ארצית: יבנה מגיעה לאשקלון

א.ס. אשקלון רוצה להישאר בתמונת המקום השני, אליצור יבנה רוצה להימנע מהפסד שני ברציפות, והנה לכם משחק ללכת אליו הערב. בצפון: הפועל ת"א תגיע לחדרה לקרב על מקום 5, ובכורה ליניב וייצמן על הקווים במפגש בין ר"ג / גבעתיים לטבריה עמק הירדן.


| אלירן כהן

 

המחזור ה- 20 בליגה הארצית שוב מביא איתו משחק צמרת מרתק במיוחד במחוז הדרומי, כשא.ס. אשקלון תארח את אליצור יבנה למשחק בעל משמעות רבה בקרב על המקום השני. אשקלון כבר גברה העונה על אשדוד, בביתה, בהפרש של נקודה, והיא לא צריכה יותר מזה כדי להוסיף למאזנה את הניצחון ה- 11 שלה. יבנה הפסידה לשוהם במחזור החולף, והפסד נוסף - שבוע שני ברציפות - בהחלט יסבך אותה. נזכיר שביום רביעי מצפה לה משחק השלמה לא פשוט נוסף - בבית נגד רמלה.

עוד הערב בדרום: גבעת שמואל, המתקשה להיחלץ מהתחתית, תארח את חבל איילות. פתח תקווה תתארח בדימונה ותרצה להישאר בתמונת המקום הרביעי, שוהם תארח את מא"מ, נצר סרני תצא למשחק קשה באשדוד ואליצור רמלה תגיע לקריית אונו למשחק שעשוי להוליד הפתעה. במשחק שנערך אמש, גברה נחל שורק על חבל מודיעין והשיגה את נצחונה העשירי העונה, ששומר אותה חזק בתמונת הפלייאוף.

המשחק המרכזי במחוז הצפוני נערך דווקא אמש, כשגלבוע ברוש גברה על עמק חפר ועשתה צעד נוסף בדרך להבטחת המקום בפלייאוף. מי שינסו לרכב על התוצאה מגן נר הן מכבי חדרה והפועל "אורי" ת"א, שיפגשו לקרב ראש בראש על ניצחון מספר 9 והמקום החמישי בטבלה. כשהפערים מהרביעייה הראשונה הולכים וגדלים, פחות ופחות קבוצות ימצאו עניין בשליש האחרון של העונה, וזוהי בדיוק הנקודה לחזור להילחם על המקום בפלייאוף.

בתחתית: הפועל ר"ג / גבעתיים, שנפרדה בשבוע שעבר מאילן ברקוביץ' - לבקשתו - ומינתה את יניב וייצמן למאמנה, תארח את הפועל טבריה עמק הירדן לקרב תחתית לוהט. בהנחה וגורל המקום ה- 14 הוכרע, האורדונים - יחד עם המוצקינים ועמק-הירדניים (תנו לנו אחד טוב יותר ונשתמש בו) נאבקים כרגע על הבריחה מהמקום ה- 13. איש לא מבטיח שאל הקלחת לא תצטרפנה קבוצות נוספות בשלהי העונה. עוד הערב: כפ"ס תארח את הוד השרון, מגדל העמק תצא לקריית מוצקין, מגידו תגיע לרעננה, והמחזור יושלם בעוד כשבועיים, כשנוף הגליל תארח את הפועל עכו.

כמו כן, התנצלות שלא עלה סיכום מחזור למחוז הצפוני שבוע שעבר, הכתב היה חולה. קורה לטובים ביותר.

 

משחקי המחזור ה- 20:

--- דרום ---
הפועל חבל מודיעין 58 - אליצור נחל שורק 67
אליצור גבעת שמואל - הפועל חבל איילות (18:00, ביה"ס מורשת נריה, גבעת שמואל)
מכבי אשדוד - הפועל אריק נצר סרני (19:00, מקיף ח', אשדוד)
מכבי שהם - הפועל מתן אשדוד-מבועים (19:30, אולם ניצנים, שוהם)
מכבי דימונה - מכבי אליצור פתח תקוה (19:30, אולם נועם חיים, דימונה)
א.ס. אשקלון - אליצור יבנה (20:00, מקיף ה', אשקלון)
עירוני שיקו ק.אונו - אליצור נוה דוד רמלה (20:30, עלומים, קריית אונו)

--- צפון ---
הפועל גלבוע ברוש 89 - הפועל עמק חפר 84
הפועל רמת גן - גבעתיים - הפועל טבריה ע.הירדן (18:30, זיסמן, ר"ג)
הפועל כפר סבא שלום - מכבי הוד השרון (19:00, תיכון היובל, כפר סבא)
מכבי קרית מוצקין - הפועל מגדל העמק יזרעאל (19:30, אולם נבון, קרית מוצקין)
מכבי חדרה - הפועל אורי תל אביב (20:30, אנרבוקס, חדרה)
אליצור עירוני רעננה - הפועל מגידו (20:30, נווה זמר, רעננה)
ב- 21.03: הפועל נוף הגליל - הפועל עכו (20:00, אולם אלון, נוף הגליל)