גביע נוער: חפר וגלבוע בגמר

הפועל עמק והפועל גלבוע מעיינות יפגשו בגמר גביע המדינה לנוער, אחרי שהשלימו הערב ניצחונות כפולים בשלב חצי הגמר. חפר ניצחה בבית את הפועל עמק יזרעאל 53:80, גלבוע גברה בחוץ על עירוני נס ציונה 62:52. בגמר בעוד כחודש, כנראה באנרבוקס בחדרה. (צילום: יונתן ישראלסתם)


| safsal

 

שתיים מהקבוצות החזקות בליגת העל לנוער יפגשו בעוד קצת פחות מחודש לקרב על התואר הראשון של העונה. הפועל עמק חפר, לה זה יהיה גמר שני באותו הערב (אחרי שקבוצת נערים א' העפילה לגמר אתמול), תנסה לשמור על התואר בו זכתה בעונה שעברה ולמעשה לשמור על 100% הצלחה במעמד הגמר. עבור גלבוע מדובר בחזרה לגמר עשור בדיוק אחרי גמר הגביע היחיד אליו העפילה ובו גם הפסידה להפועל ירושלים של אדם אריאל ועדי כהן סבן. 

 

 עירוני 'מ. רוטשטיין' נס ציונה – הפועל גלבוע מעיינות 62:52

אחרי ניצחון ב-4 הפרש במשחק הראשון, נראה היה שאנחנו בדרך לעוד משחק שקול בין גלבוע לנס ציונה שיכריע מי תעלה לגמר הגביע. אם במשחק הקודם גלבוע ברחה ליתרון דו ספרתי ברבע השני (לפני ששמטה את הפער), הפעם כבר מהפתיחה גלבוע הייתה עדיפה, ובעיקר בצד ההגנתי. האדומים הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי כבר בשלב מוקדם של המשחק כשהם עוצרים את המארחת על 6 נקודות בלבד ברבע הראשון ועל 20 נקודות בכל המחצית הראשונה. ברבע השלישי ציונה עשתה קולות של חזרה למשחק, אבל הפעם גלבוע ידעה לבלום בזמן את הקאמבק שלה, ושמרה על פער של 8-10 הפרש עד לסיום. כאמור גלבוע חוזרת לגמר הגביע 10 שנים מהגמר האחרון שלה בגביע, וכשגביע אחד כבר יש לה בארון מהעונה (בליגת התיכונים), היא לא מתכוונת להסתפק בסגנות השנה. 

קלעו לנס ציונה: יובל חנקין 17 (10 רב'), להב אקרמן 15 (10 רב', 5 חט'), ארבל גלאון ונדב נבון 6 כ"א, דור בר 4, נועם חמו ושגיא קמכדגי 2 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: יואב ברמן 14 (10 רב', 5 אס', 3 חס'), זיו וייסמן 13, ניב למפרט 12 (9 רב', 4 אס', 7 חט'), עופרי שטרית 6, עמית בר 5, יובל בר לב, נווה מינץ ושחר ארז 4 כ"א.

 

הפועל 'אלטשולר שחם' עמק חפר – הפועל עמק יזרעאל 53:80

העונה המוצלחת של עמק חפר ממשיכה - אחרי שקבוצת נערים א' של המועדון העפילה לגמר, גם הנוער עשו זאת עם עוד ניצחון על עמק יזרעאל. האורחים שהיה להם פער משמעותי מאוד לסגור פתחו לא רע את המשחק והובילו לאורך רוב הרבע הראשון, לפני שחפר נטלו את ההובלה ברבע השני. האורחים לא נכנסו טוב למחצית השניה, התקשו לייצר נקודות וראו איך המארחת בתמיכת הקהל הביתי בורחת עוד ועוד ומבטיחה לעצמה את הניצחון ואת הגמר.

ושימו לב לנתון המעניין הבא: בן שרף. הכישרון בן ה-16 של עמק חפר הוא שחקן משמעותי גם בקבוצת הנוער של חפר וגם בקבוצת הנערים, ש-שתיהן כאמור ישחקו בגמר גביע המדינה. הבעיה של השרונים - שני הגמרים יערכו אחד אחרי השני. האם שרף ישחק בשני הגמרים? בחפר עדיין בוחנים את הנושא. אנחנו לא יודעים אם מדובר בתקדים שכן כבר היו לנו מועדונים עם כמה קבוצות בערב הגמרים, אבל אנחנו כן יודעים שלאור ריבוי מקרים כאלו בגזרת הנערות הופרדו הגמרים בגילאים הקרובים (נערות ב' משחקות עם הנשים, נערות א' עם הילדות).

קלעו לעמק חפר: בן שרף 17 (4 אס'), יואב ושלר 13 (6 רב', 3 חט'), קורן משה 10 (8 רב'), אורי ירמולובסקי 9, עמית פאר 8 (9 רב', 2 חס'), ארז חסון 7, ניתאי טפרברג 6, אדם ישראלסתם 5 (6 אס'), יובל הוכשטטר 3 (5 רב'), איטם כהן 2.

קלעו לעמק יזרעאל: רז צור 16 (10 רב'), אדיר קלעי (5 רב') ועומרי שלף 7 כ"א, אורי בן ארי (5 רב') ונועם לוגשי (5 רב') 6 כ"א, חן יוסיפוביץ 5, אורי חן ואלון סימונס 3 כ"א.