ארצית דרום: נצר סרני עדיין בחיים

נצר סרני גברה על רמלה שכבר הבטיחה את המקום השלישי, גבעת שמואל הפסידה לדימונה, ורגע לפני מחזור הנעילה של העונה - עוד עשוי להיות לנו מהפך בתחתית הטבלה. נצחונות ליבנה ואשדוד. נחל שורק לראשונה בפלייאוף.


| safsal

 

הפועל אריק נצר סרני 78 - אליצור רמלה 66

במסגרת המחזור ה-25 אירחה הפועל אריק נצר סרני למשחק הבית האחרון שלה העונה את אליצור רמלה מהמקום השלישי, בידיעה שכל תוצאה חוץ מניצחון תשלח אותה לליגה א' בעוד השכנה מרמלה ידעה שניצחון מבטיח לה את המקום השלישי באופן סופי. המקומיים עלו בחמישייה עם אופק גולדשטיין, טל מימון, שי בן עזרי, תמיר שניצקי ועומר אלקיים, הרמלאים עלו בחמישיה עם עמית סנקר, עמית בן דהן, דביר ריינולד, נרי הריסון וטל זהביאן.

פתיחת המשחק הייתה מפוזרת מאוד משני הצדדים כש-שתי הקבוצות מתקשות לקלוע, ואחרי חמש דקות התוצאה 0:4 מקומי. סל ועבירה של טל זהביאן ונקודות של רום כיטכס במעבר צמצמו ל-6:7, מנגד נקודות של אופק גולדשטיין העלו את נצר לפלוס חמש לפני ש-שלשה של זיו בן חמו סגרה את הרבע ב-9:11 לנצר סרני.

הרבע השני נפתח כש-שלשות של יואב בוצר ותמיר שניצקי מעלות את הקיבוצניקים לפלוס שש. עמית בן דן וכיטכס דאגו לשמור את רמלה במשחק, אך שלושה נוספת של שניצקי וסל של שקד ג'רסי שלחו את רמלה לפסק זמן בפיגור 16:28, חמש דקות למחצית. מפסק הזמן האורחת חזרה יותר מפוקסת וארבע רצופות של יובל וירניק ונקודות של תומר סנקר החזירו את הפער לחד ספרתי, אך שניצקי עם שלשה שלישית בתוספת נקודות של בוצר החזירו את הפער ל-31:42 למקומיים. כיטכס ובוצר החליפו שלשות וסגרו רבע התקפי של 34 נקודות מצד נצר שיורדת למחצית ביתרון 34:45.

מחצית השניה נפתחה כשריינגולד ובן דהן מחזיקים את רמלה במשחק, אבל ארבע רצופות של אור גטה מעלות את נצר ליתרון 39:51, 6 דקות לסוף הרבע. הנדנדה הזאת נמשכה גם בשאר הרבע: הריסון עם שלשה הוריד לחד ספרתי אבל נקודות של בוצר וגולדשטיין שלחו את רמלה לפסק זמן בפיגור 42:55. בן דהן וכיטכס שוב החזירו את הפער לחד ספרתי אך שתי שלשות של בוצר העלו את הפער חזרה ל-13, ונקודות מהקו של ריינגולד ובן חמו סגרו את הרבע ב-52:63 למקומיים.

הרבע האחרון נפתח עם ארבע רצופות של שניצקי ובתוספת לסל של בן עזרי נצר עולה ליתרון שיא במשחק - 53:69.  רמלה לא אמרה נואש וסל ועבירה של זהביאן ונקודות של רינגוולד וסנקר קיזזו ושלחו את המארחת לפסק זמן ב-60:73 עם חמש דקות לשחק. שתי הקבוצות נתקעו התקפית עד ש-שלשה של נרי הריסון הורידה את הפער ל-11, אבל סל חשוב של גולדשטיין עם הלוח ועוד שתי נקודות של בן עזרי מהקו סגרו את הסיפור. בן חמו קבע את תוצאת המשחק על 66:78 למקומיים שרושמים את ניצחונם השני ברציפות והשביעי העונה ומשתווים לגבעת שמואל בטבלה.

קלעו לנצר סרני: יואב בוצר 24 (8 רב', 8 אס'), תמיר שניצקי 16 (6/9 מהשדה), אופק גולדשטיין 13 (7 אס'), אור גטה 10, שי בן עזרי 8 (12 רב'), עומר אלקיים 5, שקד ג'רסי 2.

קלעו לרמלה: רום כיטכס 12, טל זהביאן 11, עמית בן דהן (11 רב'), עמית סנקר ודביר ריינגולד 8 כ"א, זיו בן חמו ונרי הריסון 6 כ"א, יובל וירניק 5, אלון חמזני 2.

 

מכבי אשדוד 82 - א.ס. אשקלון 66

אשדוד נוקמת בשכנה מאשקלון על ההפסד בסיבוב הראשון, ועל הדרך גם מוציאה אותה מהמירוץ אל הפלייאוף לאור הניצחון של נחל שורק. המשחק התחיל עם רבע ראשון קצבי מאוד וחילופי סלים בין הצדדים, כשאף אחת לא הצליחה לפתח מומנטום ולהגיע ליתרון משמעותי. אצל המקומיים היו אלו חן אחרק ועומר אל על שהובילו את ההתקפה כשהם גם קולעים וגם מחלקים אסיסטים, אשקלון קלעה יותר מבחוץ ואצל היו אלו ניב פילוסוף וייבגני חולודוב שהיו ספקי הנקודות העיקריים. מפה לשם, 17:21 אחרי 10 דקות.

אשדוד פתחה בטירוף את הרבע השני כשאל על מחלק עוד כמה אסיסטים יפים לאחרק ולאופק סייג, ותוך 2 וחצי דקות ריצת 0-9 מקומית פתחה פער דו ספרתי ראשון (19:30). גם אחרי פסק זמן אשקלון המשיכה לא למצוא את הסל פרט למהלך סל ועבירה של אורי גרמיזו, ואשדוד שהמשיכה להניע כדור ולחלק אסיסטים כבר עלתה ליתרון 17. אשקלון העלתה הילוך בהגנה וסגרה את הצבע, אבל על זה אשדוד קלעה מבחוץ, וירדה להפסקה כשהיא ביתון 27:46.

המחצית השניה נפתחה עם מטווח שלשות משני הצדדים כשהמארחת הייתה קצת יותר יעילה מהטווח וגם הצליחה לעלות ליתרון מבטיח 33:59. אחרי עוד פסק זמן אשקלון הצליחה לייצר כמה עצירות בהגנה שעזרו לה לרוץ 12-2 עם נקודות של עמרי מאנה ורומן פרנקלך, ועכשיו התור של המארחים לקחת פסק זמן. גם בשאר הרבע אשדוד לא ממש מצאה את הסל ואשקלון כבר הורידה למינוס 14, כשבכניסה לרבע האחרון 49:65. 

גם הרבע הרביעי התחיל קצבי עם חילופי שלשות וסלים. רועי בבכנוב ועידן רג'ואן קלעו לאשקלון, ייבגני חולודוב קלע ומסר עבור אשדוד, והפער נשמר סביב ה-15 הפרש. האורחת רשמה כמה חטיפות אבל לא ניצלה אותן לנקודות ולצמצום הפער, והזמן שלה הלך ואזל. שלשה של אלירן דאור חתמה את תוצאת המשחק על 66:82 למכבי אשדוד. 

קלעו לאשדוד: חן אחרק 19, ייבגני חולודוב 17, תומר פיסצקי 14, עומר אל על 12, עידן רג'ואן 9, אופק סייג 6, אלירן דאור 3, גלעד מלניק 2. 

קלעו לאשקלון: ניב פילוסוף 12, דיוויד מוסינדי ואורי גרמיזו 8 כ"א, רומן פרנקלך ורועי בבכנוב 7 כ"א, יובל ויימן ואריאל נבון 6 כ"א, עמרי מאנה וסתו פוקס 5 כ"א, דביר בן דוד 2.

 

הפועל מא"מ 53 - אליצור נחל שורק 81

היסטוריה קטנה בנחל שורק, שהצליחה מחזור אחד לסיום העונה להבטיח העפלה ראשונה לשלב הפלייאוף בליגה הארצית. אחרי הניצחון הגדול של אשקלון היריבה הישירה למקום הרביעי, במחזור האחרון הושלמה המשימה עם ניצחון חוץ על מא"מ נועלת הטבלה. נחל שורק לא התקשתה במיוחד, עלתה ליתרון דו ספרתי כבר במהלך הרבע הראשון והמשיכה לייצר בצבע בקצב גבוה גם בשאר המשחק כשבהפסקה היא כבר הובילה ב-21 הפרש. המחצית השניה לא שינתה הרבה כשהאורחת הייתה עדיפה והמשיכה להגדיל את יתרונה עד לסיום.

קלעו למא"מ: אוראל לוי 17, דביר מעוז 15, יונתן כהנים 8, אביב סרוסי 7, שיצ'ידי איבה 6.

קלעו לנחל שורק: זיו מעוז 20 (4 שלשות), עמית אדיבי 13, שחר שלמן 12, יהונתן זלאיט9, רן סולומון 8, גיא דורון 6, שקד צפתי 5, איתן ינאי ועידן באבד 4 כ"א. 

נחל שורק חוגגים בסיום המשחק (צילום: פרטי)

 

אליצור יבנה 96 - הפועל חבל איילות 62

אחרי שכבר הבטיחה לעצמה את המקום הראשון ויתרון הביתיות בפלייאוף, יבנה ממשיכה לדרוס את הליגה. גם את המשחק האחרון היא התחילה עם רבע ראשון חזק במיוחד של 34 נקודות ויתרון דו ספרתי מוקדם, שהמשיך וצמח עם התקדמות המשחק. חבל איילות שבתכלס נשאר לה רק להעביר את הזמן עד סוף העונה לא הצליחה לעמוד בקצב כשיבנה גם בשום שלב לא הורידה ת הרגל מהגז, והסיום ידוע. ניצחון בהפרש דו ספרתי גבוה ליבנה שממשיכה לצבור מומנטום לקראת המאני טיים.

קלעו ליבנה: בר שינבוים 13, איתי קרביוב 12, שמואל מלכוב וגידי שיפר 11 כ"א, אור מורדוך 9, צאלי נוימן וים שפריר 8 כ"א, גרנט גרינברג ויובל רחמילביץ 6 כ"א, עוז חולי 5, יונתן שאקי 3, מאור סויסה ואלעד הופמן 2 כ"א.

קלעו לחבל איילות: אור כהן 14, קורן הרץ ודין אלינגר 9 כ"א, תום ספיר 8, איתי ליקרמן וניב זרחוביץ 6 כ"א, שגיא אביבי וריף זהבי 4 כ"א, עומר גוטסמן 2. 

 

מכבי שהם 80 - עירוני קרית אונו 82

שהם אירחה את קרית אונו למשחק אמצע טבלה שלא באמת שינה לאף אחת, והסתיים בניצחון של המארחת שמטפסת קצת למעלה. אחרי קצת חילופי סלים בפתיחה האורחים החלו לפתח מומנטום לקראת סוף הרבע הראשון (אותו סיימו ביתרון 6), והמשיכו אט אט להגדיל את יתרונם ברבע השני. מטווח שלשות מפחיד של האורחים בהובלת סהר סרקא ותום בסרגליק לקחת את קרית אונו כל הדרך ליתרון דו ספרתי גבוה בירידה להפסקה (50:28), אבל שהם לא ויתרה. יכולת טובה של רועי רוזנברג וירין טליאס ולא מעט שלשות גם של המארחים קיזזה את הפער לאורך הרבע השלישי וברביעי המשחק גם חזר לשוויון 70. נקודות של תום בסרגליק לקחו את קרית אונו ליתרונות קטנים שנשמרו עד לסיום.

קלעו לשהם: רועי רוזנברג 29, עוז רוזנצויג 23, יותם וסר 16, ירין טליאס 8, יונתן בן מאיר 3. 

קלעו לקרית אונו: סהר סרקא 18, עידו סטולרו 17 (4 שלשות), תום בסרגליק 15 (4 שלשות), תומר שוקרון 12, שי קליינמינץ 9, תומר בר אבן 7, נטע גל 3, שקד אוסקר 1.