ארצית: מחזור מפתח בדרום

אשקלון תצא לפ"ת, רמלה תתארח ביבנה, וגם בתחתית צפוי משחק מסקרן בין נצר סרני לגבע"ש. שום דבר לא יוכרע הערב, אבל תשעה משחקים לסיום העונה הסדירה מאותתים שלא יהיו עוד הרבה הזדמנויות. בצפון: הקרב על הפלייאוף נמשך, עכו וחדרה ראש בראש. (צילום: רעות חבר סטודיו אושר)


| אלירן כהן

 

תשעה מחזורים לסיום העונה הסדירה בליגה הארצית, וההזדמנויות הולכות ומתמעטות. בתחתית, מבחינה פרקטית, זהות נועלות הטבלה בשני המחוזות די סגורות - אליצור עירוני רעננה בצפון, הפועל מתן אשדוד מבועים בדרום. מאידך - מאבקי הבריחה מהמקום ה- 13 עדיין בשיאם. בדרום - 5 קבוצות נמצאות בסכנת ירידה ברורה, בצפון - הקרב כרגע מתמקד בשתיים. וזה עוד יכול להשתנות.

המחזור ה- 23 בארצית (18 באופן טכני) מביא איתו לא מעט משחקים מסקרנים במחוז הדרומי. במוקד: מכבי אליצור פ"ת (10 נצחונות) תארח את א.ס. אשקלון (11 נצחונות) לקרב ששווה יותר מ- 2 נקודות ואולי את המקום בפלייאוף. רמלה, שרוצה להתבסס במקום השלישי (13 נצחונות) תתארח ביבנה (15 נצחונות) ששואפת לשמור על המקום הראשון. גם בתחתית צפוי ערב מעניין, כשנצר סרני (4 נצחונות) תארח את גבעת שמואל (5 נצחונות) לקרב על המקום ה- 12. בסיבוב הקודם גבעת שמואל ניצחה ב- 16 נקודות הפרש, כך שספק אם נראה כאן מהפך הערב, אבל ניצחון של המקומיים בכל הפרש שהוא בהחלט ישנה את התמונה. עוד הערב: מכבי אשדוד תארח את קריית אונו, דימונה את שוהם, ומתן-אשדוד את חבל מודיעין. בשישי: נחל שורק חזרה מחבל איילות עם ניצחון משמעותי שהחזיר אותה למקום הרביעי.

בצפון: ערב קצת יותר נינוח, אבל יכול מאוד להיות שבסיומו מאבקי הפלייאוף יהפכו אפילו מעניינים עוד יותר. במוקד: הפועל עכו (11 נצחונות), שקצת איבדה יציבות בשבועות האחרונים, תארח את מכבי חדרה (10 נצחונות) לראש בראש מסקרן על מקום בפלייאוף. העניין הוא, שאיך שלא יגמר המשחק, שתי קבוצות יכולות להשתלב במאבקים הללו בסוף הערב. הפועל עמק חפר (9 נצחונות) שתארח את רעננה והפועל מגידו (9 נצחונות) שתארח את הוד השרון. עוד הערב: גלבוע ברוש, סגנית מוליכת הטבלה, תארח את מוצקין הלוהטת, טבריה עמק הירדן תנסה לחלץ ניצחון בת"א, נוף הגליל תארח את כפר סבא ומגדל העמק תפגוש בביתה את הפועל ר"ג / גבעתיים.

 

--- דרום ---
בשישי: הפועל חבל איילות 63 - אליצור נחל שורק 120
מכבי אליצור פתח תקוה  - א.ס. אשקלון (19:00, רוזמרין, פ"ת)
אליצור יבנה - אליצור רמלה (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי אשדוד - עירוני שיקו ק.אונו (19:00, מקיף ח', אשדוד)
מכבי דימונה - מכבי שהם (19:30, אולם נועם חיים, דימונה)
הפועל אריק נצר סרני - אליצור גבעת שמואל (20:00, קיבוץ נצר סירני)
הפועל מתן אשדוד-מבועים - הפועל חבל מודיעין (20:30, ביה"ס שילה, אשדוד)

--- צפון ---
הפועל עכו - מכבי חדרה (19:00, אולם פיס משה שרת, עכו)
הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל רמת גן -גבעתיים (19:30, ביה"ס יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל מגידו - מכבי הוד השרון (19:30, קיבוץ משמר העמק)
הפועל נוף הגליל - הפועל כפר סבא שלום (20:00, אולם אלון, נוף הגליל)
הפועל עמק חפר - אליצור עירוני רעננה (20:30, ביה"ס רמות ים, מכמורת)
הפועל אורי תל אביב - הפועל טבריה ע.הירדן (20:30, עירוני ט', ת"א)
הפועל גלבוע ברוש - מכבי קרית מוצקין (20:30, גן נר)