ארצית: השמפניות יחכו

כפ"ס ויבנה קיוו לחגוג אליפות ועליה כבר אתמול, אבל נתקלו בהגנות קשוחות מהצד השני של מגדל יזרעאל ואשדוד, שניצחו שתיהן בבית ודאגו לנו לעוד משחק בסדרות גמר הפלייאוף. ההכרעה עוברת ליום ראשון הקרוב.


| safsal

 

המשחק השלישי והמכריע: יום ראשון 16/6, 19:00 בתיכון היובל בכפ"ס ובאולם רלף קליין ביבנה. כניסה בהתאם לקבוצות המארחות.

 

הפועל מגדל העמק יזרעאל 77 - הפועל כפ"ס שלום 64 (1-1 בסדרה)

משחק קשוח מאוד בגמר הצפוני. מגדל יזרעאל פתחה טוב והצליחה ליצור לעצמה יתרון סביב הדו ספרתי עליו הצליחה לשמור לאורך מרבית המשחק. ברבע האחרון נראה היה שכפ"ס מצליחה לחזור לעניינים וכבר הורידה למינוס 4 בלבד, אבל אז איבדה מומנטום וראתה איך המארחת שוב בורחת לה כל הדרך לניצחון. 

מגדל באה חדה מאוד למשחק, כמעט ולא החטיאה בדקות הראשונות כשהיא מפעילה היטב את אנטון שוטבין בצבע והאחרון דאג להעלות אותה ליתרון 4:11 אחרי 4 דקות של כדורסל. הרבע המשיך עם הגנות קשוחות משני הצדדים שכללו מעט סלים ובעיקר נקודות מהעונשין, עד שכפ"ס עם חפירות בצבע של נועם חסון ואיתאי פדלון הצליחה לצמצם ל-12:15. כאן מגדל שוב התעוררה עם שלשה של רז מור ובהמשך אסיסט של שוטבין למקסים פוקסמן הוביל לדו ספרתי ראשון. שלשה לפה ושלשה לשם, 17:25 מקומי בסוף הרבע הראשון.

הרבע השני התחיל בקצב טוב כשבשני הצדדים מחלקים אסיסטים יפים ושומרים על אחוזי קליעה טובים, בעיקר בצד של המארחת כש-שוטבין עם 6 נקודות מעלה ל-22:36. כפ"ס חפרה חזק בצבע ועבדה קשה מאוד על כל סל, והצליחה להוריד ל-30:37 אחרי סל ועבירה של אלמוג זקס, אבל לאחר מכן שוב התקשתה בהתקפה. הפעם היה זה עומר לוי שקלע מבחוץ והקפיץ את הקהל המקומי, והמארחת המשיכה להציג משחק קבוצתי שהחזיר אותה לפלוס 14 בדרך ל-32:44 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי המשיך עם קרב החפירות כשמשני הצדדים סוגרים חזק מאוד את הסל והסקור נשמר יחסית נמוך. פדלון בחטיפה וסל צמצמם ל-39:49, פוקסמן בצבע הגדיל חזרה לפני שדן בן נון עם נקודות מהקו ועוד שלשה גדולה קיזז שוב. שני איבודים של מגדל יזרעאל תוך 10 שניות ונקודה מהקו של דניאל רון סגרו את הרבע השלישי ב-47:53 בלבד לצפונים.

קרב החפירות נמשך גם בתחילת הרבע האחרון, כשכפ"ס עם הרבה אנרגיות הצליחה להוריד למינוס 4 בלבד (51:55). גם כאן כשנראה היה שכפ"ס בדרך לקאמבק הגיעה שלשת מאני טיים של עזמי אבו אחמד שהעירה את מגדל יזרעאל ובהמשך גם אחת של מור החזירה את הדו ספרתי. בדקות הסיום נראה היה שלאורחת שום דבר לא הולך, היא רשמה כמה איבודים והחטאות ובלי ששמנו לב הפער הלך וצמח וגם הגיע ל-17 והיה ברור לאן המשחק הזה הולך. שלשות של שגיא זילברשלג ופדלון מזערו קצת נזקים אבל לא עזרו בהרבה, ובסיום 64:77 קשה למגדל יזרעאל.

קלעו למגדל יזרעאל: עזמי אבו אחמד ואנטון שוטבין 16 כ"א, רז מור 13, מקסים פוקסמן 11, ג'וש פרידקין, גל ביטנר ועומר לוי 7 כ"א.

קלעו לכפ"ס: איתאי פדלון 12, אלמוג זקס ושגיא זילברשלג 11 כ"א, טל חדד 8, דן בן נון 7, נועם חסון 6, דניאל רון 5, עידן זילברשלג ושגיב גורמן 2 כ"א.

 

מכבי אשדוד - אליצור יבנה 78:85

משחק שקול מאוד וגם הפכפך באשדוד, הסתיים ברבע אחרון בו המארחת הצליחה לשמור עם הגנה טובה על יתרון קל בדרך אל הניצחון. גם במשחק הזה המארחת פתחה מצוין כשחן אחרק צולף מכל בלטה בהתקפה ומוביל אותה ליתרון 8:17 כשיבנה קצת גמגמה בהתקפה בפתיחה. פסק זמן של האורחת עשה את העבודה ועצר את המומנטום של אשדוד, ובמקביל עוז חולי חפר בצבע והצליח לקזז ל-18:20 בלבד אחרי 10 דקות.

הרבע השני המשיך שקול וקצבי. אשדוד ייצרה יפה בצבע, יבנה הלכה על שלשות וגם הצליחה להפוך את התוצאה, ובאמצע הרבע 32:30. האורחת במיני מומנטום גם עלתה ליתרון 6, אשדוד הגיבה עם שלשות וחטיפה וסל של אליאב אוחנון החזירה לה את ההובלה - 38:41 בתום המחצית הראשונה. המחצית השניה החל עם מטווח שלשות הדדי (בכיכובם של עומר אל על ושמואל מלכוב) וחילופי הובלה רבים, כשמידי פעם גם אינו סל יפה בצד לכאן או לשם. אחרי רבע שלם של חילופי סלים ויתרון שלא עלה על 3 הפרש לכאן או לשם, בכניסה לרבע האחרון 62:63 מקומי. 

הקצב נרגע משמעותית בתחילת הרבע האחרון, בודקות הראשונות שלו לא ראינו יותר מידי, בעיקר נקודות מהעונשין של אשדוד וקצת חפירות בצבע של יבנה. הקבוצות המשיכו להחליף סלים וגם עוד כמה שלשות רק שהפעם המארחת שמרה על יתרון קל שנע סביב ה-3-6 הפרש וכ-2 דקות לסיום אנחנו ב-78:81 מקומי. שתי הקבוצות לא מצאו את הסל בהתקפות הבאות, אשדוד עם נקודות מהקו הצליחה להגדיל לפלוס 5 כחצי דקה לסיום. עבודה הגנתית טובה של המארחת מנעה מיבנה נקודות גם בהתקפה הבאה, והזמן הלך ונגמר. 2/2 מהקו של אל על חתמו את תוצאת המשחק ב-78:85 אשדודי. 

קלעו לאשדוד: חן אחרק 24 (5 שלשות), עומר אל על 22, אלון ספיר 18, אליאב אוחנון 12, יבגני חולודוב 9.

קלעו ליבנה: עוז חולי 17, שמואל מלכוב 15 (5 שלשות), איתי קרביוב 14, יובל רחמילביץ 10, גרנט גרינברג 9, גיא פרבר 8, אלעד הופמן 3, צאלי נוימן 2.