התחלה קשה - הנבחרת חטפה מבלגיה

לצד החגיגה ביציעים וההתרגשות בדרייב אין, נבחרת הנשים פתחה את היורובאסקט עם הפסד כואב 108:59 לנבחרת בלגיה במשחק שהיה חד צדדי ברובו. הבלגיות הציגו אחוזי קליעה מצויינים כולל 14 שלשות, ופתחו פער דו ספרתי גבוה כבר בתחילת הרבע השני עליו שמרו עד לסיום. מחר מתחילים מחדש מול איטליה (15:30).


| safsal

 

לא ככה חלמנו לפתוח את היורובאסקט. אבל מה לעשות שההגרלה זימנה לנו את נבחרת בלגיה, שלא סתם מדורגת גבוה מאוד באירופה ומצופה ממנה ללכת רחוק באליפות הזאת. ישראל לא הצליחה להתמודד עם המהירות, הנעת הכדור, השמירה האישית, היתרון בגובה וכמובן אחוזי הקליעה של הבלגיות, ופתחה את האליפות עם הפסד כואב 108:59. ויחד עם זאת, הבלגיות גם החליטו שהן לא מורידות רגל מהגז עד לסיום.

בלגיה סיימה את המשחק באחוזים מפחידים - 61% ל-2, 54% ל-3 (14/26), ומסרה גם 37 אסיסטים, יותר מכפול מהנבחרת הישראלית.

אם נסתכל על הצד החיובי, אפשר למצוא שם את ירדן גרזון שהובילה את הנבחרת עם 13 נקודות באחוזי קליעה טובים (4/6 משדה), ואת עדן ציפל שקלעה 10 וגם הציגה דקות טובות מאוד לאורך המשחק, ואת עדן רוטברג שתרמה 11 משלה. הנבחרת קלעה 9 שלשות באחוזים לא רעים במחצית הראשונה. נציין גם את הקהל הרב שהגיע ודאג לשמור על רוח חיובית והמשיך לעודד גם כשההפרש כבר היה גבוה במיוחד.

 

ירדן גרזון. מנקודות האור במשחק

 

סיקור המשחק:

כבר מהפתיחה ראינו את העליונות של בלגיה, שהייתה עדיפה משני הצדדים. הבלגיות הניעו כדור מהר וקלעו באחוזים מצויינים (7/10 מהשדה ב-5 הדקות הראשונות), והנבחרת שלנו מנגד התקשתה ורשמה גם כמה איבודים. תוך 4 דקות כבר הגיע פסק הזמן הראשון כשהנבחרת בפיגור 14:6, כשהסלים הגיעו רק מחוץ לקשת לאור זה שהבלגיות צופפו חזק בצבע. המשך הרבע כבר היה יותר טוב עבור הנבחרת שלנו, ולמרות שהבלגיות כבר עלו ליתרון דו ספרתי, ראינו כמה מהלכים יפים עם 5 אישיות של ירדן גרזון ועוד שלשה של אליסה בארון ששמרו שהפער לא יגדל יותר מדי. בסוף הרבע הראשון 28:18 לבלגיה שרשמה ברבע הזה 5/8 ל-3.

הרבע השני היה די שחזור של הראשון. החצי הראשון שלו היה במעמד צד אחד כשהבלגיות המשיכו לא להחטיא וכבר הגיעו ל-7 שלשות, כשהן גם מענישות את ישראל מהר על כל איבוד או קצת חוסר ריכוז בהגנה. הנבחרת שלנו, לצד כאמור האיבודים, גם לא הצליחה למצוא את הסל מעל 5 דקות וכן מצאה את עצמה בפיגור 44:18. שלשה של עדן ציפל קטעה את הבצורת של ישראל וגם הקפיצה את הקהל, והעירה קצת את העניינים. עדן רוטברג בחדירה יפה הוסיפה 2, אלכס כהן הוסיפה גם היא שלשה וציפל עצמה המשיכה להיות טובה עם שלשה, חטיפה ואסיסט, אבל זה לא הספיק לעצור את הבריחה הבלגית כשבמחצית הפער 61:34.

הרבע השלישי לא שינה יותר מדי את המגמה. למרות שהנבחרת פתחה עם שלשה של רוטברג וסל בצבע של דניאל רבר, ההגנה שלה הייתה רכה במיוחד והבלגיות ניצלו זאת היטב לחלוקת אסיסטים יפה ושמירה על אחוזי קליעה גבוהים. בהמשך כשהשלשות של ישראל הפסידו להיכנס היתרון האורח גם עלה לאזור ה-40 ונראה שהנבחרת שלנו כבר סוג של הרימה ידיים. 85:43 הייתה התוצאה בסוף הרבע. רבע אחרון כבר היה בעיקר להעביר את הזמן של כולם, כשבין לבין בלגיה גם הובילה ב-51 הפרש לפני שכהן חילקה כמה גגות יפים ויחד עם רוטברג הצליחה למעזר קצת נזקים. בסיום זה נגמר עם 108:59.

קלעו לישראל: ירדן גרזון 13 (6 רב'), עדן רוטברג 11, עדן ציפל 10 (3 חט'), אלכס כהן 8, אליסה בארון וג'ני סימס 6, דניאל רבר 4 (6 רב'), דניאל קארש 1.