ארצית דרום: יבנה ואשדוד בגמר

יבנה פתחה חזקה, השאירה את נחל שורק מאחור והובילה לאורך כל המשחק בדרך לניצחון 61:75 והופעה שלישית ברציפות בגמר הפלייאוף. לאשדוד זה הלך קצת יותר קשה אבל גם היא שמרה על הבית ואחרי 2 הפסדים בחצי הגמר העונה כבר התקדמה צעד אחד קדימה ולא תרצה לעצור שם. הגמרים מתחילים ביום ראשון הקרוב. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| safsal

 

מכבי אשדוד - אליצור רמלה 71:79

רמלה כבר הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי לפיגור 3 במאני טיים, אבל דווקא שם נתקעה בהתקפה ולא הצליחה להשלים את הקאמבק, וכידוע אשדוד היא זאת שחגגה בסיום. משני הצדדים קלעו באחוזים בינוניים בתחילת המשחק והסקור בהתאם - 9:10 מקומי אחרי כ-6 דקות כשאליאב אוחנון אחראי על רוב הנקודות של אשדוד. ההמשך היה הרבה יותר קצבי כששתי הקבוצות טיילו פנימה ומצאו את הטבעת, קצת חילופי סלים בין אלון ספיר ורום כיטכס ויתרון שמחליף ידיים, והרבע הסתיים ב-19:17 אורח.

הקצב הטוב וחילופי הסלים נמשכו גם ברבע השני - כיטכס, טל זהביאן ועמית בן דהן הובילו את ההתקפה של רמלה, עומר אל על, ספיר ואוחנון את אשדוד, והיתרון זז לו מצד לצד. חילופי שלשות בין זהביאן לספיר (על הבאזר) סגרו את המחצית הראשונה ב-37:38 לאשדוד. רבע שלישי ממשיך בקצב טוב אבל רק מהצד של אשדוד, שצולפת מחוץ לקשת ועולה ליתרון 44:52 אחרי 5 אישיות של ייבגני חולודוב. כיטכס שבר את הבצורת של האורחים והוסיף גם אסיסט, ובדקות האחרונות של הרבע שלא היו פרודקטיביות במיוחד קיבלנו קצת חילופי סלים שהשאירו את המאחרת ביתרון 8-10. הפעם אופק סייג הוא זה שקלע על הבאזר, ובכניסה לרבע האחרון 50:60.

רמלה ניצלה חורים הגנתיים של אשדוד כדי לייצר בצבע ברבע האחרון, ואט אט הצליחה לקזז את הפער בעיקר עם נקודות של כיטכס וזהביאן, ומפה לשם זה רק 67:70 כ-4 וחצי דקות לסיום. אבל בהתקפות הבאות רמלה לא מצאה את הסל ואשדוד עם סלים קריטיים בצבע של אל על ואחנון ברחה שוב לפלוס 9 קצת יותר מ-2 דקות לסיום. חסימה גדולה של אחרק, עוד כמה החטאות של רמלה ושלשה של אלעל סגרה סיפור. בסיום 71:79 לאשדוד שאחרי שנתיים של הדחות בחצי סוף סוף תהיה בגמר הפלייאוף הדרומי. 

קלעו לאשדוד: עומר אל על 23, אליאב אוחנון 17, אלון ספיר 16, יבגני חולודוב 11, חן אחרק 6, תומר פיסצקי 4, אופק סייג 2. 

קלעו לרמלה: רום כיטכס 20, טל זהביאן 16, עמית בן דהן 14, אלון חמזני 8, יובל וירניק 5, זיו בן חמו ונרי הריסון 3 כ"א, עמית סנקר 2. 

 

אליצור יבנה 75 - אליצור נחל שורק 61

העונה הנהדרת של נחל שורק נגמרת עם הופעה מכובדת בחצי הגמר, כשבמשחק השלישי והמכריע היא שוב לא הצליחה להתעלות התקפית ויבנה שהובילה לאורך רוב המשחק  ביתרון דו ספרתי העפילה לגמר פלייאוף שלישי ברציפות שלה.

תחילת המשחק עוד הייתה שקולה כשהקבוצות החליפו סלים. גרנט גרינברג ועוז חולי קלעו ומסרו ליבנה, נחל שורק קלעה קצת מבחוץ, ובאמצע הרבע הראשון 10:11 מקומי. כאן האורחת נתקעה בסדרת החטאות בהתקפה, ויבנה אומנם גם לא הבריקה יותר מידי אבל כן הצליחה אט אט לברוח ליתרון 10:22. רן סולומון עם יכולת אישית טובה בצבע קטע את הבצורת של האורחים ועם 3 סלים רצופים צמצם ל-16:25 אחרי 10 דקות. 

יבנה פתחה את הרבע השני עם 3 איבודים, ונחל שורק ניצלה זאת כדי לקזז ל-24:26 בלבד. יבנה חזרה לעניינים ועם כמה דקות של הגנה טובה בהובלת איתי קרביוב שחילק כמה חסימות מצד אחד, ועבודה טובה בצבע בצד השני של חולי ואור מורדוך. קרביוב הוסיף גם שלשה מאסיסט של חולי, ואנחנו שוב בדו ספרתי - 26:37. גם בהמשך הרבע האורחת התקשתה לייצר נקודות, ויבנה המשיכה לברוח כשסל מחצי מרחק של גיא פרבר סגר מחצית ב-30:47 מקומי. 

רבע שלישי והמשחק ממשיך בשליטה של המארחים. יבנה דחקה את נחל שורק החוצה לזריקות מ-3 שכמעט כולן לא נכנסו, ובמקביל ייצרה בקלות מידי בצבע בדרך ליתרון שיא 33:57. לקראת סוף הרבע נחל שורק שיפרה את ההגנה והצליחה לעצור את הבריחה המקומית וגם צמצמה קלות את הפער, לפני ש-שלשת כמעט באזר יובל רחמילביץ קבעה 40:62 אחרי 3/4 משחק. 

הרבע האחרון התנהל ברובו עם חילופי סלים בין הצדדים כש-שתי הקבוצות שומרות חזק, והיתרון של יבנה נשאר על 20+. לקראת הסיום האורחת עם כמה שלשות ונקודות מקו הצליחה לצמצם קלות ל-14, אבל זה היה מעט מידי ומאוחר מידי. יבנה הצליחה לשמור על היתרון דו ספרתי עד לסיום, וכאמור חזרה גם השנה לגמר הפלייאוף. 

קלעו ליבנה: שמואל מלכוב 17, גיא פרבר, עוז חולי וגרנט גרינברג 11 כ"א, איתי קרביוב 10, יובל רחמילביץ 7, אור מורדוך 6, בר שינבוים 2.

קלעו לנחל שורק: רן סולומון 17, שחר שלמן 12, זיו מעוז 9, גיא דורון 8, שקד צפתי 6, איתן ינאי 5, יהונתן זלאיט 4.