ארצית: הצ'אנס האחרון?

ארבעה מחזורים לסיום העונה בליגה הארצית, עבור לא מעט קבוצות - מדובר במחזור של להיות או לחדול. אלו שיצלחו אותו, ישובו לאותה הפוזיציה בדיוק בשבוע הבא. במוקד: אשקלון מארחת את רמלה, עכו בכפ"ס, וקבוצות התחתית בשני המחוזות ממשיכות להילחם על מקומן. (צילום: הפועל חבל מודיעין)


| אלירן כהן

 

כנגד ארבעה מחזורים לסיום העונה דיברה העונה. 4, 6, 5 ו- 25. אל תשאלו איך זה קרה, וכל הטוב הזה הולך לנחות עלינו בפחות משבועיים. לא מעט משחקים עמוסי פוטנציאל ממתינים לנו הערב ומחר, בודדים מהם בעלי משמעות ישירה, לרבים מהם משמעות עקיפה, שיכולה להכריע לא מעט סיפורים העונה. במפגש הישיר המסקרן של המחזור הוא בין א.ס. אשקלון לאליצור רמלה. שתי קבוצות עם 16 ניצחונות מול 6 הפסדים, קרב ישיר על המקום השלישי אם תרצו (במפגש הקודם גברה אשקלון בחוץ בפער של 3 נקודות). אשדוד תארח את חבל איילות, יבנה תתארח בדימונה. שתי המוליכות לא רוצות למעוד, 2 היריבות כבר סיימו את העונה.

אז מי עוד יכולה לשנות משהו? אליצור נחל שורק תארח את שוהם. ניצחון יקרב אותה מרחק ניצחון וחצי מהמקום הרביעי, תלוי מי תפסיד במשחק המקביל בין אשקלון לרמלה. בנחל שורק יעדיפו לראות את אשקלון במקום הרביעי (ניצחון ומשחק חסר) מאשר את רמלה (שני הפסדים) מה שעשוי לפתוח במחזור הבא קרב ישיר על המקום הרביעי בין השתיים. אבל היא קודם צריכה לנצח את שוהם. בתחתית - גבעת שמואל (7 נצחונות) תארח את חבל מודיעין. היא עדיין באזור הסכנה, בזמן שנצר סרני (5 נצחונות) תגיע לקריית אונו. ניצחון של נצר סרני והפסד של גבעת שמואל יצמצם את הפער בין השתיים למשחק וחצי. לגבעה ניצחון כפול על נצר שמהווה יתרון משמעותי במיוחד במאבק כנגד הירידה.

במשחק שלא ישפיע כבר עבור אף אחת מא"מ תארח את פתח תקווה. המשחק נדחה ליום חמישי ב- 20:30. אם לא השגתם כרטיס לגמר גביע המדינה, והפסקתם לשלם עבור ערוץ ספורט5, ואתם במקרה בסביבה, יש מצב שיקרינו במסך הטלוויזיה בפיצוציה שליד האולם את השידור הישיר מהיכל מנורה. סליחה, היינו חייבים.

 

המשחק המרכזי בצפון יפגיש בין שתי קבוצות ממקומות שונים בליגה, שנאבקות על מטרות אחרות לחלוטין. מכבי חדרה, שעדיין חולמת על מקום בפלייאוף - תארח את הפועל רמת גן גבעתיים, שעדיין חולמת על הישארות בליגה ונמצאת כפסע משם. במקביל תארח הפועל כפ"ס את הפועל עכו למשחק שהמארחת חייבת לנצח כדי להבטיח את המקום הראשון, והאורחת חייבת לנצח כדי לשמור על הפער מחדרה החמישית. ניצחון של חדרה והפסד של עכו יצמצם את הפער בין השתיים לניצחון וחצי לטובת עכו, שגברה על חדרה בהפרש גדול יותר מזה בו חדרה ניצחה.

עוד הערב: מגדל יזרעאל תארח את עמק חפר, כשניצחון יקרב אותה להבטחת המקום השני ובסיטואציה מסוימת עשוי לפתוח עבורה שוב את הדרך למקום הראשון. גלבוע ברוש תארח את מגידו, כשניצחון עשוי לסייע לה להחליף מקומות עם מגדל יזרעאל. עד המפגש הישיר בין השתיים בשבוע הבא, כמובן. 

וקצת על מה שקורה בתחתית: 3 קבוצות מחזיקות כרגע במאזן של 8 נצחונות מול 14 הפסדים - הפועל נוף הגליל, מכבי הוד השרון והפועל ר"ג / גבעתיים. טבריה עמק הירדן עומדת על 6 נצחונות מול 16 הפסדים. על אף הקרבה בין השתיים בטבלה, הקרב על המקום ה- 12 הוא לא בין טבריה לר"ג / גבעתיים (לר"ג גבעתיים יתרון בראש בראש) אלא בין טבריה לנוף הגליל, שם ידה של הראשונה על העליונה. במילים אחרות: בזמן שטבריה עמק הירדן תתארח במוצקין ותנסה להוציא משם נקודות, המשחק המקביל החשוב עבורה באמת לא יהיה בחדרה אלא בנוף הגליל, שם ניצחון של הפועל "אורי" ת"א יפתח עבורה מחדש את מאבקי ההישרדות. הוד השרון, שנמצאת גם היא בתמונה, תתארח ברעננה ותנסה לסגור עניין יפה ושקט מבלי להתפרץ לכותרות בשבוע הבא.

 

צפון:

מכבי חדרה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (18:00, אנרבוקס, חדרה)
הפועל כפ"ס שלום - הפועל עכו (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
הפועל נוף הגליל - הפועל 'אורי' ת"א (19:30, אלון, נוף הגליל)
מכבי קרית מוצקין - הפועל ט. עמק הירדן (19:30, נבון, קרית מוצקין)
הפועל עמק חפר - הפועל מגדל העמק יזרעאל (20:14, ביה"ס רמות ים, מכמורת)
אליצור עירוני רעננה - מכבי הוד"ש (20:30, נווה זמר, רעננה)
הפועל גלבוע ברוש - הפועל מגידו (20:30, גן נר)

 

דרום:

מכבי אשדוד - הפועל חבל איילות (18:00, מקיף ח', אשדוד)
א.ס. אשקלון - אליצור רמלה (20:00, מקיף ה', אשקלון)
מכבי דימונה - אליצור יבנה (20:00, גאון, דימונה)
אליצור גבע"ש - הפועל חבל מודיעין (20:30, ביה"ס נריה, גבע"ש)
מכבי שהם - אליצור נחל שורק (20:30, ניצנים, שוהם)
עירוני 'שיקו' קרית אונו - הפועל 'אריק' נצר סרני (20:30, עלומים, קרית אונו)
הפועל מא"מ - מכבי אליצור פ"ת (20:30, ביה"ס שילה, אשדוד)