ארצית: מתקרבים להכרעות

בצפון: מגדל יזרעאל מתארחת (מחר!) בכפר סבא ורק ניצחון ישמור אותה בתמונת המקום הראשון, עמק חפר והפועל "אורי" ת"א בראש-בראש על הסיכוי האחרון להשתחל איכשהו לרביעייה. בדרום: רמלה מתארחת באשדוד, נחל שורק בדימונה. נצחונות לאשקלון ושוהם במשחקים שהוקדמו. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| אלירן כהן

 

שישה מחזורים לסיום העונה בליגה הארצית, ותמונת המצב היא, פחות או יותר, כזו: בדרום - יבנה ואשדוד (18 נצחונות לכ"א) מבטיחות את מקומן בפלייאוף, וסביר שמאחד משני המקומות הראשונים. בעוד כשלושה שבועות (19/05) השתיים יפגשו ביבנה למשחק שעשוי לקבוע את זהות המוליכה. על מקומות 3-4 מתמודדות כרגע 4 קבוצות: אשקלון (15 נצחונות), רמלה (14), נחל שורק (13) ושוהם (12). האופטימיים יכלילו גם את פתח תקווה (11 נצחונות). הריאליים כבר טסו ליוון.

בצפון - תמונת המצב לכאורה קצת יותר ברורה. כפ"ס (18 נצחונות) ראשונה, וסביר שתסיים שם את העונה אם תגבר ברביעי על סגניתה, הפועל מגדל יזרעאל (16 נצחונות). עכו וברוש (14 נצחונות כ"א) מתבססות במקומות 3-4 וקשה להאמין שלדולקות מאחור - עמק חפר, הפועל "אורי" ת"א וחדרה - יהיה באמת סיכוי לחולל מהפכה. שתי הראשונות ייפגשו הערב למשחק ממנו אחת תצא לים והשניה עוד תילחם על ההזדמנות.

בתחתית הדרומית: מתוך שישה משחקים שצפויים לנצר סרני עד לסיום העונה, רק אחד (הערב, נגד יבנה) מרגיש קרב אבוד מראש. מהחמישה האחרים - אחד מהם נגד קריית אונו - היא יכולה לגנוב ניצחון, שניים או שלושה שתיאורטית היו עשויים לפתוח מחדש את מאבקי התחתית. אלא שהערב תפגוש קריית אונו את מתן אשדוד, סיטואציה שצפויה להגדיל את הפער מהמקום ה- 12 למקום ה- 13 ל- 3 נקודות, כשבקופה יוותרו חמישה משחקים בלבד. לא אתגר שהולך להיות פשוט במיוחד.

בתחתית הצפונית - רמת גן גבעתיים רשמה במחזור האחרון ניצחון ענק על גלבוע ברוש והגדילה את הפער מטבריה שבמקום ה- 13 לניצחון וחצי. טבריה תפגוש הערב את גלבוע ברוש, האורדונים יגיעו למוצקין, ועד לסיום העונה - ממתין להם לוח משחקים נוח יותר. כל עוד הפער יישמר על ניצחון וחצי, הסיכוי יישמר. רק שמצד אחד, טבריה (5 נצחונות) כבר לא ממש תלויה בעצמה, ומצד שני - גם נוף הגליל (7 נצחונות) עדיין עלולה להתקרב אל אזור הסכנה.

 

משחקי המחזור השני:

--- דרום ---
מכבי שהם 88 - הפועל חבל מודיעין 69
א.ס. אשקלון 88 - אליצור גבעת שמואל 59
מכבי אשדוד - אליצור נוה דוד רמלה (19:00, מקיף ח', אשדוד)
מכבי דימונה - אליצור נחל שורק (19:30, אולם נועם חיים, דימונה)
הפועל אריק נצר סרני - אליצור יבנה (20:00, קיבוץ נצר סירני)
הפועל מתן אשדוד-מבועים - עירוני ק.אונו שיקו (20:30, ביה"ס שילה, אשדוד)
בחמישי: מכבי אליצור פתח תקוה - הפועל חבל איילות (18:00, אולם רוזמרין, פ"ת)

--- צפון ---
הפועל עכו - הפועל מגידו (19:00, אולם פיס משה שרת, עכו)
מכבי קרית מוצקין - הפועל רמת גן - גבעתיים (19:30, אולם נבון, קרית מוצקין)
הפועל עמק חפר - הפועל אורי תל אביב (20:30, ביה"ס רמות ים, מכמורת)
אליצור עירוני רעננה - מכבי חדרה (20:30, נווה זמר, רעננה)
הפועל גלבוע ברוש - הפועל טבריה ע.הירדן (20:30, עין חרוד)
ברביעי: הפועל כפר סבא שלום - הפועל מגדל העמק יזרעאל (18:30, תיכון היובל, כפר סבא)
ברביעי: הפועל נוף הגליל - מכבי הוד השרון (19:30, אולם אלון, נוף הגליל)