגיבה מהר ומראה שגם לה יש קלעי שלשות, הופכת שוב ואחרי 3/4 משחק מובילה 59:61. ברבע האחרון קיבלנו יכולת נהדרת של אנטון שוטובין (12 נקודות) שעשה את העבודה בצבע, ומגדל יזרעאל אט אט פתחה פער דו ספרתי ושמרה עליו עד לסיום 40 הדקות. 

קלעו למגדל יזרעל: אנטון שוטבין 29, עזמי אבו אחמד 20, רז מור 19, מקסים פוקסמן 9, קור גיי קוקס 4, נועם ארבל, ג'וש פרידקין וגל ביטנר 2 כ"א.

קלעו לעמק חפר: יובל הוכשטטר 17, עידו מנצל 15, ארז פורן ועמית פאר 12 כ"א, עידו פוגל ואוהד בן חיים 6 כ"א, אורי ירמולובסקי 3, יובל טל 2.

 

הפועל מגידו 70 - הפועל גלבוע ברוש 58

דרבי הקיבוצניקים הסתיים בצורה די מפתיעה כשמגידו עצרה את הדהירה של גלבוע וגברה עליה בבית בתום משחק משוגע. שתי הקבוצות לא קלעו בדקות הראשונות יותר מידי, והראשונה לאפס את היד הייתה האורחת כשרם זקס ושחר ארז מובילים אותה ליתרון דו ספרתי 15:5 ובהמשך גם 22:10 בתום הרבע הראשון. רז צור נכנס לעניינים במגידו ברבע השני ויחד עם איתן בש המארחת החלה בקיזוז אפקטיבי של הפער, ו-7 רצופות של אורי עטיה גם הפכו את התוצאה. המומנטום המשיך עם מגידו כשטום סיגטי ואיתי וינטראוב הגדילו את הפער ל-32:40 בתום המחצית הראשונה. גם ברבע השלישי מגידו הייתה עדיפה. שגב גרילק עוד ניסה לשמור את ברוש בעניינים, אבל הצפונים יותר קלעו באחוזים נמוכים ומגידו בהובלת סיגטי שנעזר גם ב-5 רצופות של אלון הרשקוביץ הקפיץ את הפער כבר לאזור ה-20 הפרש. ברוש עם כמה שלשות ברבע האחרון הצליחה לצמצם למינוס 9, אבל זה הכי קרוב שהיא הגיעה כשבצד השני סיגטי ובש שמרו על הדו ספרתי עד לסיום.

קלעו למגידו: טום סיגטי 21, איתן בש 17, אורי עטיה 9, רז צור 8, איתי וינטראוב 7, אלון הרשקוביץ 5, אור לוין 2, ליעד גרינבלט 1.

קלעו לגלבוע: שגב גרילק 13, שחר ארז 9, יובל בר לב ויובל כוכבי 8 כ"א, רועי בר חן ודן פרבר 7 כ"א, רם זקס 4, קורן משה 2.

 

הפועל טבריה ע.הירדן 79 - מכבי קרית מוצקין 76

טבריה ממשיכה במומנטום ומשיגה ניצחון שני ברציפות שמצמם את הפער בינה ובין הקבוצות שמעל לקו האדום. ברבע השני קרית מוצקין הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי שהגיע בשיא גם ל-18 הפרש, אבל המארחים לא נשברו. רבע שלישי טוב הגנתית של עמק הירדן שנפתח עם ריצת 0-11 והסתיים בעוד ריצת 2-10 הפך את התוצאה, ובכניסה לרבע האחרון משחק כמעט חדש לחלוטין - 51:52 מקומי. הרבע הרביעי היה סופר שקול כשהקבוצות הלכו ראש בראש והיתרון לא הפסיק לזוז מצד לצד. רק לקראת הסיום המארחת במיני מומנטום הצליחה לעלות ליתרון 6, ובמאמץ רבע שמרה על יתרון קל עד לסיום הזמן. 

קלעו לטבריה ע. הירדן: אורי פראג ויובל בן חמו 19 כ"א, בר שפע 18, אור קוטר 15, לידור בן דוד 8.

קלעו לקרית מוצקין: טל פרסלני 19 (4 שלשות), דור גולדנברג 16, לירן מרקדו ואיל ונדל 13 כ"א, רון סבג 10, גל ויונטה 3, יובל פוקס 2.

 

הפועל רמת גן -גבעתיים 59 - מכבי חדרה 68

חדרה רושמת ניצחון חמישי ב-6 המשחקים האחרונים וממשיכה לטפס למעלה בטבלה. השבוע היא יצאה לזיסמן, ואחרי שהובילה ביתרון קל לאורך רוב הרבע הראשון, ברבע השני היא גם הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. במחצית השניה חדרה המשיכה לשמור על יתרון דו ספרתי כשהיא מצליחה גם מידי פעם להגדיל את הפער לאזור ה-20 הפרש בדרך לניצחון.

קלעו לחדרה: ירין איינהורן 17, להב הולין 12, תומר כהן 8, נדב ירוחם ואיתי בונה 7 כ"א, ליאור קוויק 6, דמיטרי בלבן 5, יונתן סהר 4, איתי ויסברג 2.

 

מכבי הוד השרון 94 - אליצור עירוני רעננה 60

אחרי שורת הפסדים כואבים הוד"ש סוף סוף יכולה לחייך קצת עם ניצחון על השכנה מרעננה. כבר מהפתיחה המארחים ייצרו בקצב גבוה (29 נקודות ברבע הראשון) ובשלב מוקדם עלו ליתרון דו ספרתי שהתקרב ל-20 הפרש. גם ברבעים הבאים הוד"ש הייתה עדיפה בהרבה כשהיא ממשיכה להגדיל את הפער ולמעשה מכריעה מוקדם את המשחק.

קלעו להוד השרון: יונתן סיבוני 20, ערן מזרחי 17, פליקס אודיח 13, תומר ברדוגו 10, יונתן מושקוביץ ועידו ירקון 7 כ"א, ניב סולומון וים בן שבת 6 כ"א, נמרוד אילוז 5, אור שקד 3.

קלעו לרעננה: טל אזולאי 16, מתן וילהלם 15, אלון זוננפלד 12, עומר שוחט 7, תומר פישל ואיל שמרי 4 כ"א, אלון מרום ושגב גזית 1 כ"א.