מוכנה לקיץ - הנבחרת ניצחה את שוודיה

אליסה בארון - פלג עם משחק ענק של 29 נקודות הובילה את נבחרת הנשים באחד המשחקים הטובים שראינו ממנה לאחרונה לניצחון גדול 57:71 על נבחרת שוודיה. ישראל הובילה כמעט לאורך כל המשחק ולאורך חלקים נרחבים גם ביתרון דו ספרתי שעמד בשיא על 19 הפרש. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

חגיגה הערב בבית מכבי בראשל"צ. אולם כמעט מלא דחף את הנבחרת שלנו לניצחון גדול במשחק האחרון של קמפיין המוקדמות על שוודיה. הנבחרת פתחה חזק, קלעה באחוזים טובים ולמרות רבע שני פחות טוב בו שוודיה חזרה לענינים - המחצית השניה שוב הייתה בשליטה ישראלית כל הדרך לניצחון.אליסה בארון הפציצה 29 נקודות באחוזי קליעה מצויינים (3/5 ל-3), כמוה גם אלכס כהן שקלעה 15 (וגם היא 3/5 ל-3). נור כיוף והילה קארש קלעו סלי בכורה כל אחת. לא רק צמד המתאזרחות - הנבחרת כולה סיימה את המשחק עם אחוזי קליעה טובים (47% ל-3, 40% ל-2) וגם הראתה שליטה בריבאונד. שוודיה מנגד קלעה רק 2/22 ל-3 ו-35% ל-2.

 

ישראל - שוודיה 57:71

הנבחרת פתחה את המשחק כמו שצריך - הנעת כדור, משחק קבוצתי ושליטה בריבאונד כשצמד המתאזרחות אלכס כהן (שלא החטיאה כל הרבע) ואליסה בארון - פלג אחראיות לנקודות. השוודיות מנגד לא נכנסו טוב למשחק והכדורים שלהם פשוט לא נכנסו, מה שאפשר לישראל לעלות ליתרון 4:12 ומשם לשמור על יתרון סביב הדו ספרתי בדרך ל-10:19 בסוף הרבע הראשון. רבע שני ונראה שישראל איבדה ריכוז ואת המומנטום. השוודיות חטפו כדורים והענישו עליהם מייד, וישראל קלעה 2 נקודות בלבד בכמעט 6 דקות עד שהגיעה שוב סל של כהן. אחריו הגיעה גם שלשה של גילי כהן ששוב סידרה לישראל יתרון קל (26:21), אך המומנטום המשיך עם שוודיה ששוב הפכה וקצת חילופי סלים סגרו את המחצית הראשונה ב-32:31 שוודי.

הרבע השלישי שוב נפתח טוב לישראל, אומנם לא ביכולת מהדימה כמו ברבע הראשון אבל כן בהרבה יעילות של התקפית של בארון וכהן. השוודיות שוב לא פגעו בכלום, ובמקביל שלשת קלאץ' של עדן ציפל השלימה ריצת 2-13 שהחזירה את ישראל ליתרון על סף דו ספרתי. המומנטום המשיך עם הנבחרת כשמהלך גדול של סל ועבירה של ג'ני סימס (נקודות בכורה בנבחרת) הוביל ליתרון שיא של 14 הפרש - 40:54 אחרי 3/4 משחק. הרבע האחרון המשיך באותה מגמה - שוודיה לא פוגעת, ישראל כן, הפער עולה ומתקרב ל-20 אחרי עוד כמה נקודות של בארון ושלשה של סימס. דקה וחצי לסיום גם הילה קארש נכנסה להופעת בכורה בנבחרת וקלעה סל בכורה, עלתה גם כן וגם היא השיגה נקודות בכורה וחתמה את תוצאת המשחק על 57:71 גדול לישראל.

קלעו לישראל: אליסה בארון - פלג 29 (11 ריב', 10/18 מהשדה), אלכס כהן 15 (6 רב/, 6/10 מהשדה), ג'ני סימס 7 (16 ריב', 8 אס', 2 חט'), עדן רוטברג ודניאל רבר (6 רב') 4 כ"א, עדן ציפל וגילי איינזר 3 כ"א, הילה קארש, נור כיוף וג'ניפר פליישר (8 רב') 2 כ"א.