ארצית דרום: הפספוס של פ"ת ונצר סרני

מכבי פ"ת הייתה קרובה להפתיע את אשדוד אבל איבדה את המשחק ברבע האחרון והתרחקה מהרביעייה, גם נצר סרני הייתה קרובה לניצחון קריטי מול שהם אך ירדה מאוכזבת. קריית אונו גברה על דימונה בקרב התחתית התורן, חבלמו ניצחה את חבלאו וגבעת שמואל הסתבכה אחרי שהפסידה ליבנה. (צילום: חבל מודיעין).


| safsal

 

הפועל חבל איילות 61 - הפועל חבל מודיעין 75

חבלו קוטעת את רצף ההפסדים שלה עם ניצחון חוץ בחבל איילות ועל הדרך קופצת למעלה למרכז הטבלה והרחק מהקו האדום. חבל מודיעין הובילה לאורך מרבית המשחק כולל כמה בריחות ליתרון דו ספרתי, כשחבל איילות ידעה כל פעם לחזור לעניינים עד שהגיע הרבע האחרון בו איה נתקעה בהתקפה ואיבדה את המשחק.

הרבע הראשון היה שקול מאוד - תום ספיר החליף סלים עם קוזמה גונצ'רוב, כש-5 רצופות של האחרון יחד עם 4 של ניב ברקוביץ פתחו לאורחים יתרון קל 19:11. ניב זרחוביץ וקורן הרץ הובילו מיני ריצה נגדית של חבל איילות, ואחרי 10 דקות זה רק 19:18 אורח. זרחוביץ הוסיף שלשה בתחילת הרבע השני ויחד עם נקודות של איתי ליקרמן חבל איילות עלתה ליתרון קל משלה, אבל חבלמו הפכה די מהר כשצמד שלשות של אגם מיוחס ועוד נקודות של ברקוביץ סידרו לה יתרון 8 - 30:38. ספיר מחוץ לקשת צמצם, אבל זה לא עצר את חבלמו שענתה עם שלשות משלה וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון דו ספרתי 44:34.

מחצית שניה ושוב ספיר לוקח אחריות ויחד עם שלשה של ריף זהבי מחזיר את חבל איילות לעניינים ולפיגור קל. קצת חילופי סלים בין גל חלמיש להרץ, חילופי שלשות בין זהבי לעמית אזולאי והיתרון הקל של האורחת נשמר. סוף רבע שלישי 57:54 לחבלמו. רבע רביעי ושוב המומנטום אצל האורחים עם עוד 5 אישיות של גונצ'רוב וחלמיש את בכר שמחזירים שוב לדו ספרתי, ומזה חבל איילות כבר לא הצליחה להתאושש. המארחת הציגה רבע אחרון לא טוב התקפי עם 7 נקודות בלבד, וראתה איך חבלמו בורחת לניצחון. 

קלעו לחבל איילות: תום ספיר 19, ניב זרחוביץ 9, קורן הרץ וריף זהבי 7 כ"א, איתי ליקרמן יהלי אברהמי 6 כ"א, עומר דניאלי 4, דין אלינגר 2, אור כהן 1. 

קלעו לחבל מודיעין: קוזמה גונצ'רוב 18, גיא בכר 12, עמית אזולאי 10, גל חלמיש 9, אגם מיוחס וניב ברקוביץ 8 כ"א, נווה בן שמן 7, רון דואניס 2, אדם קליין 1.

 

מכבי אליצור פתח תקוה 73 - מכבי אשדוד 78

-- מאיר פרייליכמן ושייקה גונן --

פספוס. אין מילה אחרת. לאחר שבמשחק באשדוד פספסה פ"ת את השיוויון בשניה האחרונה, גם השבוע היא שמטה מהיד הזדמנות פז לחזור למסלול הניצחונות ולהפתיע את אשדוד מצמרת הטבלה. פ"ת הפסידה בעיקר בגלל רבע אחרון מזעזע, החטאות מסמרות שיער וקבלת החלטות לא טובה בדקות האחרונות של המשחק.

אשדוד האורחת פתחה טוב ואלון ספיר העלה אותה ל-7:2 מהיר. שלשה של גיא לביא השוותה ל-7:7, אך עומר אל על בשלשה משלו העלה ל-19:11, ואוהד ברנט עם שתי שלשות רצופות סגר את הרבע ב-26:17 לאורחת, שחשבה שהיא באה לטיול קליל של תחילת שבוע ב"רוזמרין". אופק לוי, המצטיין של פ"ת בשבועות האחרונים, קלע 5 רצופות וצימק עד ל-26:22, וסתיו אהרון סגר ריצת 2-14 מקומית, אחרי עבירה טכנית לספסל האורח, ופ"ת ביתרון ראשון - 28:31.

אוחנון החזיר את הצהובים ליתרון (32:31), שלשה של אופק מלכה העלתה את פ"ת בחזרה ליתרון (32:36) והשלשה השלישית של ברנט שוב נתנה לאשדוד יתרון קל (37:36). בהתקפה האחרונה של המחצית קלע בר ראובן, שחזר לשחק לאחר חודש וחצי בחוץ בשל פציעה, שלשה והוריד את המארחת למחצית ביתרון 39:40.

מלכה עם 5 רצופות ולוי עם סל ועבירה העלו את המארחת בפתיחת הרבע השלישי ל-41:50, אך דווקא כאן השופטים החליטו לשרוק לבלתי ספורטיבית גבולית ביותר נגד גיא לביא ואוחנון הצליח להחזיר את אשדוד לפיגור מינימלי של 48:52. אלון ספיר וחן אחרק עם שלשות סגרו ריצת 14-4 והעלו בחזרה את האשדודים ליתרון (55:54). לפני סוף הרבע החליפו אחרק ומלכה שלשות ופ"ת הצליחה לשמור על היתרון בסיום 3/4 משחק - 62:63.

לוי בסל ומלכה בשלשה הרביעית שלו עוד העלו את המארחת ל-65:73, כשהשעון מורה שבע דקות לסיום, אך מכאן ועד הסיום הייתה רק קבוצה אחת על המרגש, וזו הייתה אשדוד. זה התחיל בשריקה לעבירה טכנית נגד לביא, מה שגרר הרחקה אוטומטית. אל על דייק מהקו פעמיים וצימק ל-70:73. פ"ת לא הצליחה לקלוע ממצבים קורצים, וחן אחרק סגר ריצת 7-0 וצימק ל-72:73. ספיר בשלשה פנויה לגמרי הפך את התוצאה ל-75:73, וסל של אל על סגר את הסיפור ונתן לאשדוד ניצחון יקר מאוד. שחקני פ"ת הרגישו בסיופ המשחק מאוכזבים מאד, ובצדק - המשחק כבר היה בידיים שלהם אך הם לא השכילו לקחת את ה-W הכ"כ חשוב במאבק על הכניסה לפלייאוף העליון.

קלעו לפ"ת: אופק לוי 18, אופק מלכה 16 (4 שלשות), מוטי מוסקוביץ' 12, סתיו אהרון 9, גיא לביא 8, בר ראובן 6, יוחאי צוקרמן 4.

קלעו לאשדוד: עומר אל על ואלון ספיר 16 כא, אליאב אוחנון וחן אחרק 15 כ"א, אוהד ברנט 9, תומר פיסצקי 5, עידן רג'ואן 2.

 

אליצור יבנה 97 - אליצור גבעת שמואל 76

יבנה עם עוד ערב התקפי קטלני (כולל 14 שלשות) מביסה בבית את גבע"ש ושומרת על המקום הראשון. כבר מהפתיחה ראינו את יבנה מייצרת בקצב גבוה ועולה בשלב מוקדם של המשחק ליתרון דו ספרתי, כשהיא קולעת 51 נקודות במחצית הראשונה. גבע"ש שקלעה רק 13 נקודות ברבע הראשון נראתה יותר טוב ברבעים הבאים (בשניים מהם קלעה 22), אבל לא הצליחה לעצור את הבריחה של יבנה מבחינה הגנתית , וכבר מצאה את עצמה בפיגור של מעל 30 הפרש. רק ברבע האחרון האורחת הצליחה למזער קצת נזקים.

קלעו ליבנה: איתי קרביוב 18, עוז חולי 13, ים שפריר 12, שמואל מלכוב 11, צאלי נוימן 10, בר שינבוים 9, יונתן שאקי, אור מורדוך ויובל רחמילביץ 5 כ"א, גרנט גרינברג 4, גיא פרבר 3, גידי שיפר 2. 

קלעו לגבע"ש: מרקוס גלר 15, אלון לוין 12, ארז כהן 11, דניאל איידן 9, אמרי אנגל ועידו אלון 6 כ"א, חן שרעבי וניק ברלוביץ 5 כ"א, ניקולס אסתרזון 4, נדב סיבוני 3.

 

הפועל אריק נצר סרני 77 - מכבי שהם 79

פספוס ענק של נצר סרני להשיג נקודות קריטיות בתחתית, שהייתה צמודה מאוד עם שהם לאורך המשחק וגם הובילה במהלך הרבע האחרון. המשחק היה שקול מאוד לכל אורכו ואף קבוצה לא הצליחה לברוח ליתרון משמעותי, והוכרע ממש בסיום כשנקודות מהקו של רועי רוזנברג העלו את שהם ליתרון 3 ונקודה מהקו של יואב בוצר רק צמצמה ל-2 לפני שהזמן של המארחת אזל.

קלעו לנצר סרני: יואב בוצר 22, תמיר שניצקי 17, אריאל לפידות 15, טל מימון 12, אור גטה 8, עומר אלקיים 3.

קלעו לשהם: נועם יעקובי 25 (5 שלשות), רועי רוזנברג 17, יהלי רוזנבאום 14, רואי אוסלקה וארי זהבי 9 כ"א, עידן חכמון 5. 

 

הפועל מתן אשדוד-מבועים 52 - א.ס. אשקלון 85

עוד משחק קצוות שהסתיים באופן לא מפתיע, כאשקלון ניצחה בחוץ את מא"מ. אשקלון פתחה את המשחק עם רבע של 31 נקודות שסידר לה יתרון דו ספרתי גבוה, ובהמשך המשחק כבר יכלה להוריד רגל מהגז. הורדת הרגל אגב לא הפריעה לה להמשיך ולהגדיל את הפער כשלמא"מ אין תשובות לא בהגנה ולא בהתקפה, אך נציין לטובה שהיא כן קלעה 11 שלשות במשחק הזה. 

קלעו למא"מ: דביר מעוז 13, אוראל לוי 10, רום מזאה 7, אביב סרורי 6, יובל בורוכוב 5, ארז לוין 4, יונתן כהנים 3, צידי יומיאוזולו ואלון חנני 2 כ"א.

קלעו לאשקלון: ניב פילוסוף 17, אורי גרמיזו 12, עומרי מאנ ואריאל נבון 9 כ"א, יובל וימן ואריאל זנו 8 כ"א, סתו פוקס 7, אדר גילה 6, ארבל אלחרר 5, רומן פרנקלך 4.

 

עירוני שיקו ק.אונו 93 - מכבי דימונה 81

קרית אונו משיגה ניצחון קריטי בחלק התחתון שמרחיק אותה מאוד מהקו האדום. המשחק התחיל עם רבע ראשון הפכפך מאוד שהסתיים בריצת 1-13 של המארחת, שהוסיפה ריצת 0-10 גם בתחילת הרבע השני ופתחה לעצמה פער דו ספרתי גבוה. היתרון המקומי כבר חצה את ה-20 הפרש עוד במחצית הראשונה, אבל דימונה סירבה לוותר והצליחה לקזז את הפער למינוס 11 ובהמשך במהלך הרבע השלישי גם למינוס 4 בלבד. דימונה הצליחה להישאר בעניינים עוד כמה דקות גם ברבע האחרון, אבל אז המארחת ברחה שוב , החזירה לעצמה את הדו ספרתי ושמרה עליו עד לסיום.

קלעו לקרית אונו: יוני מורן 27 (5 שלשות), ראיין דניאל 21 (5 שלשות), סהר זרקא 12, עודיאה דוד 11, שי קליינמינץ 6, נטע גל ותומר בר אבן 5 כ"א, תום בסרגליק ועידו סטולרו 3 כ"א.

קלעו לדימונה: אנדריי קוליש 24, עומרי שלף 18, איתי בן חמו ויואב ויטלם 13 כ"א, ג'ייקוב אורנדר 8, ניתאי טפרברג 5.