ארצית: השקט שלפני הסערה

זהות היורדות האחרונות לליגה א' עשוייה להתברר כבר הערב. בצמרת הצפונית: מאבקי מיקום לקראת הפלייאוף. בצמרת הדרומית: נחל שורק יכולה להבטיח פלייאוף, צ'אנס אחרון לאשקלון. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| אלירן כהן

 

בתזמון שלא היה מבייש סיומת דרמטית של ספר מתח מבית היוצר של הרלן קובן, ואף כזה שעשוי לעורר תאוריות קונספירציה כאלו ואחרות, יושלמו הערב משחקי המחזור ה-25 בליגה הארצית, זה שאמור היה להתקיים ערב לאחר מתקפת הטילים האיראנית - יממה לאחר היוודע דבר התרסקות מסוקו של הנשיא האיראני. לא מחזור עם הרבה כותרות, סביר שמחזור עם הרבה הכרעות.

בדרום: אשקלון, שגברה על אשדוד בסיבוב הראשון, תתארח אצל השכנה וכדי לשמור על סיכוייה להעפיל לפלייאוף היא חייבת ניצחון. הפסד יחד עם ניצחון של נחל שורק על מתן אשדוד יסגור את תמונת הרביעייה, בלעדייה. יבנה, שהבטיחה את המקום הראשון, תארח את איילות, בזמן שרמלה תצא לנצר סרני שיודעת שהפסד יוריד אותה לליגה א'.

בצפון: כפר סבא שתתארח במוצקין תלויה בעצמה, וכדי לשמור על המקום הראשון היא עדיין צריכה לשמור על מרחק ניצחון מול מגדל שתארח את טבריה עמק הירדן. האחרונה, מצידה, חייבת ניצחון כדי לשמור על הסיכוי להשאר בליגה ולהילחם עליו במחזור האחרון. וגם זה תלוי בתוצאת המפגש בין ר"ג גבעתיים לעמק חפר. עכו וברוש ממשיכות להילחם על מקומות 3-4, ובסיטואציה מאוד מאוד מסוימת עם סבירות נמוכה למדי - גם 2. כך או כך, התחושה היא ש- 4 המוליכות הצפוניות הן פחות או יותר באותה רמת יכולת, כך שלא משנה מה יהיו המצ'אפים ומי תארח, הפלייאוף יהיה צמוד.

 

דרום:

אליצור יבנה - הפועל חבל איילות (18:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי שהם - עירוני קרית אונו (18:00, ניצנים, שהם)
מכבי אשדוד - א.ס. אשקלון (19:00, מקיף ח', אשדוד)
הפועל אריק נצר סרני - אליצור רמלה (20:00, נצר סרני)
הפועל מא"מ - אליצור נחל שרוק (20:30, שילה, אשדוד)

 

צפון:

הפועל עכו - מכבי הוד"ש (19:00, משה שרת, עכו)
הפועל נוף הגליל - אליצור עירוני רעננה (19:30, אלון, נוף הגליל)
הפועל מגידו - הפועל אורי ת"א (19:30, המבצר, משמר העמק)
מכבי קרית מוצקין - הפועל כפ"ס שלום (19:30, נבון, קרית מוצקין)
הפועל עמק חפר - הפועל ר"ג \ גבעתיים (20:00, רמות ים, מכמורת)
הפועל מגדל העמק יזרעאל - הפועל טבריה ע. הירדן (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
הפועל גלבוע ברוש - מכבי חדרה (20:30, עין חרוד)