עלו עם ניצחון

נבחרת הגברים סיימה את השלב הראשון במוקדמות גביע העולם עם ניצחון ביתי 77:96 על אסטוניה למול אולם כמעט מלא בדרייב אין. רומן סורקין וגל מקל דאגו לחתיכת שואו לקהל, הראשון עם הטבעות וחסימות השני עם אסיסטים מאחורי הגב. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

סיימו בסטייל. למרות רצף ההפסדים האחרון, נבחרת הגברים הצליחה לסיים את בית המוקדמות הראשון במאזן מאוזן 3-3 ועלתה לשלב המוקדמות השני. אמש אירחה הנבחרת את אסטוניה וכמו במפגש הקודם בין השתיים, יצאה עם ידה על העליונה. בשלב הבא מחכה לנבחרת מפגשים עם פינלנד, סלובניה ושבדיה והיא תצטרך להתעלות כדי לסיים באחד מ-3 המקומות הראשונים שמובילים לגביע העולם.

 

ישראל - אסטוניה 77:96

גודס הסיק מסקנות ובניגוד למשחק לפני 3 ימים מול פולין פתח בהרכב גבוה, הרבה תנועה והכנסות כדור לצבע. אמנם ההגנה עדיין הייתה רכה (זה ישתפר בחצי השני) והבריחה לא קרתה אבל ההובלה הייתה עקבית. מקל עלה לדקות ראשונות בחלון ופיטם את חבריו עם כדורסל חכם (8 נק', 7 אס' ו-6 כ"ח). שני סלים גדולים שלו גם סגרו רבעון התקפי נהדר שהיה כיף לראות. סוף ראשון 22:29 מקומי.

זוסמן המשיך בדקות טובות ללא החטאה וציין דו ספרתי אבל האסטונים איפסו כוונות ועם 5/5 ל-3 תוך 4 דקות עלו ליתרון ראשון, 37:36, פסק זמן גודס. אמצע שני 37:41 לישראל משלשה של בלאט ושתי דקות לפני המחצית מגיעה הבשורה מגרמניה שישראל ואסטוניה מציינות העפלה לשלב הבא. מה אגיד לכם, אפילו ליגת בתי הכנסת בטח מתזמנת את הסיטואציות האלה טוב יותר מפיב"א. יורדים למחצית עם 44:48 לישראל.

את החצי השני ישראל פתחה הרבה יותר משוחרר ושיפרה את הגנת השלשות שלה, אמצע 3 52:60. עוד 3/3 מהקו של האסטונים אבל בכל פעם שהעסק נתקע - מקל מושיע. 2/2 מהקו של סורקין קובעות דו ספרתי לראשונה הערב ואסיסט מאחורי הגב של מקל לשלשה של גינת מקפיץ את הקהל, סוף שלישי 57:72 למארחים. תחילת רביעי והמשחק גמור עם האלי הופ בלאט-סורקין שמטביע מאחורי הגב. בסיום 77:96 לישראל.

סטטיסטיקה: גינת הוביל 5 קלעים בדאבל פיגרס עם 17 נק' ו 7/8 ל-2, סורקין הוסיף 16 נק' ו-3 חס'. חמשת הטופ סקוררים שלנו הגיעו מעמדות 3-4-5 מה שמראה שהיה זה משחק קבוצתי מסודר. נתראה בעוד חודש וחצי (ושוב בנוב' ובפבר'), הקמפיין לאליפות העולם, לראשונה מאז 1986, חי וקיים.

 

 

.