לא עוצרת - העתודה בחצי הגמר

אחרי הניצחון הגדול על ספרד בשמינית, הגיע ניצחון גדול גם על גרמניה ברבע הגמר שהוביל את נבחרת העתודה שלנו בפעם החמישית ברציפות למעמד 4 האחרונות. אחרי מחצית ראשונה שקולה הגיע רבע שלישי נהדר של ישראל שברחה לדו ספרתי גבוה עליו שמרה עד לסיום. (צילום: FIBA europe)


| אדי מינץ

 

מה יהיה עם הילדים האלה בסל וברגל בקיץ הזה, מה יהיה? רק אלוהים יודע מאיפה הבאנו את כל תעצומות הנפש ואת השליטה המקצועית במגרש כנגד כל תחזית הגיוניות ולא הגיונית. שאפו לעתודה שקיבלה את הבמה והחזירה בהעפלה חמישית ברציפות לחצי גמר אליפות אירופה. בדיוק כמו מול הספרדים, הנבחרת התבססה על הגנה חזקה ובניגוד לרוב המשחקים באליפות עד כה לא התבססה רק על (סולם) יעקב והזאב (מוול סטריט) אלה גם קיבלה משחק שיא מציפר ולוין שדי נעלמו מאז משחק הפתיחה מול טורקיה.

 

סיקור המשחק:

תחילת המשחק הייתה שקול. ישראל קיבלה יכולת התקפית טובה מיובל לוין שקלע 5 אישיות כשנועם יעקב מחלק אסיסטים. הגרמנים ייצרו מתחת לסל כשהם מנצלים את יתרון הגודל שלהם וריבאונד התקפה. חטיפה שהסתיימה בסל של רון ציפר ועוד סל יפה של לוין שניער את השומר שלו העלו את העתודה ליתרון 11:6 ושלחו את גרמניה לפסק זמן מוקדם. במשך כמה דקות ישראל הצליחה לשמור על היתרון, אבל החטאות מבחוץ בתוספת כמה איבודים שהסתיימו במתפרצות ודאנקים של הגרמנים הפכו את התוצאה - 15:16 גרמניה סוף רבע ראשון.

יעקב שרגיל למסור פתח את הרבע השני עם שני סלים מאסיסטים חכמים של דניאל וולף ועידו הראל, והחזיר את היתרון לישראל. וולף מחצי מרחק גם הגדיל, אבל אז הנבחרת נתקעה כמה דקות והגרמנים במיני מומנטום הפכו שוב - 21:23 באמצע הרבע. זה לקח עוד 2 דקות, אבל בסופו של דבר הנבחרת התעוררה בעיקר דרך ההגנה. שלשה של לוין לצד דקות נהדרות משני צידי המגרש של וולף שהוסיף גם שלשת באזר שלח את העתודה להפסקה כשהיא ביתרון 31:25.

תחילת שלישי, ישראל המשיכה להילחם, בקרקע, באוויר ואני בטוח שאם היה בסביבה ים אז גם שם, ועלתה לדו ספרתי 30:42 מסל של יעקב. הגרמנים סוף סוף הצליחו להשליש רק בכדי לקבל מציפר שתיים כאלה, 35:49 לנו. עוד קצת קסמים של הצמד יעקב את וולף ופתאום נושקים ל-20, 37:55 כחול/לבן. סוף שלישי 41:56 לישראל. הרבע הרביעי בו הגרמנים ניסו בכל כוחם לצמצם נתקל בחבורה ישראלית עיקשת שלא נתנה לזה להשפיע עליה ובסיום 64:75 לנו ועולים לחצי הגמר.

סטט' ישראל: ציפר עם 23 נק', 6/7 מהקו ו-4 חט'. לוין עם 18 נק' ו-7/8 מהשדה. וולף עם דאבל של 16 נק', 11 כ"ח ו-3 חס'. יעקב עם דאבל גם הוא, 13 נק', 10 אס' ו-6 כ"ח.

סטט' גרמניה: שרודר עם 15 נק', 8 כ"ח אבל גם עם 27% בלבד מהשדה.