פספוס ענק לעתודה מול סרביה

אליפות אירופה עד גיל 20 נשים: במשך 35 דקות ישראל הייתה ביתרון, ולא מעט זמן מתוך זה גם ביתרון דו ספרתי. אבל אז הגיעה ריצת 15-5 של נבחרת סרביה שהפכה את התוצאה וניצחה את המשחק 73:70. הילה קארש הפציצה 6 שלשות בדרך ל-20 נק', 16 לאמי רינת ו-14 לדוריאן דהן סוויץ'. (צילום: FIBA)


| safsal

 

כמה קרוב ככה רחוק. נבחרת העתודה פתחה נהדר את הופעותיות באליפות אירופה, הציגה יום מוצלח מחוץ לקשת בהובלת הילה קארש (6/10) והגנה טובה בדקות ארוכות של המשחק. אבל במאני טיים הנבחרת לא הייתה מרוכזת מספיק בהתקפה, קלעה רק 5 דקות ב-5 הדקות האחרונות של המשחק (13 ברבע האחרון) וראתה איך סרביה אט אט מקזז את הפער עד למהפך. זה נגמר בהפסד כואב במיוחד 73:70. מחר מתחילים מחדש מול נבחרת צ'כיה (20:30).

הסרביות ניצחו בגדול במשחק הזה בריבאונד (57-36), אבל במחצית הראשונה לא ממש ניצלו זאת לנקודות מה שעזר לישראל לשמור על יתרון סביב הדו ספרתי. במחצית השניה סרביה שיפרה את האחוזים בעוד האחוזים של ישראל התכווצו, והיא שילמה בעיקר על כל ההחטאות שהגיעו אחרי חיפות ומפתרצות שלא נוצלו. 

 

סיקור המשחק

המשחק נפתח קצת מגומגם כששתי הקבוצות ניסו ללכת פנימה ולא ממש קלעו, מבחוץ הלך לנו יותר טוב כשהילה קארש עם 2 רצופות מבחוץ ודוריאן דהן סוויץ עם אחת משלה קבעו 2:9 לישראל. סרביה ייצרה קצת בצבע וצמצמה, אבל לעתודה היה את תמר זינגר שעם חדירה בצבע ועוד מהלך של חטיפה וסל שמרה אותה במרחק ביטחון - 7:15. למרות כמה דקות של הגנה טובה בצבע, בהתקפה הנבחרת נתקעה וסרביה במיני מומנטום צימצמה למינוס 3. שוב שלשה של קארש (3/3 ל-3 ברבע הראשון) הגדילה, לפני שהסרביות צמצמו מהקו ל-16:20 בסוף הרבע הראשון.

הרבע השני נפתח דומה לראשון עם קצת החטאות משני הצדדים, כשבין לבין הסרביות גם צמצמו למינוס 2. שוב כמה דקות טובות בהגנה של ישראל כולל החסימה השניה של דהן סוויץ' במשחק ועוד כמה עצירות הובילו למומנטום ישראלי גם בהתקפה -  צמד שלשות של אמי רינת ועוד סל בצבע של קארש ופתאום אנחנו ביתרון דו ספרתי 20:31. סלים יפים של נעמה הלוי ודהן סוויץ' שמרו את ישראל ביתרון 9-12, אבל אז הנבחרת שוב נתקעה בהתקפה עם כמה איבודים וסרביה צמצמה ל-30:37 בירידה להפסקה.

העתודה פתחה נהדר את המחצית השניה עם מיני ריצת 0-5 כש-שלשה נוספת של דהן סוויץ החזירה את היתרון לדו ספרתי, ובהמשך אחת גם של קארש (שתיהן מאסיסטים של רינת) קבעה 33:45. כאן שוב המומנטום עבר לסרביה שניצלה החטאות ואיבודים של ישראל כדי להוריד ל-44:49 בלבד, וכאן שוב הייתה זאת שארק שעם שלשת קלאץ' שהגדילה והעירה את הנבחרת. רינת עם שלשה משלה ועוד 2 מאסיסט גדול של קארש אחרי חטיפה הקפיצה ל-44:57 ושלחה את הסרביות לפסק זמן. הסרביות חזרו מהמנוחה הקצרה חדות בהתקפה וצמצמו ל-48:57 אחרי 3/4 משחק.

קארש צלפה את השלשה ה-6 (!) שלה בתחילת הרבע האחרון והלוי הוסיפה גם סל מחצי מרחק, אבל הסרביות לא נשברו ושוב ייצרו מיני מומנטום עם צמד שלשות והורידו ל-56:62. דהן סוויץ קלעה סל חשוב בצד השני, אבל הנבחרת המשיכה לא למצוא את עצמה בהתקפה וסרביה הענישה עם נקודות שלא מעט מהן היו מריבאונד התקפה ומחטיפות. מפה לשם - שוויון 65 כ-3 וחצי דקות לסיום. דקה נוספת עברה בלי נקודות של העתודה וסרביה גם עלתה ליתרון לראשונה מאז הדקה הראשונה במשחק, אך אז הגיעה נגה אטינגר והחזירה את המשחק לשוויון. נקודות מהקו ואיבוד מטופש של ישראל הביאו את סרביה ליתרון 4, שלשה של רינת צמצמה וחטיפה של זינגר הפעם לא הסתיימה בסל. חצי דקה לסיום 71:70 לסרביה. הסרביות לא קלעו בהתקפה הבאה אבל כן לקחו את הריבאונד שממנו ייצרו 2/2 מהקו, תרגיל הכנסת כדור טוב של הנבחרת השאיר אותנו עם אופציה לשלשה אבל זאת לא נכנסה. בסיום 73:70 ופיספוס ענק לישראל.

קלעו לישראל: הילה קארש 20 (4 רב', 6 אס', 3 חט', 6/10 ל-3), אמי רינת 16, דוריאן דהן סוויץ' 14 (6 רב', 3 חט', 2 חס'), תמר זינגר 10 (9 רב', 4 אס', 6 חט'), נגה אטינגר (4 אס') ונעמה הלוי 4 כ"א, הדר כהן 2 (6 רב').