ארצית: כפ"ס ויבנה ביתרון

השתיים שמרו על הבית ועלו ליתרון 1-0 בסדרת הגמר, מרחק ניצחון אחד מזכיה באליפות. יבנה הייתה עדיפה על אשדוד והובילה לאורך רוב המשחק ביתרון דו ספרתי, כפ"ס הייתה בפיגור רוב המשחק והצליחה (שוב) לנצח במאני טיים. ממשיכים ביום חמישי.


| safsal

 

אליצור יבנה 86 - מכבי אשדוד 67

עוד משחק התקפי טוב של יבנה (כולל 12 שלשות) הוביל אותה לניצחון ביתי ויתרון 1-0 בסדרת הגמר, מרחק ניצחון אחד מהחזרה לליגה הלאומית. יבנה הובילה לאורך רוב המשחק ביתרון דו ספרתי, כשהאורחת מצליחה מידי פעם לפתח מומנטום ולצמצם, ואפילו הגיע למינוס 5 ברבע השלישי, אבל לא הצליחה להפוך את התוצאה.

יבנה הייתה יותר יעילה בהתקפה בתחיחלת המשחק, חילקה כמה אסיסטים יפים ועלתה ליתרון 4:9. שלשות של חן אחרק וייבגני חולודוב הפכו את התוצאה, אבל אז האורחת רמה כמה איבודים ויבנה שוב פתחה פער קל (10:18) עם שלשות של עוז חולי וגרנט גרינברג. גם אחרי פסק זמן אשדוד המשיכה לא למצוא את הסל ויבנה ניצלה זאת היטב כש-שלשה של איתי קרביוב הקפיצה לפלוס 15. סל לפה וסל לשם, סוף רבע ראשון 12:28 ליבנה.

רבע השני נפתח בחילופי סלים ומהלכים קבוצתיים יפים משני הצדדים, כשבין לבין אשדוד גם הצליחה להוריד ל-20:31 אחרי שלשה של ייבגני חולודוב שהוסיף גם אסיסט. בזמן שיבנה השאירה נקודות על הקו אשדוד צמצמה עוד קצת, אבל אז שוב נתקעה כמה דקות בהתקפה. יבנה שאיפסה את היד הגדילה שוב ל-23:39, אלון ספיר וחולודוב קלעו בצבע וצמצמו חזרה, והנדנדה נמשכה עם מיני מומנטום לפה ולשם. שלשות מפה ומשם, יורדים להפסקה ב-34:47 מקומי.

רבע שלישי והמומנטום שוב של האורחים בכחול, שגם עושים עבודה טובה בהגנה וגם מייצרים בקצב טוב (בהובלת עומר אל על, אליאב אוחנון וספיר) ופתאום זה רק 45:50. אבל גם זה לא החזיק יותר מידי, ולצד כמהחטאות מבחוץ וסלי חפירות בצבע של יבנה תוך דקה וקצת אנחנו שוב בדו ספרתי. גם סיום הרבע הזה כלל לא מעט חילופי סלים בחדירות לצבע, והפער של יבנה התנדנד לו סביב ה-8-12 הפרש. בכניסה לרבע האחרון - 53:63.

הרבע האחרון התחיל יותר הגנתי, ורק אחרי כ-2 וחצי דקות קיבלנו סל ראשון מידי של אלעד הופמן שהוסיף גם נקודה מהקו. לאורחת זה לקח עוד דקה וחצי עד שאל על בחדירה מצא את הטבעת, כשגם המשך הרבע לא היה פרודקטיבי במיוחד. שתי הקבוצות רשמו לא מעט חטיפות, יובל רחמילביץ רשם שני אסיסטים על חצי מגרש וכ-3 וחצי דקות לסיום על הלוח 59:74 ליבנה. אשדוד רדפה אבל לא הצליחה לצמצם בצורה משמעותית, ושלשה נוספת של הופמן סגרה את הסיפור. בסיום 67:86 ליבנה.

קלעו ליבנה: עוז חולי 21, גרנט גרינברג 17, איתי קרביוב 12, בר שינבוים 11, שמואל מלכוב 9, אלעד הופמן 8, יובל רחמילביץ 4, צאלי נוימן 3, אור מורדוך 1.

קלעו לאשדוד: אלון ספיר 23, ייבגני חולודוב 18 (4 שלשות), חן אחרק 11, עומר אל על 6, תומר פיסצקי 4, עידן רג'ואן 3, אליאב אוחנון 2. 

 

הפועל כפ"ס שלום 73 - הפועל מגדל העמק יזרעאל 69

בניגוד לגמר הדרומי, המשחק הצפוני היה הרבה יותר שקול ומותח והוכרע ממש לקראת הסיום. מגדל יזרעאל הובילה לאורך רוב המשחק, אבל קצת החטאות ואיבוד קריטי בסיום איפשר לכפ"ס לקחת את ההובלה בדקה האחרונה ולשמור עליה עד לניצחון.

המשחק החל עם קצת חילופי סלים כשרז מור ואנטון שוטבין מובילים את ההתקפה האורחת, וכפ"ס מייצרת מחצי מרחק. אחרי כמה דקות בהן שתי הקבוצות שמרו חזק וגרמו אחת לשניה בעיקר להחטיא, שלשה של שגיא זילברשלג העלתה את המארחת ליתרון 8:9. מגדל יזרעאל עם כמה חטיפות וצמד שלשות של גל בייטנר פתחה פער משמעותי ראשון (18:9), נועם חסון וזילברשלג עם שלשות משלהם קיזזו חזרה. נקודה מהקו לפה, נקודה מהקו לשם, סוף ראשון 18:16 לאורחת.

תחילת רבע שני ושוב ההגנות משני הצדדים מדברות חזק, ובין לבין ביטנר צולף עוד אחת מבחוץ ומגדיל את היתרון של האורחת לפלוס 8. אמרנו כבר שלשות? דניאל רון ואיתאי פדלון עשו זאת גם והחזירו את המשחק לשוויון 24. הרבע המשיך שקול עם חיולפי סלים וכמובן גם חילופי שלשות כשגם ההגנות ממשיכות להיות קשוחות ויעילות. גם את הרבע הזה נסגור בנקודות מהעונשין לפה ונקודות מהעונשין לשם, ובסיום המחצית הראשונה 35:31 למגדל יזרעאל.

המחצית השניה המשיכה מאותה נקודה - הגנות טובות, חסימות יפות, יכולת אישית יפה בצבע לייצור נקודות ויתרון קל למגדל יזרעאל. אמצע רבע 45:42 אחרי קצת חילופי סלים בין טל חדד למקסים פוקסמן. שוטבין הוסיף 2 סלים מחצי מרחק, בן נון תרם 5 נקודות משלו ושלשה ל-4 של פדלון סגרה 3/4 משחק בשוויון 53.

רבע רביעי מתחיל בשחזור די מדוייק של קודמו, רק שהפעם המארחת היא זאת שהובילה ביתרון קל. בן נון ופדלוק עם עוד שלשות העלו את כפ"ס ליתרון 59:63, אבו אחמד עם שלשה משלו הפך שוב. כמה דקות של נחילופי הובלה, עוד דקה של חילופי החטאות, וכ-45 שניות לסיום אנחנו ב-69:68 למגדל יזרעאל אחרי סל ועבירה של שוטבין. פדלון בסל גדול מחזיר את כפ"ס ליתרון נקודה,בהתקפה הבאה כפ"ס חוטפת ורון נשלח אל הקו כ-6 שניות לסיום ומגדיל לפלוס 2. נסיון שלשה מהחצי של האורחת הולך לשום מקום, ובשניה שנותר זילברשלג סוחט עבירה ועם 2/2 חותם את תוצאת המשחק.

קלעו לכפ"ס: דן בן נון 17, שגיא זילברשלג ואיתאי פדלון 13 כ"א, טל חדד 10, נועם חסון 9, דניאל רון 7, אלמוג זקס 4.

קלעו למגדל יזרעאל: אנטון שוטבין 20, גל ביטנר 12 (4 שלשות), עזמי אבו אחמד 11, רז מור 10, עומר לוי 6, ג'וש פרידקין ומקסים פוקסמן 5 כ"א.