ארצית: משלוש תצא אחת?

בדרום - רמלה ושהם עם ראש בראש על (אולי) מקום בפלייאוף, נחל שורק תנסה לנצח את אשדוד ולהישאר בתמונה. כך או כך, זה לא יוכרע. בצפון - הקרב על המקום הראשון נסגר, אבל המקום השני פתוח לרווחה. במוקד: ראש בראש בין מגדל לעכו. בתחתית: נצר סרני וטבריה בניסיון כמעט אחרון להציל את העונה. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| אלירן כהן

 

חמישה מחזורים לסיום העונה בליגה הארצית, ואולי הערב עוד סימן שאלה יוכל להפוך לסימן קריאה. במוקד משחקי הערב - אליצור רמלה (14 נצחונות ומשחק חסר) תארח את מכבי שהם (12 נצחונות) לקרב ישיר על מקום בפלייאוף. ניצחון של רמלה יתן לה מקדמה משמעותית אבל עדיין לא יבטיח לה שום דבר כי גם נחל שורק (12 נצחונות, תפגוש את אשדוד) באזור. ניצחון של שוהם ירענן בהחלט את הסיטואציה ויוסיף לנו עוד קצת אקשן לקראת מחזורי הנעילה. בתחתית - נצר סרני (4 נצחונות) תתארח אצל מתן אשדוד למשחק שהיא חייבת לנצח כדי לשמור על הסיכוי להישאר. מהערב הזה ייתכן וקבוצה נוספת תחמוק באופן כמעט וודאי ממאבקי הירידה, כשגבעת שמואל וקריית אונו - שתי הקבוצות היחידות עם 7 נצחונות ייפגשו לראש בראש.

בצפון - אחרי שאיבדה את הסיכוי לסיים ראשונה באופן כמעט וודאי, מגדל העמק יזרעאל תנסה לשמור על המקום השני - וזה עובר במפגש ביתי מסקרן נגד הפועל עכו, שמכוונת לאותו המקום בדיוק. בשישי גלבוע ברוש גברה על הפועל אורי ת"א ודי הוציאה אותה מהמשחק, וכרגע עמק חפר וחדרה (12 נצחונות כ"א) הן היחידות בעלות סיכוי תיאורטי להשתלב בפלייאוף. בשביל שזה יקרה - הן יצטרכו 3 נצחונות יותר מעכו (15). כשבקופה נותרו חמישה משחקים, הסיכויים לכך לא גבוהים במיוחד.

בתחתית הצפונית - ר"ג / גבעתיים עשתה בשבועיים האחרונים שני צעדים משמעותיים בדרך להישארות בליגה והגדילה את הפער מטבריה עמק הירדן ל- 2 נצחונות וחצי. הערב היא תפגוש את נועלת הטבלה מרעננה למשחק קל על הנייר. טבריה עמק הירדן תארח את נוף הגליל, וכדי לשמור על הסיכוי היא לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד.

אז נכון שיש יורוליג והכל, אבל מה תגידו לילדים שישאלו איפה הייתם בפעם ההיא שהמחזור השלישי בליגה הארצית שוחק בחודש מאי?

 

צפון:

הפועל אורי ת"א - הפועל גלבוע ברוש 98:90
הפועל ר"ג \ גבעתיים - אליצור עירוני רעננה (19:00, זיסמן, ר"ג)
מכבי הוד"ש - מכבי קרית מוצקין (19:00, רבין, הוד"ש)
הפועל מגידו - הפועל עמק חפר (19:15, המבצר, משמר העמק)
הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל עכו (19:30, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
מכבי חדרה - הפועל כפ"ס שלום (20:00, אנרבוקס, חדרה)
הפועל טבריה ע. הירדן - הפועל נוף הגליל (20:00, בית ירח)

 

דרום:

אליצור נחל שורק - מכבי אשדוד (18:30, נצר חזרני)
אליצור רמלה - מכבי שהם (19:00, קרית מנחם, רמלה)
אליצור יבנה - מכבי אליצור פ"ת (19:00, רלף קליין, יבנה)
הפועל חבל מודיעין - א.ס. אשקלון (19:30, חט"ב נחשון, שהם)
הפועל מתן אשדוד מבועים - הפועל אריק נצר סרני (20:30, ביה"ס שילה, אשדוד)
אליצור גבע"ש - עירוני שיקו קרית אונו (21:00, ביה"ס נריה, גבע"ש)
הפועל חבל איילות - מכבי דימונה (רביעי, 18:00, יוטבתה)