ארצית צפון: כפ"ס בראש

הפועל כפר סבא ניצחה בביתה את מגדל יזרעאל ופתחה ממנה פער של 3 נקודות, בדרך להבטחת המקום הראשון. בתחתית: ניצחון נוסף לר"ג / גבעתיים, הפסד נוסף לטבריה עמק הירדן והפער בין השתיים גדל ל- 2 וחצי נצחונות. (צילום: הפועל כפ"ס)


| safsal

 

הפועל כפר סבא שלום 101 - הפועל מגדל העמק יזרעאל 98

הקרב הישיר בין המוליכות של הליגה ענה על הציפיות ולמרות שהתחיל בצורה חד צדדית, הסתיים בצורה הכי דרמטית שאפשר ועם תוספת זמן של 5 דקות. לאורחת לקח קצת זמן בפתיחה להיכנס לעניינים, ובנתיים כפ"ס עם 2 סלים של נועם חסון כבר עלתה ליתרון 2:9. בהמשך ראינו את מגדל מתחילה לחלק אסיסטים ולהפעיל בצורה יעילה את הגבוהים שלה בצבע ודי מהר צמצה את הפער ל-9:12. כאן מגדל שוב נתקעה קצת בהתקפה ופרט לשלשה של עזמי אבו אחמד לא מצאה את הסל, וכפ"ס שוב ברחה עם יכולת טובה של חסון ליתרון דו ספרתי - 24:12. אחרי פסק זמן האורחת שוב איפסה את היד וגם הצליחה לעצור את הקצב של כפ"ס. שלשה של ג'וש פרידקין צמצמה למינוס 9, 2/2 מהקו של טל חדד סגרו את הרבע ה-20:31.

הרבע השני התחיל דומה. מגדל מחטיאה, כפ"ס מגדילה את הפער, עד שהגיעה אנטון שוטובין ועם 5 רצופות בצבע צמצמם (26:37). חסון עם סל ועבירה הגדיל חזרה, והרבע המשיך עם חילופי סלים כששתי הקבוצות משחקות פנימה והפער של כפ"ס נשמר סביב ה-12-15 הפרש. בדקה האחרונה של המחצית איתאי פדלון ושגיב גורמן צלפו מבחוץ והקפיצו את היתרון של כפ"ס ל-36:55 בהפסקה.

מגדל יזרעאל עולה יותר טוב למחצית השניה, ושוטבין עם אסיסט ו-2 סלים בצבע מקזז את הפער. חסון צולף פעמיים מבחוץ ושומר על הדו ספרתי, והרבע ממשיך קצבי מאוד. שוטובין המשיך לייצר למגדל יזרעאל יחד עם עזמי אבו אחמד, כפ"ס הוסיפה עוד כמה שלשות וסל של דניאל רון גם הגדיל ל-57:77. המילה האחרונה ברבע הייתה של פרידין שמסר שני אסיסטים למקסים פוקסמן, והאחרון עם דאנק כמעט על הבאזר קיזז ל-63:77 אחרי 3/4 משחק.

הרבע הרביעי המשיך עם חילופי סלים בקצב גבוה, כשבין לבין האורחת מצליחה לצמצם ולצמצם וסל של עומר לוי בצבע מוריד ל-77:85 בלבד כ-5 דקות לסיום. כפ"ס רושמת קצת החטאות ומגדל יזרעאל עם אסיסט גדול של גל ביטנר לפוקסמן ועוד סל של לוי מריבאונד התקפה מצמצת ל-82:87 בלבד. גם פסק זמן לא עוזר למארחת לאפס את היד. פרידקין עם חטיפה שמסתיימת בסל ואבו אחמד מורידים לנקודה בלבד, לפני שדן בן נון בשלשה קשה מגדיל חזרה. עכשיו האורחת יורדת לפסק זמן וחוזרת עם 2/2 מהקו של רז מור ועוד סל של פוקסמן שקובע שוויון 90. בחצי דקה שנותרה כפ"ס הלכה על זריקה מבחוץ שפשוט נכנסה ויצאה, וגם מגדל לא קלעה בשניות שנותרו והולכים להארכה.

תוספת הזמן החלה ב-2 וקצת דקות של החטאות ונקודות רק מקו העונשין, עד שהגיע רז מור וקלע מחצי מרחק (93:94). שוטבין ואלמוג זקס החליפו מהלכי סל ועבירה ולאחר מכן חטיפה של לוי שהסתיימה במתפרצת של אבו אחמד העלתהאת האורחת ליתרון נקודה - 98:97 כ-50 שניות לסיום. כפ"ס יורדת לפסק זמן וחוזרת עם אסיסט מושלם של בן נון לסל ועבירה של טל חדד שהופך חזרה. בהתקפה הבאה האורחת לא קולעת ושולחת את חדד שוב אל הקו שם הוא קולע 1/2 ומשאיר למגדל 6 שניות לנסות ולהשוות את המשחק - אבל השלשה לא נכנסת. בסיום 98:101 לכפ"ס.

קלעו לכפר סבא: נועם חסון 34, איתאי פדלון 16, דן בן נון 12, טל חדד 10, אלמוג זקס ושגיב גורמן 9 כ"א, שגיא זילברשלג 7, דניאל רון 4.

קלעו למגדל העמק: אנטון שוטבין 22, עזמי אבו אחמד 16, מקסים פוקסמן 15, רז מור 13, ג'וש פרידקין 12, גל ביטנר 11, עומר לוי 9.

 

מכבי קרית מוצקין 75 - הפועל רמת גן - גבעתיים 79

ר"גבעתיים ממשיכה במומנטום ומנצחת גם את קרית מוצקין, ומשפרת משמעותית מאוד את הסיכויים שלה להישאר העונה בליגה. כבר מהפתיחה ראינו משחק שקול מאוד והפכפך, כשהקבוצות החליפו בינהן את ההובלה. לירן מרקדו ועידו שלו החליפו קצת סלים, ושלשה של ערן לוינץ סגרה את 10 הדקות הראשונות ב-16:13 לאורחים. 5 אישיות של אלון שילר עזרו לר"גבעתיים להגדיל את היתרון שלהם ל-8 בתחילת הרבע השני, אך קרית מוצקין עם מטווח שלשות בהובלת טל פרסלני החזירה את המשחק לשוויון 31. קצת חילופי סלים בין איל ונדל לרום קורנליוס  ויותם שמול, והשוויון נשמר גם בתום המחצית הראשונה - 40:40.

הרבע השלישי התחיל עם עוד מיני מומנטום של האורחת שעלתה ליתרון 50:44 עם נקודות של אור זינדרמן וקורנליוס. ונדל ומרקו שוב לקחו אחריות ושוב החזירו את המשחק לשוויון 53. שלשות של שמול ויניב ירוחם שוב פתחו פער קל לפני שמוצקין עם 4/4 מהקו צמצמה ל-61:59 בכניסה לרבע האחרון. באופן לא מפתיע, הנדנדה נמשכה גם לתוך הרבע האחרון. שלשה נוספת של פרסלני החזירה את היתרון למארחים, שמול וקורנסליוס הפכו, עוד קצת חילופי סלים, וקצת פחות מ-3 דקות לסיום אנחנו בשוויון 75. אחרי כשתי דקות בהן שתי הקבוצות רק החטיאו, הגיע סל גדול בצבע של שמול שהוסיף גם נקודת בונוס מהקו. מוצקין בהתקפות הבאות ניסתה זריקות מבחוץ שלא צלחו, ויניב ירוחם עם אחת מהקו חתם את תוצאת המשחק.

קלעו למוצקין: לירן מרקדו 16, רון סבג וטל פרסלני 14 כ"א, איל ונדל 12, דור גולדנברג 10, רון קופר 7, גל ויונטה 2.

קלעו לר"ג גבעתיים: רום קורנליוס 18, יותם שמול 17, עידו שלו 12, אלון שילר 11, יניב ירוחם 9, ליאור סידס 5, אור זינדרמן 4, ערן לוינץ 3.

 

הפועל עמק חפר 80 - הפועל אורי תל אביב 70

בקרב על המקום חמישי ואולי גם קצת על שמירת הסיכוי להיכנס לפלייאוף, עמק חפר גברה בבית על הפועל ת"א והשלימה דאבל עונתי על האדומים. השרונים הובילו לאורך כל המשחק, ומתחילת הרבע השני גם היו ביתרון דו ספרתי שנע סביב ה-12-15 הפרש. לאורך המחצית השניה ת"א הצליחה לרשום מספר פעמים מומנטום ומיני ריצות שקירבו אותה מאוד לאזור ה-6-7 הפרש, אבל חפר ידעה כל פעם לעצור את הקאמבק בזמן ולהחזיר ליתרון דו ספרתי ושמרה על ההובלה עד לסיום. 

קלעו לעמק חפר: עידו מנצל 27, ארז פורן 20, עידו פוגל 15, יובל טל 6, אוהד בן חיים 5, עמית פאר 3, אורי ירמלובסקי ועומר פפו 2 כ"א.

קלעו לתל אביב: סטניסלב ז'לזניאק 17, איתי בינמן 15, תומר אלוני 13, בר אזולאי 11, נבות ינאי 9, יועד חלבי 3, אלון אפל 2.

 

אליצור עירוני רעננה 44 - מכבי חדרה 96

כמו מקבילתה מחוז הדרומי, גם רעננה מאבדת סיכוי להישאר בליגה ותחזור לליגה א' אחרי עונה אחת בלבד בארצית שהיא לא תרצה לזכור. כמו בלא מעט משחקים העונה, המשחק היה חד צדדי מתחילתו ולא לטובת רעננה. חדרה קלעה 33 נקודות עוד ברבע האחרון ותחזקה פער של 25-30 לאורך המחצית הראשונה, וגם במחצית השניה המשיכה להגדיל את הפער כשרעננה נראית חסרת אונים משני צידי המגרש. 

קלעו לחדרה: להב הולין 12, אסף עמוסי ודימיטרי בלבן 11 כ"א איתי בונה 10, תומר כהן וליאור קוויק 9 כ"א, אורי אורן ונדב ירוחם 8 כ"א, רן חנני 6, גיא וייס 4, איתי ויסברג וירין איינהורן 3 כ"א, ליאב מויאל 2.

קלעו לרעננה: תומר פישל 15, אלון מרום 14, נאור נתנוב 6, אלון זוננפלד 3, מתן וילהלם, שגב גזית ועומר שוחט 2 כ"א.

 

הפועל גלבוע ברוש 83 - הפועל טבריה ע.הירדן 54

טבריה עמק הירדן ממשיכה להסתבך מתחת לקו האדום אחרי הפסד חוץ בגלבוע. ברוש הייתה עדיפה כבר מהפתיחה ובשלב מוקדם ברבע הראשון עלתה ליתרון דו ספרתי, והמשיכה להגדיל את היתרון שלה שעד להפסקה כבר התקרב ל-20 הפרש. גם במחצית השניה גלבוע שמרה על קצב קליעה גבוה והמשיכה להגדיל את היתרון שלה עד לסיום. 

קלעו לגלבוע: רועי בר חן 28, קורן משה 10, חן ארצי ושחר ארז 9 כ"א, שגב גרילק 8, רם זקס 6, יובל בר לב ויובל כוכבי 5 כ"א, אסף כהן 3.

קלעו לטבריה: אור קוטר 15, אורי פראג 12, יובל אברהם בן חמו 10, בר שפע 6, לידור בן דוד 5, רועי קוז'יקרו וטל צוויפלר 3 כ"א.

 

הפועל נוף הגליל 81 - מכבי הוד השרון 69

נוף הגליל קוטעת את רצף ההפסדים שלה עם ניצחון חשוב מאוד בתחתית שנותן לה עוד קצת אוויר במאבק נגד הירידה. הצפונים העיפו לא פחות מ-10 שלשות לאורך המחצית הראשונה בדרך ל-52 נקודות (בהובלת צור כינר ואליה סרור), ופתחו לעצמם יתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון עליו שמרו כמעט לאורך כל המחצית. הוד"ש במיני ריצת 9-2 לאורך הרבע השני הצליחה להוריד למינוס 6 בלבד, אבל נוף הגליל הגיבה בריצת 2-9 משלה וירדה להפסקה ביתרון 16. המחצית השניה כבר הייתה יותר שקול כשהוד"ש הצליחה להוריד את קצב הקליעה של המארחים ולפרקים גם צמצמה את הפיגור שלה לאזור ה-8-9, אבל לא הצליחה להתקרב יותר מזה. 

קלעו לנוף הגליל: צור כינר 22, אליה סרור 20, בר חגבי 18, גיא סהר 12, יאיר קצוטי 4, גל זיו 3, דניאל סטולרו 2.

קלעו להוד השרון: ניב סולומון וערן מזרחי 16 כ"א, תומר ברדוגו 15, ים בן שבת 9, עידו ירקון 7, יונתן סיבוני 6.

 

הפועל עכו 92 - הפועל מגידו 74

עכו עם ניצחון חמישי ברציפות שומרת יחד עם חברותיה לצמרת את הסטטוס קוו וגם היא מאוד קרובה להבטחת המקום בפלייאוף.