הנבחרת הפסידה גם לשוודיה

נבחרת הגברים סגרה שבוע מאכזב מאוד עם הפסד נוסף במסגרת מוקדמות גביע העולם - עם הפסד ביתי 95:83 לשוודיה. ישראל הייתה בפיגור כמעט לאורך כל המשחק כשההגנה לא נראתה בשיאה ושוב נשארו יותר מדי נקודות על קו העונשין. ים מדר היה נקודת האור במשחק עם 27 נקודות. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

דרייב אין מלא על גדותיו לא ממש עשה רושם על הסקנדינבית השנייה ברצף שהתייצבה אל מול נבחרת הכחול-לבן שלנו כשהאורחים הבלונדינים והחביבים פתחו ב- 6:0 והמשיכו ב-15:7. פסק זמן גודס וחילופים עזרו לנבחרת להיכנס לקצב ונקודות של מדר ומנקו צמצמו את כל הפער, סוף ראשון 24:23 בלבד לאורחים.

תחילת שני, המומנטום של המחליפים נמשך עם שלשה של מנקו ופאול / סל של מקל שקבעו מהפך. זמני, כי השבדים בראשותו של פנצאר חתכו בהגנה שלנו כמו בחמאה. סורקין עשה קצת נקודות בצבע אבל בכללי ההגנה שלנו לא הייתה מתקבלת לפלמ"ח. שלשות של פנצאר ולופברג (קל מידי, קל מידי) פתחו לדו ספרתי, 42:32 לראשונה הערב. עד למחצית זה גם גדל עוד קצת, 52:38 אורח.

תחילת שלישי, תרגילי השלשות של שבדיה תענוג ואנדרסון את בורג קבעו 20 הפרש עם עוד 2 כאלה. מי יושיע? מדר, עם שתי שלשות מהירות. גם מנקו ולוי עלו על הלוח אבל שבדיה הלכה לצבע ובירגאנדר עשה את העבודה. מדר ואבדיה אמנם עשו נקודות בהתקפה אבל בהגנה הרכות שלנו בלטה. מאוד. סוף שלישי 70:60 לשבדיה.

תחילת רביעי, פתיחה ישראלית טובה עם עצירה בהגנה, מסירת קווטרבק של זוסמן לסורקין שעשה מזה פאול / סל ושלשה של אבדיה הרימו את הקהל שהריח מהפך. אבל שני הגארדים האורחים שוב המטירו עלינו את השלשות (4/4 של בורג) ובירגאנדר נשלח לסדרת פוסט אפים על אבדיה. הרכב שלושת הגארדים של גודס אולי הצליח בלחץ ועשה נקודות בהתקפה אבל המאמן השבדי ידע למצוא את המיס מאצ' אפים בצבע שעשו הבדל וניצחו את המשחק. בסיום ניצחון שבדי מוצדק, 95:83 כנגד נבחרת ישראלית ששוב שיחקה כדורסל כבוי, שמרה רע מאוד וציינה הפסד חמישי מתוך 6 משחקים רשמיים.

סטטיסטיקה ישראל: מדר עם 27 נק', 5/8 ל-3, 8/10 מהקו, אבדיה (4/8 ל-3 אבל 5 איבודים) וסורקין (נקודת האור שלנו) עם 13 נק' כ"א.

סטטיסטיקה שבדיה: מצטיין המשחק בורג עם 20 נק' (4/4 ל-3), פנצאר 18 נק' ו-6 אס', בירגאנדר 16 נק' עם 7/9 מהשדה ו-7 כ"ח.

 

 

.