למרות משחק נהדר - הפסד לנבחרת

נבחרת הנשים הציגה משחק טוב מאוד מול לטביה והובילה לאורך דקות ארוכות, אבל ברבע האחרון העייפות הכריעה כשהכדורים הפסיקו להיכנס ולטביה סיימה את המשחק עם ידה על העליונה (73:79). משחק שיא לעדן רוטברג של 28 נקודות באחוזים מצויינים, 18 לאלכס כהן. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

אפשר לסכם את המשחק הזה עם המילה פספוס, אחרי שנבחרת הנשים פגשה היום את נבחרת לטביה והייתה שוות כוחות אליה כמעט לאורך כל המשחק, אבל לא הצליחה לסיים עם הניצחון. אבל אפשר גם לסכם את המשחק הזה כאחד המשחקים הטובים של הנבחרת בשנים האחרונות, כשההפסד הוא לא באמת משנה ומה שחשוב הוא שיחד עם הניצחון על שוודיה בשבוע שעבר הנבחרת נראית בכושר מצויין ויש הרבה אופטימיות לקראת אליפות אירופה הקרובה שתיערך בארץ.

למרות שהמשחק נפתח עם 4:14 לזכות הלטביות, פסק זמן מוקדם של שרון דרוקר העיר את הנבחרת שלנו כמו שהצריך שמכאן המשיכה כאמור למשחק שקול והפכפך מאוד. הנבחרת הציגה הגנה טובה שהצליחה להפריע לחלק מהשחקניות הבכירות של לטביה לייצר את הנקודות בצבע ומבחוץ, בין היתר את אלינה בבקינה שסיימה את המשחק עם 2 נקודות בלבד. בדומה למשחק מול שוודיה, גם כאן הנבחרת הציגה אחוזי קליעה טובים ל-2 ומהקו (3 נקודות בלבד הושארו שם), הראתה יכולות קליעה-אתלטית מרשימה גם במצבי מיס-מאץ' וסלים משוגעים, כשהאחוזים בעיקר קולקלו ברבע האחרון בו הנבחרת "נתקעה" על 12 נקודות בלבד.

והרבע האחרון הוא בעצם מה שהפסיד את המשחק. זה התחיל קצת קודם בסוף הרבע השלישי עם אובדן הריכוז ההגנתי של הנבחרת וריצת 1-6 לטבית, והמשיך עם תחילת הרבע השני כשנראה היה שהעייפות משפיעה על הנבחרת שלנו גם בקבלת ההחלטות בזריקות וגם בכדורים שפשוט לא נכנסו. לטביה סיימה את הרבע הזה עם 21 נקודות ועם הניצחון שמבטיח לה את המקום באליפות אירופה.

זה היה משחק שיא של עדן רוטברג, שקבעה שיאי אישי בנבחרת בנקודות עם 28 באחוזי קליעה נפלאים - 4/7 ל-3, 5/9 ל-2 ו6/6 מהקו, כולל כמה מהלכים של סל ועבירה וכמה סלים משוגעים. היא סיימה את המשחק במדד 25. משחק נהדר גם לדניאל קארש עם 11 נקודות ב-5/7 מהשדה ו-5 אסיסטים, 18 נק' ו-8 רב' לאלכס כהן ו-13 נק' לאליסה בארון. עוד קלעו לישראל: דניאל רבר 2 נק' (4 אס', 3 חט'), דרו אדלמן 1.