נערות א': הפלייאוף התחתון סגר סיבוב

בזמן שהמחזור האחרון בפלייאוף העליון היה ללא הפתעות בניצחונות קבוצות 1-4 נגד היריבות ממקומות 5-8, זמן טוב להסתכל על הפלייאוף התחתון והמאבקים שם. ירושלים והרצליה נאבקות על ההישרדות בזמן שחולון ממשיכה להרשים ובצפון גליל עליון וגלבוע מעיינות ברמה אחת מעל היתר ייאבקו מחר על ראש הבית.


| שי ברק

הבית העליון- 

  1. מכבי רעננה 37 נק' (8 – 1 )
  2. מכבי חיפה 35 נק' (7 – 3)
  3. הפועל ראשון לציון 35 נק' (9 – 1)
  4. אקדמית וינגייט 34 נק' (7 – 3)
  5. הפועל כאוכב 30 נק' (3 – 7)
  6. א.ס רמת השרון 29 נק' (4 – 6)
  7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 26 נק' (1 – 9)
  8. הפועל עמק יזרעאל 25 נק' (0 – 10)

 

ארבעה מחזורים לסיום הבית העליון, המחזור שחלף היה האחרון עד סוף העונה ללא מפגשים ישירים בין קבוצות צמרת הנאבקות בצורה ישירה על השלב הבא. במחזור העשירי בבית העליון ניצחו כל ארבע המוליכות את הקבוצות הנמצאות במקומות 5-8, גם ההפרשים היו בהתאם ופערי הכוחות ברורים. על הצמרת שמרה מכבי רעננה במשחק הצמוד של המחזור נגד רמה"ש המתמודדת להיכנס לפיינל פור. באולם הבייתי ברמת השרון ניצחה רעננה 74:56. השניה בטבלה, מחיפה, רגע לפני המשחק נגד וינגייט (שהוקדם ויתקיים ביום חמישי), ניצחה חיפה בביתה את כאוכב 66:49, ללא נור כיוף הפצועה. הפועל ראשון לציון עם הניצחון 96:36 על עמק יזרעאל, נותרה שלישית במאזן דומה לזה של חיפה ו-וינגייט חזרה מזיכרון יעקב עם ניצחון 75:34.

במוקד המחזור ה-11, משחק שלמעשה כבר התקיים בחמישי האחרון. חיפה זקוקה לשמור על מאזן מושלם עד המפגש מול ראשל"צ הפסידה בביתה 50:48 לוינגייט וכבר במחזור הקרוב עלולה לאבד את המקום השני אם ראשון לציון תנצח בביתה את רמת השרון. רמה"ש תקווה להפתיע את ראשל"צ כדי לסגור את הפער מול כאוכב שתתמודד בסוף השבוע נגד רעננה. רעננה דחו את משחק הליגה בעקבות משחקי גמר גביע האיגוד ויגיעו בחמישי אחרי צמד משחקים נגד הפועל גלבוע מעיינות מצמרת ליגה לאומית בוגרות. אם כאוכב תנצל את ירידת המתח של רעננה היא יכולה להבטיח פיינל פור.

הסיפור המעניין של המחזורים הקרובים צפוי להיות הקאמבק של "שחקניות ליגת העל" של ראשון לציון לקבוצת הנערות. דניאל קארש, גאיה סלס וגילי  אייזנר קיבלו השנה את ההזדמנות בקבוצה הבוגרת שסיימה את העונה ביום חמישי האחרון. כעת גם על מנת לשמור על הכושר וגם על מנת לעזור לחברותיהן ולאגודה לזכות בתארים בקבוצת נערות א' הן יצטרפו למשחקי ליגת הנערות מה שישנה את תמונת יחסי הכוחות באופן דיי משמעותי.

עוד במחזור עמק יזרעאל תארח את זיכרון יעקב ותנסה להשיג ניצחון בכורה בבית העליון ואולי לחלוף על פניה בדרך למקום השביעי (אם תנצח ב-17 הפרש ומעלה).

 

הפועל ראשון לציון – א.ס רמת השרון  (19:00, אולם "גמי")

הפועל עמק יזרעאל - הפועל זיכרון/מעגן מיכאל (20:00, גבת)

21/3: הפועל כאוכב - מכבי רעננה (18:30, אולם ליד בי"ס כאוכב)

אקדמית וינגייט - מכבי חיפה 50 : 48 [הוקדם והתקיים ביום חמישי]

 

 

סיכום הסיבוב הראשון במשחקי הבית התחתון בצפון ובדרום.

פליאוף התחתון בליגה הלאומית , סיים השבוע סיבוב ראשון.  הרבה שחקניות בסגלים של הנבחרות, שחקניות נבחרות הצעירות והרבה אקשן , משחקים צמודים ומאבקים נגד הירידה. הבעיה מתחילה בשיטה. השלב הראשון של הליגה בנוי מסיבוב אחד, ולפעמים לא מאפשר לקבוצות כולן את הזמן להתחבר, ויתרון בייתיות בזכות הגרלה יכול לקבוע אם קבוצה מסוימת תסיים בפלייאוף העליון או התחתון. כך למעשה ההפרש בין חולון וכפ"ס לתחתית גדול הרבה יותר מההפרש שלהן מרמה"ש שנמצאת בעליון, או גליל וגלבוע שנשארו בגלל יחס פנימי בפלייאוף התחתון והעמק וזיכרון נמצאות במקומות 7-8 בעליון .  
אז רגע לפני שיוצאים לסיבוב האחרון בפלייאוף התחתון , שגם בו הכרעות משמעותיות , ננסה להתחבר למצב שם:ב
 

המחוז הדרומי:

1. אליצור חולון 26 נק'
2. הפועל ראשון לציון2  23 נק'
3. הפועל כפר סבא 22 נק'
4. אס"א ירושלים 19 נק'
5. בנות הרצליה 18 נק'
6. מכבי רמת חן 15 נק'

 

חולון התאוששה טוב מעזיבתה של דוריאן דהן סואץ, אבל הצליחה לשמור על הפסגה וגם בהפרש של שני משחקים מראשל"צ2 שאחריה. בזכות ניצחונות בהפרשים קטנים על כפ"ס (60:54) ועל ירושלים (61:52) עשו את שלהן. ראשל"צ2 הן כאמור הקבוצה שמדורגת שניה בבית הדרומי, מרחק משחק מהפועל כפ"ס זאת בזכות ניצחון דרמטי שנקבע כבר בפתיחת משחקי הפלייאוף 55:54. כפר סבא עשתה את שלה מול כל היריבות המדורגות תחתיה עם ניצחונות בהפרשים דו ספרתיים בכולם, אך כדי להתקדם במעלה הטבלה תהיה זקוקה לניצחון חוץ בראשל"צ.

למעשה בקרבות התחתית יורדת אחת נקבעה כשרמת חן אחרונה, ללא ניצחון ליגה ומאחר 4 נקודות מהקו האדום. היורדת השניה תקבע בין בנות הרצליה לירושלים וככל הנראה במשחק הישיר ביניהן. כמאזן הקבוצות העונה עומד על 1:1, כשהן מנצחות אחת את השניה דווקא בחוץ. ב-24.3 תצא הרצליה לירושלים למשחק הקריטי של העונה.

משחקי המחזור הבא:

הפועל כפר סבא - אליצור חולון

בנות הרצליה - מכבי רמת חן

הפועל ראשל"צ2 - אס"א ירושלים

 

המחוז הצפוני:

1. הפועל גליל עליון 26 נק'
2. הפועל גלבוע מעיינות 25 נק'
3. הפועל נצרת אורתודוכסיים 22 נק'
4. אליצור עירוני נתניה 19 נק'
5. הפועל שפרעם 17 נק'
6. הפועל אבו סנאן 15 נק'

 

המחוז הצפוני הוא הרבה יותר חד צדדי. בצמרת הבית הצפוני נמצאת הגליל העליון שהשלימה סיבוב מושלם, כולל ניצחון קטן בגלבוע, השניה בטבלה, 64:62. הגלבוע, שכמו הגליל, עם עוד ניצחון אחד היו יכולות למצוא עצמן גם בפלייאוף העליון  ניצחו בקלות בכל יתר המשחקים וכך למעשה מפרידות 3 נקודות בין הגלבוע לבין הבאה אחריה נצרת אורתודוכסים. הבדלי הרמות הגדולים משאירות את נצרת 3 משחקים מהקבוצה שמעליה ו-3 משחקים מהקבוצה שתחתיה (נתניה). המשחק בין נצרת לנתניה היה צמוד, ובחוץ הצליחה נצרת לחלץ ניצחון 41:40. עם זאת נראה שבמאבקי הירידה הסיפור כבר הוכרע כשאבו סנאן ללא ניצחונות כבר ירדה והפועל שפרעם הצליחה לצבור רק 2 ניצחונות, שניהם על אבו-סנאן מה שמסמן אותן כיורדת השניה כשהמרחק מהקו האדום 2.5 משחקים, שם נמצאת נתניה.

משחקי המחזור הבא:

הפועל גליל עליון - הפועל גלבוע מעיינות (משחק על המקום הראשון בבית)

אליצור עירוני נתניה - הפועל אבו סנאן

הפועל נצרת אורתודוכסים - הפועל שפרעם