הצעירים שיובילו והותיקים שיסייעו

במסגרת חילופי הדורות שעברו על הנבחרת הלאומית, המפתחות לקמפיין הקרוב יהיו בעיקר בידיהם של הצעירים בהובלת הצמד ים מדר ודני אבדיה. יחד איתם יש לנו בסגל את רומן סורקין על תקן האקס פקטור, יובלן זוסמן שצפוי להיות העוגן ההגנתי וצמד בעלי הנסיון גל מקל את גיא פניני שיוסיפו את שלהם.


| יניב סהראי

 

יובילו – דני אבדיה, ים מדר ותומר גינת

ים מדר ודני אבדיה - החברים הטובים עוד מימי הנוער ושניים שכבר חוו הצלחה כבירה יחד בנבחרות הצעירות של ישראל (מדליית זהב ב-U20 למקרה ששחכתם) אמורים להיות מחלוצי חילופי הדורות בנבחרת וצפויים להוביל לראשונה את הנבחרת בטורניר גדול. נראה כי תהליך ההצערה עליו דובר רבות בשנים האחרונות הושלם וכבר ביורובאסקט הקרוב נראה את הנבחרת מובלת ע"י דור העתיד בהובלתם של שניים מכוכביו הגדולים ביותר שמשחקים גם בבמות הגדולות ביותר.

מלבד אבדיה את מדר, מי שצפוי עוד להוביל את הנבחרת הוא תומר גינת. חברו הטוב של מדר מימיו בהפועל תל אביב הפתיע בקיץ האחרון וחזר לאותה קבוצה בה שיתפו השניים פעולה. גינת היה מכוכבי הנבחרת הישראלית, בהעדר אבדיה ועוד כמה שחקני יורוליג, במסגרת החלונות של פיב"א ואמור לקבל את המושכות להוביל את הקו הקדמי של נבחרת ישראל גם ביורובאסקט הקרוב.

 

יעזרו – תמיר בלאט, רפי מנקו וג'ייק כהן

מי שצפויים לסייע לשלישייה המובילה מהפסקה הקודמת צפויים להיות בלאט, מנקו וכהן. הראשון גם הוא חלק מתהליך ההצערה שעליו דיברנו קודם. בלאט קיבל לא מעט קרדיט בעמדת הרכז הפותח עוד מימי עודד קטש בנבחרת וצפוי להמשיך ולהוביל את הנבחרת בעמדה זאת, לראשונה במסגרת טורניר גדול. הפעם הוא גם מגיע לנבחרת מעמדה קצת שונה ואחרי עונת בכורה בליגה הבכירה באירופה – היורוליג.

עוד שחקן שצפוי לקבל לא מעט קרדיט הוא רפי מנקו שתחת אותו גיא גודס עשה עונה מדהימה והיה מהאחראים לאליפות של חולון. גודס צפוי להעניק למנקו דקות משמעותיות גם בנבחרת כשמנקו מצידו ינסה להחזיר על המגרש ולהעמיק את האופציות של הנבחרת. ג'ייק כהן, למרות שהיה פה בהתחלה על תקן מתאזרח ובהמשך קיבל את האזרחות הקבועה (שחסכה לנו רישום של מתאזרח), הגיע באופן קבוע לנבחרות גם אם לעיתים זה התנגש או יצא בצמוד למשחקי מכבי תל אביב ביורוליג. כהן היה מהגבוהים המובילים של הנבחרת במשחקי מוקדמות אליפות העולם ובנבחרת מצפים שיספק את הסחורה גם בטורניר הקרוב בעמדה שאמורה להיות בעייתית עבור הנבחרת הישראלית.

מנקו ובלאט (צילום: איגוד הכדורסל)

 

האקס פקטור – רומן סורקין

מי שצפוי להיות האקס פקטור של הנבחרת בטורניר הזה הוא רומן סורקין. הפורוורד-סנטר של מכבי תל אביב רשם חצי עונה שני נהדר ועל פי משחקי ההכנה ומוקדמות אליפות העולם אמור להיות האקס פקטור של גיא גודס. אחרי לא מעט שנים של ציפיות סורקין סוף סוף פרץ והראה למה הוא מסוגל כשהיכולת הטובה המשיכה גם הקיץ במשחקי ההכנה ומוקדמות אליפות העולם. סורקין צפוי להוסיף אתלטיות ואורך לנבחרת שאמורה לסבול לא מעט מבעיית סנטימטרים מול הענקים שיצפו לנבחרת מהצד שני. ובטח גם כמה דאנקים בשביל השואו.

 

העוגן ההגנתי – יובל זוסמן

מי שצפוי להיות האיש למשימות מיוחדות של גיא גודס הוא יובל זוסמן. הפורוורד של אלבה ברלין שרשם עונת בכורה לא רעה ביורוליג מחוץ למכבי תל אביב אמור לקבל מדי משחק את הכוכב של הנבחרת היריבה, וינסה לנצל את היכולת שלו לשמור על כמה עמדות על מנת לנטרל את אותו כוכב ולהקנות יתרון משמעותי לנבחרת. זוסמן הוא משומרי האחד על אחד מהטובים שיש לנבחרת ובארץ בפרט ועם היידיים הארוכות והטובות צפוי להקשות לא מעט על כוכבי היריבה, ולקבל לא מעט דקות לא תמיד רק בגלל היכולת ההתקפית שלו אלא דווקא בגלל היכולת ההגנתית הנפלאה.


יתרמו מהניסיון – גיא פניני וגל מקל

עבור גיא פניני וגל מקל, שני השחקנים הוותיקים ביותר בנבחרת ישראל, זהו צפוי להיות הטורניר הגדול האחרון תחת המדים הלאומיים. התפקיד שמיועד לשניים אמור להיות פחות מרכזי ממה שהיו רגילים אליו בטורנירים קודמים, אך לניסיון והידע שיש לשניים האלה יכול להיות תפקיד מכריע בנבחרת ישראלית צעירה. אך לא רק זה, יכול להיות שגודס יעדיף על המגרש בדקות המכריעות דווקא את שני הווטרנים האלו ובפרט את גיא פניני, שמי כמו גודס יודע, מתחמה ברגעי מאני-טיים.

 

 

.