עוד בעיטה בדלי לנבחרת בגרמניה

אחרי ההפסד המאכזב בבית, הערב נראה היה שישראל בדרך לנקמה וניצחון בגרמניה. הנבחרת נראתה הרבה יותר טוב וכבר הייתה ביתרון דו ספרתי, אבל סדרת טעויות ואיבודים במאני טיים סידרו לגרמניה עוד ניצחון דרמטי. חבל. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

גרמניה-ישראל, הגומלין. המארחים צירפו 3 שחקני יורוליג והאורחים איבדו את הרכז הראשון גל מקל שממשיך את השנה חסרת המזל שלו עם עוד פציעה לאוסף. רבע ראשון, שליש ממנו כבר מאחורינו והתוצאה? 2:0 בלבד לישראל. הגרמנים (שוב) שולטים בכ"ח, הישראלים מנסים לרוץ ובלאט מנהל את העינינים היטב רק בכדי לראות את חבריו נחסמים או מאבדים. כהן בשתי שלשות והגרמנים בשלשות משלהם נותנים קצב לרבע שמתפתח לכדורסל מהנה למדי, סוף ראשון, 20:20.

רבע שני, סל לפה, סל לשם, אף אחד לא בורח. דאוסן מקבל סוף סוף קרדיט מגודס ומחזיר עם 8 נקודות. ככלל הגבוהים של ישראל נותנים אחלה עבודה בהתקפה (8-9 נק' של גינת, כהן ודאוסן כ"א), אבל בדיוק כמו במשחק הקודם הגארדים לצערנו לא ממש תורמים. בהגנה בדיוק ההפך, הגבוהים שלנו מתקשים מול הפיזיות הגרמנית והאורחים לוקחים 7 כ"ח בהתקפה ובאופן כללי עושים בצבע מה שבא להם. 14-19 למארחים ברבע השני ויורדים להפסקה עם 34:39 גרמני. 44% ל-2 לישראל, 58% מהטווח לגרמנים עושים את ההבדל. בשאר הפרמטרים הסטטיסטים המספרים די זהים.

תחילת שלישי, איפה למען השם הייתה נבחרת ישראל בשלושת המחציות האחרונות? איזה רבע לפנתיאון. וואו. לפחות 5 חטיפות, הגנה נהדרת, השלשות נכנסות והכי חשוב הקוטרבק בלאט איז אין די האוס. גינת כבר עם דאבל דאבל (16 נק' ו-10 כ"ח) ולוי בכל מקום. שומר, קולע מבחוץ ומהצבע והפיק אנד רול שלו עם בלאט - בית ספר לכדורסל. ישראל הופכת את המשחק וכבר עולה ליתרון של 15. רגע לפני הבאזר המארחים מייצרים 0-4 זריז, סוף שלישי, 31-15 ברבע לישראל ו-65:54 אורח. גודס כנראה מסביר טוב - גרמניה עם 0 כ"ח בהתקפה ברבע.

תחילת רביעי והגרמנים ממשיכים את התנופה מהרבע השלישי ומשלימים 0-8. פסק זמן גודס וישראל מצליחה לתחזק את הפער עד 2.5 דקות לסיום. או אז גם הגרמנים יורדים לפסק זמן שממנו הם חזרו עם עוד 0-8 תוך דקה שהתחילה בשלשת באזר מהיציע של אובסט והמשיכה עם שני איבודים של גינת. דקה וחצי לסיום, מהפך, 75:76 מקומי. שני כ"ח בהתקפה של הגרמנים וקור רוח מהקו סגרו עניין, לא לפני שבלאט וטימור השאירו נקודות חשובות על קו העונשין. בין לבין גם הייתה שלשת קלאץ' גדולה של מנקו שבסופו של דבר לא עזרה לנו. בסיום 80:84 למארחים וישראל שוב מפסידה משחק שהיה אצלה ביד כשהיא מובילה דו ספרתי ושומטת אותו ברשלנות.

קלעו לישראל: תומר גינת 18 (8/13 מהשדה, 10 רב'), ג'ייק כהן  ותמיר בלאט (6 אס') 12 כ"א, שון דאוסון 10, נמרוד לוי  ורפי מנקו (3/4 לשלוש) 9 כ"א, בר טימור 6 (4 אס'), ים מדר 4.