ארצית: אשדוד וכפ"ס למשחק שלישי

זהות העולה האחרונה לליגה הלאומית תוכרע ביום רביעי הקרוב (19:00, כפ"ס) במשחק אחד על כל הקופה. אשדוד ניצחה אמש בבית 67:82 במשחק בו הייתה ביתרון כמעט לכל אורכו ולרוב גם ביתרון דו ספרתי, והשוותה את הסדרה בין השתיים.


| safsal

 

ציפיתם לתוצאה אחרת? גם סדרת ההזדמנות האחרונה של הליגה הארצית על הכרטיס השלישי לליגה הלאומית הולכת למשחק שלישי ומכריע. אחרי שכפ"ס ניצחה בדרמה במשחק הראשון בבית, אשדוד ניצחה בהרבה פחות דרמה במשחק השני אצלה ועכשיו הכל מתרכז למשחק אחד אחרון ומכריע. אשדוד פתחה חזקה ולאורך המשחק הצליחה לשמור על רף הגנתי גבוה שתסכל את ההתקפה האורחת, שגם רשמה לא מעט איבודים של חוסר ריכוז. הדרומים הדרומים הובילו 39 דקות מתוך ה-40 ולרוב גם ביתרון דו ספרתי. כפ"ס מידי פעם הצליחה לפתח מומנטום ולצמצם את הפער, אבל לא מצליחה להחזיק במומנטום לאורך זמן. 

לאור השאלות שעולות אנחנו נסביר - המשחק יתקיים בכפ"ס ולא במגרש נייטרלי בגלל שכפ"ס סיימה במקום הראשון בצפון, ואשדוד במקום השני בדרום. אם השתיים היו מסיימות באותו המיקום במחוזות שלהן, אז היה מגרש נייטרלי (כמו שהיה בארצית נשים).

 

סיקור המשחק:

כפ"ס פתחה את המשחק עם סל מהיר על רקע הקונפטי של אוהדי אשדוד, אבל לאחר מכן הרבע היה בעיקר בשליטה מקומית. אשדוד עשתה לאורחת שלה חיים קשים מאוד בהגנה כשאליאב אוחנון חוטף ומעניש, וכפ"ס הוסיפה גם כמה איבודים והתקשתה מאוד לייצר נקודות. במקביל אוחנון הראה עליונות בצבע ויחד עם ייבגני חולודוב ואלון ספיר הוביל את הדרומים ליתרון דו ספרתי 4:16. לקראת סיום הרבע כפ"ס התעוררה קצת עם מהלכי 3 נקודות ועוד סלים בצבע שצמצמו למינוס 4, לפני שסל באזר של אוחנון קבע 14:20 אחרי 10 דקות.

כפ"ס נכנסה טוב לרבע השני, רשמה כמה עצירות בהגנה ועוד כמה סלים בצבע והצליחה לצמצם, עד שהגיע גלעד מלניק וצלף לה 2 שלשות על הראשות. האורחת ניסתה גם היא מחוץ לקשת אבל אלו לא נכנסו, ושלשה גם של חולודוב החזירה את הדו ספרתי (21:32). האורחת בירוק המשיכה להתקשות בהתקפה עם בחירת זריקות קשות, אשדוד שיחקה יותר מסודר וגם הגיעה לא מעט על הקו והצליחה לברוח כל הדרך ליתרון 14. מיני מומנטום של כפ"ס לסיום הרבע עם 4 אישיות של דניאל רון צמצם ל-31:40 בירידה להפסקה.

האורחת עלתה עם הרבה אנרגיות למחצית השניה, בעיקר בהגנה. הבעיה הייתה שלמרוץ לחץ שתורגם לחטיפות וגם עדיפות בריבאונד, כפ"ס לא ידעה לנצל את כל אלו לנקודות כשהיא רושמת החטאות ממצבים נוחים. אשדוד התעוררה עם נקודות בצבע של ספיר וחולודוב שהגדילו שוב ל-34:48, והמארחת המשיכה לייצר בקצב טוב כשהיא שומרת על היתרון הדו ספרתי סביב ה-12-15 הפרש. כפ"ס עם כמה שלשות הצליחה להישאר בחיים וגם מידי פעם לצמצם, ובכניסה לרבע האחרון 49:61 אשדודי.

גם את הרבע האחרון כפ"ס פתחה עם הגנה טובה וכמה עצירות שעזרו לה להוריד את הפער למינוס 8, אבל לאשדוד שוב היה שת חולודוב שיחד עם חן אחרק הגדילו חזרה. עוד כמה דקות בהן האורחת לא ניצלה הגנה טובה לנקודות השאירו אותה בפיגור סביב ה-9-11 הפרש, וכ-2 דקות לסיום אנחנו ב-64:74 מקומי. שלשה גדולה של מלניק הוציאה לכפ"ס את הרוח מהמפרשים, ואחת נוספת שלו כבר סגרה סופית את הסיפור. שתי הקבוצות נתנו קצת לשחקני הספסל להרגיש פרקט, ובסיום 67:82 לאשדוד. 

קלעו לאשדוד: אלון ספיר 24, אליאב אוחנון 23, יבגני חולודוב 15, חן אחרק וגלעד מלניק 9 כ"א, אופק סייג 2.

קלעו לכפר סבא: איתאי פדלון 19, דניאל רון 15, נועם חסון 10, שגיא זילברשלג, טל חדד ודן בן נון 6 כ"א, עידן זילברשלג 3, אלמוג זקס 2.