נערות ב': ראשל"צ ניצחון מאליפות

במשך רוב הדקות של המשחק הראשון בסדרת הגמר על האליפות שחקניות ראשל"צ היו רחוקות מלהרשים והיתרון היה של המארחת. 2 דקות בסיום הכריעו את גורל המשחק הראשון ובשלישי, 21.5, יכולות ראשל"צ לגזור רשתות


| שי ברק

מכבי רעננה 52 - הפועל ראשון לציון 60
(1-0 לראשל"צ בסדרה)

ראשון לציון הגיעו לרעננה כמחזיקת גביע המדינה ובדרך לנסיון לזכות בדאבל. רעננה מצידה הגיעה כאלופה המכהנת ובשאיפה לשמור על הביתיות ועל התואר. לראשל"צ לא קל באולם "השרון". כמה לא קל? פעמיים במסגרת הליגה הסדירה התארחה ראשל"צ ברעננה ופעמים הפסידה למארחת. בשלב המחוזות נכנעה 63:52. בשלב הפלייאוף היה צמוד יותר, אך גם שם נכנעה פעם נוספת 62:61.

שחקניות ראשל"צ ידעו שכדי לזכות באליפות הן צריכות לנצח לפחות פעם אחת באולם הקשה. ברעננה שאבו מהנתון ביטחון. הן נכנעו פעמיים לראשל"צ (פעם אחת בליגה ופעם בגמר גביע) אבל ידעו שאם יישמרו על יתרון הביתיות אותו השיגו כשסיימו במקום הראשון בליגה, התואר יהיה שלהן. אחרי כל הספקולציות המשחק יצא לדרך.

המשחק ברובו היה בשליטת רעננה (שידעה משחקים טובים יותר). הפתיחה היתה של המקומיות וליתר דיוק של רותם שוסטר שהיתה מדהימה במחצית הראשונה וברבע הראשון בעיקר עם 12 נקודות רצופות שקבעו יתרון 14:8, 7 דקות במשחק. רעננה שמרה על היתרון ובסוף הרבע 16:14.

שוסטר עוד הוסיפה 6 נקודות אישיות ברבע השני, אך מולה היתה עדן ציפל שלא נתנה למקומיות לברוח והגיבה עם 10 נקודות אישיות ובתום רבע הפכפך המחצית הסתיימה באותו הפרש 31:29.

ברבע השלישי המגמה השתנתה דקות מצוינות של האדומות ובעיקר של עמית טרנר ונוגה אטינגר. שנעזרו בהגנה הלוחצת וסיימו בהתקפה עם נקודות שהובילו לריצה עד יתרון דו ספרתי 44:34. ברננה הגיבו מהר בקאמבק שהחל בשלשה של אמי רינת נמשך עם שוסטר (44:43 לראשל"צ בסוף הרבע השלישי) והסתיים עם נקודות נוספות של רינת בריצת 16-2. (49:46 לרעננה, שש דקות לסיום). אטינגר וציפל החזירו ליתרון קטן , לוינשטיין עוד קבעה 53:52 ואז עדי וקנין במהלכי הגנה גדולים כולל חסימה וחטיפה, המשיכה עם ריב' התקפה ונקודות ששינו את המומנטום שתי דקות לסיום. טרנר הוסיפה שלשה ואטינגר נקודות. 7-0 בשתי דקות, בדרך ליתרון 1-0 בסדרה.

קלעו למכבי רעננה:
רותם שוסטר 22, אמי רינת ודוריאן דהן סואץ 8 כ"א, גלי אונטר 7, מאיה לוינשטיין 5, נוי חביב 2.

קלעו להפועל ראשון לציון:
עדן ציפל 23, נגה אטינגר 14, עמית טרנר 13, הילה קארש 6, ג'וי אוסיגאווי ועדי וקנין 2 כ"א.