הנבחרת הפסידה גם לאיטליה

הפסד שני לנבחרת הנשים ביורובאסקט - 88:68 מול הנבחרת האיטלקית. הנבחרת שלנו שוב לא הרשימה בהתקפה, שוב מצאה את עצמה כבר בשלב מוקדם בפיגור דו ספרתי ונאלצה לרדוף אחרי איטליה לאורך כל המשחק ללא הצלחה. ביום ראשון פוגשים את צ'כיה כשעדיין יש סיכוי להעפיל לשלב הבא. (צילום: FIBA)


| safsal

 

אכזבה נוספת לנבחרת הנשים ביורובאסקט 2023. היום בצהריים פגשה ישראל את איטליה (שהפסידה אמש לצ'כיה), אבל גם מולה התקשתה מאוד וסיימה את המשחק עם הפסד נוסף שמקטין מאוד את הסיכויים שלה להעפיל לשלב הבא. למרות שהמשחק לא הגיעה לתבוסה כמו מול בלגיה, והיו דקות טובות בהן הנבחרת הצליחה לפתח מומנטום ולייצר מיני ריצות, לרוב הוא היה בשליטה איטלקית והנבחרת רדפה ורדפה עד שנגמר לה הזמן.

ביום ראשון יתקיים המשחק האחרון בבית, בו ישראל תפגוש את צ'כיה למשחק בו היא חייבת לנצח. הפסד כמובן יסיים את הסיפור, ניצחון גם לא בטוח יספיק כשישראל צריכה לפחות 12 הפרש כדי לסיים במקום השלישי. צ'כיה היום במשחק שלה מול בלגיה גם כן חטפה בראש, אך גם היא יודעת שהיא צריכה את הניצחון כדי לשפר את המיקום שלה בבית לשלב הפליי-אין.

5 שחקניות בכחול לבן סיימו את המשחק היום בדו ספרתי, אבל רק 6 שחקניות עלו על הלוח. אלכס כהן וירדן גרזון הובילו את הרשימה עם 15 כ"א, ג'ני סימס קלעה 13, ואליסה בארון ועדן רוטברג עם 11 כ"א. יחד עם זאת, אחוזי הקליעה בנבחרת שוב היו לא טובים (13% ל-2) והיא קלעה גם רק 5 שלשות. איטליה מנגד סיימה את המשחק עם 13 שלשות ב-52%, ואחוז לא רע ל-2 (44.5).

 

המצב בבית הישראלי:

1. בלגיה 0-2
2. איטליה 1-1
3. צ'כיה 1-1
4. ישראל 2-0

 

סיקור המשחק:

הנבחרת שוב התקשתה לייצר נקודות בפתיחה, כשירדן גרזון הייתה היחידה שהצליחה לייצר נקודות שלא מהקו בדקות הראשונות. האיטלקיות שקיבלו הרבה קרדיט מהשופטים ורשמו כמה מהלכי סל ועבירה (כולל 2 שלשות כאלו) כבר עלו ליתרון דו ספרתי 17:7. הנבחרת עשתה קצת קולות של התעוררות עם כמה עצירות בהגנה ומיני ריצת 5-0 בהובלת גרזון ואליסה בארון, אבל לא הצליחה להמשיך עם המומנטום. האיטלקיות די מהר חזרו לקצב שוב ליתרון דו ספרתי (30:18) כשישראל מתקשה מאוד בהתקפה ומייצרת נקודות רק מהקו כשגם החזרה לפרקט של ליאור גרזון אחרי הפציעה לא עזרה פה.  

גם ברבע השני הנבחרת לא נראתה בשיאה. מדי פעם ראינו כמה דקות טובות, כשפעם הייתה זאת ג'ני סימס שלקחה כדור עד לטבעת או מסרה לאלכס כהן (שהורידה ל-31:23), ופעם כהן עצמה עם חסיסמה ואסיסט לצד שלשה של גרזון שהורידה ל-41:28., אבל לרוב נראה הי שההתקפה של ישראל פשוט תקועה. גם נשק השלשות שעבד לישראל אתמול והשאיר אותה בחיים היום לא עזר (2/8 במחצית הראשונה), והיתרון של האיטלקיות נשאר לרוב באזור ה-15 הפרש. המזל שלנו שאיטליה היא לא בלגיה (ועשתה "רק" 8/15 ל-3), כי אז כנראה היינו מסיימים את המחצית בפיגור יותר גדול מ-47:31.

הרבע השלישי התחיל לא רע, כשכהן המשיכה להיות המוציאה העיקרית לפועל בהתקפה הישראלית. אבל לצד זה האיטלקיות המשיכו לצלוף מבחוץ וישראל לא הצליחה לייצר מספיק מומנטום משמעותי כדי להוריד את ההפרש, שלקראת סיום הרבע גם עלה לאזור ה-20 ונשאר שם בדרך ל-67:45 בסוף הרבע. פרט למהלך יפה של סל ועבירה מצד עדן רוטברג, בתחילת הרבע האחרון לא ראינו יותר מדי מהנבחרת שלנו, והאיטלקיות עם השלשה ה-11 שלהן כבר התקרוב ליתרון 30. לקראת הסיום קצת מהלכים יפים בצבע של רוטברג וסימס צמצמו ל-20 - 88:68 בסיום.

קלעו לישראל: אלכס כהן וירדן גרזון 15 כ"א, ג'ני סימס 13 (6 רב') עדן רוטברג ואליסה בארון 11 כ"א, דניאל רבר 3 (5 רב', 4 חט').