הנבחרת הפסידה לפולין

משחק לא טוב של הנבחרת הסתיים בהפסד מאכזב 85-76 שהוריד את ישראל למאזן 1-2 בשלב הבתים. הפולנים הובילו כמעט לאורך כל המשחק ובכל פעם שישראל פיתחה איזה מומנטום וצמצמה את הפער ידעה לעצור אותו בזמן ושמרה על פער סביב הדו ספרתי עד לסיום. 18 לזוסמן, 17 למדר. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

אחרי 2 נצחונות יפים ביומיים הראשונים של האליפות, נבחרת ישראל רשמה היום את הפסדה הראשון ביורובאסקט. בדומה למשחקים הקודמים, גם הפעם הנבחרת לא פתחה טובה, נקלעה בשלב מוקדם לפיגור דו ספרתי ומצאה את עצמה בתפקיד הרודפת. רק שהפעם הפולנים לא נתנו לנבחרת שלנו לחזור, וכל מיני מומנטום וקאמבק למרחק של פוזשן או שניים נעצר בזמן עם איזה שלשה שהוציאה לנו את האוויר. ואם כבר אמרנו שלשות - אז הפולנים קלעו 13 כאלו במעל 40 אחוז, ובצבע הם כבר קלעו ב-56% אחוז. ככה זה כשההגנה עדיין לא בעניינים.

בפתיחה המשחק עוד היה שקול - מקל חילק אסיסטים לחבריו שקלעו מבחוץ והיתרון עבר מצד לצד כשבאמצע הרבע הראשון שוויון 12. מכאן כבר המשחק הלך פחות או יותר בכיוון פולני - ישראל החטיאה, הפולנים רצו 9-0 וסיימו את הרבע הראשון כשהם ביתרון 23:16. ים מדר ותמיר בלאט פתחו טוב את הרבע השני וצמצמו כשבהמשך נקודות שלהם שמרו את ישראל בפיגור קל, אבל לא לאורך זמן. פולין עלתה לראשונה ליתרון דו ספרתי, ישראל הגיבה מהר וצמצמה אבל גם איבדה לא מעט מה שאפשר לפולין לשמור על היתרון שלה בדרך ל-39:33 בירידה להפסקה.

תחילת שלישי ולישראל לוקח מעל 2 דקות למצוא נקודות ראשונות, פולין בנתיים שוב ביתרון דו ספרתי. זוסמן, בלאט וג'ייק כהן תופרים שלשות ומקפיצים את הספסל והיציע, אבל לא עושים רושם על פולין שממשיכים ללכת בקלות מדי בצבע. בהמשך הם גם חזרו לקלוע מבחוץ כשאחד סלוטר מקפיץ ל-14 הפרש. מדר לוקח את המשחק עליו ומצליח לצמצם לפני שעוד שלשה פולנית סוגרת את הרבע ב-69:56 אדום. דני אבדיה פותח את הרבע האחרון עם שלשה ששוב מכניסה אנרגיות לנבחרת ואחריה מגיעות עוד כמה ונראה שהנה הקאמבק המיוחל קורה, אבל לפולין היו תכניות אחרות. סלטר עם עוד שלשה מוביל ריצת 10-0 פולנית ומוציא לנו את כל האוויר מהמפרשים. מכאן הנבחרת בעיקר משחקת על ההפרש כשגם בדקות האחרונות ראינו פספוסים לא הכרחיים שמנעו ממנו לרדת יותר. 85:76 בסיום.

קלעו לישראל: יובל זוסמן 18 (4/5 לשלוש), ים מדר 17 (5/8 מהשדה), תמיר בלאט 10 (3/5 לשלוש, 5 אס'), תומר גינת (6 אס', 3 חט') ונמרוד לוי 8 כ"א, רומן סורקין 6, גל מקל, ג'ייק כהן ודני אבדיה (8 רב') 3 כ"א.

 

 

.