זה שוב נגמר מוקדם

נבחרת ישראל הפסידה לצ'כיה, וסיימה את דרכה ביורובאסקט 2022. הנבחרת שוב לא נראתה טובה, נקלעה לפיגור דו ספרתי בשלב מוקדם מדי של המשחק ולמרות קאמבק במחצית השניה זה נגמר בעוד מפח נפש. כמעט טריפל דאבל לאבדיה, 16 למדר, 15 לגינת. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

יהיה בסדר. זה קרוב לודאי מה שחשבו בנבחרת לאורך הקמפיין הזה. אז מה אם אנחנו בפיגור דו ספרתי מול הולנד ופילנד, יהיה בסדר, נעשה קאמבק אנחנו יותר טובים. אז מה אם הפסדנו לסרביה ופולין, יהיה בסדר, צריך רק לנצח את צ'כיה ונעלה. אנחנו ישראל, אנחנו לב ומלחמה. אז די, אנחנו ישראל, ואנחנו צריכים להתחיל לשחק כדורסל ולא רק לשחק על מלחמה ולבנות על קאמבקים מרגשים והתעלויות רגעיות.

נבחרת ישראל מסיימת עוד אליפות אירופה בצורה מאוכזבת. אחרי העליה הכמעט מושלמת לאליפות והסגל היחסית נוצץ שהעמדנו לטורניר הזה, הציפיות היו בשמים. אבל סיימנו את האליפות עם 2 נצחונות, 3 הפסדים ויכולת בינונית. וחבל. לאוהדים שעשו את הדרך לפראג ולכל מי שעודד מהבית הגיע יותר מזה. לתת את הכל מול סרביה החזקה כי אולי רוצים להרשים דווקא מולה ולהוכיח, זה לא מספיק. צריך לתת את הכל, כן גם הגנה, גם במשחקים ה'נחותים' כי הם אלה שבסוף קובעים.

 

צ'כיה 88 - ישראל 77

ראש בראש על העלייה ועוד מול המארחת במשחק אחרון של לחיות או למות לא ניבא טובות וכך היה. גודס עלה עם מקל, מדר ופניני בחמישייה והאחרון עם שתי שלשות העלה ל-6:4. אבל הגנה רכה והרבה נאיביות שלא מתאימה למעמד והצ'כים הפכו וגם פתחו דו ספרתי, 14:26. שלשה של מנקו צמצמה, סוף ראשון, 17:26 צ'כי. תחילת שני, צ'כיה השלישה וחזרה לדו ספרתי. אבדיה ביכולת אישית ניסה להציל את המולדת אבל השלשות הצ'כיות המשיכו לצלול פנימה והפער נשמר. הצ'כים זיהו מיס מאצ' אפ והלכו פנימה ופה באמת שלא היו לנו תשובות, לא היום ולא במשך כל הטורניר, פער שיא, 27:46 צ'כי. יורדים למחצית עם 37:53 למארחים.

תחילת שלישי, ישראל וצ'כיה החליפו שלשות או אז אבדיה לבש את חליפת הטבח ועם 3 אסיסטים רצופים עזר להוריד לחד ספרתי אחרי דקות ארוכות, 50:58 צ'כי. ישראל צברה בטחון, הידקה הגנה ומדר, אבדיה וגינת עם 12 נק' ברבע נתנו תקווה להפי אנד, סוף שלישי 62:67 צ'כי בלבד. תחילת רביעי, אבדיה בשלשה מביא את זה הכי קרוב שיש אבל סאטורנסקי וחרובן בשלשות משלהם פתחו פער ושוב דו ספרתי. ישראל נעלמה והצ'כים משלימים ריצת 0-13 ופער 15. 4 דקות לסיום 75:83 בלבד לצ'כיה מסל של מדר, אבדיה גם מוריד ל-6 אבל זה היה הכי קרוב שלנו להעפלה. אנחנו נוסעים הביתה והצ'כים נוסעים לברלין. בסיום 77:88 מקומי לנבחרת שידעה לקחת את מה שחשוב.

סטטיסטיקה צ'כיה: מצטיין המשחק חרובן עם 25 נק' ו-5/6 ל-3, וסלי עם 16 נק', 70% מהשדה, 7 כ"ח ו-5 אס', סאטורנסקי נושק לטריפל עם 14 נק' 75% ל-3, 8 כ"ח ו-11 אס'.

סטטיסטיקה ישראל: מדר עם 16 נק' ו-75% ל-2, 40% ל-3, 5 אס' ו-3 חט', גינת עם 15 נק', 78% ל-2 ו-6 כ"ח, אבדיה גם הוא נושק לטריפל עם 12 נק', 8 כ"ח ו-11 אס'. מנקו גם הוא עם 12 נק'.

 

 

.