העתודה הפסידה וירדה למקום 4

אליפות אירופה עד גיל 20: נבחרת העתודה סיימה את שלב הבתים עם הפסד 70:54 לנבחרת בלגיה, ובעקבות כך תפגוש בשלב שמינית הגמר את נבחרת ספרד. למרות משחק התקפי לא טוב במיוחד ב-3 הרבעים הראשונים הנבחרת עוד הייתה בעניינים, אבל ברביעי הבלגים כבר ברחו לדו ספרתי והכריעו את ההתמודדות. (צילום: FIBA europe)


| אדי מינץ

 

אחרי הפתיחה המרשימה של אליפות אירופה, נבחרת העתודה הציגה ערב התקפי לא טוב עם פחות מ-30% מהשדה וספגה הפסד שני ברציפות ששולח אותה למקום הרביעי והאחרון בבית המוקדם. מנגד טורקיה אותה ניצחה הנבחרת במשחק הראשון, הוסיפה למאזנה שני נצחונות והיא תסיים את הבית הראשונה. לפי שיטת האליפות של פיב"א, עכשיו לישראל מחכה משחק קשה מול נבחרת ספרד שסיימה ראשונה את הבית המקביל, וישראל תצטרך להתעלות ולחזור להציג את הכדורסל של המשחק הראשון כדי להמשיך לרבע הגמר ולא להיגרר למשחקי הדירוג וההישרדות בדרג א'.

 

סיקור המשחק:

אמצע ראשון 5:7 לישראל עם הגנות חזקות והרבה בלגן בהתקפה. הבלגים מיידים מבחוץ ודניאל וולף כבר עם 11 אישיות, 10:16 לישראל. שלשה שניה (ובדיעבד גם האחרונה) של ציפר, 10:19 לישראל שמציינת פער שיא, פסק זמן בלגי שחוזרת ממנו בסערה, מנצלת רוטציה ישראלית (הפער בין הספסל לחמישייה פשוט עצום) ורצה 10-0. סוף ראשון, מהפך, 20:19 לבלגים. דה מריה שעלה מצוין מהספסל מגדיל פער עם שתי שלשות ואנחנו בעיקר מאבדים. יעקב חוזר ממנוחה, אמצע שני 30:23, היחיד אצלנו שנותן תפוקה זה וולף שכבר מציין 16 נק'. הבלגים באזורית וישראל מתקשה. וולף כבר אמרנו? מוב יפייפה והפער כמעט ונסגר, 32:30 בלגי שיוצאים שוב לפסק זמן. יעקב ממשיך ללכת פנימה ומציין 2/2 נדיר מהקו שמשווה. שלשה של הראל (הראשון למעט השלישייה וולף/יעקב/ציפר שעולה על הלוח) משלימה ריצת 0-8 ועוד מהפך, 32:35. דה מריה מחזיר בשלשה משלו ועל סף ההפסקה דה רידר מטביע אותנו ומחזיר יתרון, 39:37 בלגי.

תחילת שלישי ווולף בעוד מוב מהסרטים (יש לו כדורסל ויש לו קלאסה) הופך אבל הבלגים בשלהם והופכים חזרה, אמצע שלישי 49:45. ציפר ממשיך להשליך לבנים ושתי הקבוצות מציינות 3/3 ב-5 דקות, סוף שלישי 52:48 בלגי. תחילת רביעי אמנם צמצמנו אבל מיד הוספנו טכנית וב"ס כשדקות המנוחה של יעקב מבטלות את משחק ההתקפה שלנו שנראה נורא. יעקב חזר אבל הבלגים במגמה עולה, דו ספרתי ראשון, 62:52. מה יהיה עם הריבאונד? ומה יהיה עם היידוי מהקשת? 4/24 ל-3 לישראל במשחק ואסיסט בודד ליעקב במחצית השנייה מספרים את הסיפור. 70:54 לבלגיה וישראל נושרת למקום האחרון כשבהצלבה היא תפגוש את ספרד וכרגע זה נראה לא כוחות לחלוטין.

סטט' ישראל: וולף עם 24 נק', 8/12 ל-2, 5/5 מהקו ו--9 כ"ח. יעקב עם 12 נק', 8 אס' ו-7 כ"ח אבל גם עם 20% מהשדה ו-60% מהקו, מספרים שאי אפשר לספק ברמת נבחרת. ציפר עם 2/16 מהשדה (12%). נעדכן גם מחרתיים אבל לא לצפות לניסים.