מסע הרכש הירוק

מכבי חיפה פתחה בסערה בהכנות לעונה הבאה, עם כמה החתמות מעניינות. בזמן שמועדונים אחרים מנסים להבין לאן פניהם הקבוצה כבר צירפה את המתאזרחת קורטני דגלאס שמגיעה אחרי עונה טובה בחולון, ואת אופיר קסטן רז שמגיע מרעננה ונור כיוף חוזרת מרמה"ש.


| safsal

 

אחרי עונת בכורה מוצלחת שהסתיימה על סף הפלייאוף העליון מכבי חיפה מיהרה להיות הראשונה להתחיל לעבוד, והחלה במהפכה עם החתמה של מספר שחקניות חדשות במסע רכש שעוד לא הסתיים. עמרי צירלין שמאמן את הקבוצה כבר 5 שנים (פלוס שנה קודם לכן) ימשיך על הקווים, אך את הקבוצה של העונה הקודמת נתקשה לזהות.

ראשונה לחתום היתה המתאזרחת קורטני דגלאס (31, 1.70) שהצטרפה לקבוצה מאליצור חולון. חולון שהמתינה לשחקנית שנים ארוכות עד שזו קיבלה אזרחות, נהנתה ממנה שנה אחת לפני שחיפה הצליחה להעביר את הגארדית הכישרונית למדים הירוקים. את עונתה הראשונה בחולון סיימה עם ממוצע 7.7 נק' למשחק ובמקום החמישי. עוד צירפה מכבי חיפה את אופיר קסטן רז (20, 1.72) שמגיעה מרעננה. עבור קסטן-רז שהעונה עוד היתה אמורה לשחק במדי נבחרת העתודה, חיפה היא כבר תחנה שלישית בליגת העל. השחקנית הצעירה קלעה העונה 6.2 נק' למשחק, כשבמפגש הלפני אחרון של העונה עם הקבוצה מהכרמל במסגרת הפלייאוף התחתון קלעה 18 מה שסידר לה את החוזה בקבוצה מהכרמל שמיהרה להחתים את השחקנית. מבין כל המצטרפות החדשות עיקר העניין יהיה החזרתה "הביתה" של נור כיוף (19, 1.70), ששיחקה בנערות של חיפה וזכתה באליפות הליגה הלאומית עם הקבוצה הבוגרת. כיוף שיחקה השנה ברמה"ש ומעניין יהיה לראות איזו הזדמנות תקבל בקבוצת נעוריה.

מי שצפויות להמשיך הן שי אלון (24, 1.67), שתמשיך לעונה שלישית בירוק. אלון נפצעה במהלך העונה החולפת ועדיין לא חזרה לכושר משחק מלא, והיא צפויה לחזור לפעילות רק בינואר הבא. אלון קלעה העונה 5.3 נק'. השניה היא תמר זינגר (16, 1.64) שהצטרפה במהלך העונה מקבוצת הנערות של חיפה, וכבר במשחק הבכורה שלה בליגה קלעה 5 נקודות. את העונה היא סיימה עם 4.5 נק' ובחיפה בונים עליה גם לשנים הבאות. מי שלא ימשיכו בקבוצה הן נטע רפאל וספיר תירוש. בקבוצה טרם הודיעו על עתידה של אבני סימיונוביץ.

הקבוצה מיהרה גם לסכם עם גארדית וסנטרית זרות ששמן כרגע לא הותר לפרסום אך בסגל המסתמן הקבוצה מכוונת לכל הפחות לפיינל פור כשהתקציב אחרי "עונת הקורונה" צפוי לגדול.