העתודה נשים במקום השני

אליפות אירופה עד גיל 20: נבחרת העתודה עם עוד ניצחון גדול בשלב הבתים, 81:74 על פורטוגל שמסדר לה את המקום השני בבית המוקדם. הנבחרת הובילה כמעט לאורך כל המשחק וברחה ברבע השלישי ליתרון דו ספרתי שהגיע בשיא ל-20, ולמרות שהפורטוגליות הצליחו לצמצם הניצחון נשאר כחול לבן. היריבה בשמינית הגמר - פינלנד. (צילום: FIBA)


| safsal

 

נבחרת העתודה נשים ממשיכה במומנטום. אחרי ההפסד הדרמטי והניצחון אמש על סרביה, היום הנבחרת עשתה עוד צעד משמעותי באליפות כשגברה על פורטוגל בדרך למקום השני בבית המוקדם, מקום שלהזכריכם שווה הגרלה קצת יותר נוחה במשחק החשוב באמת בשמינית הגמר. פרט לכמה דקות בין סיום הרבע הראשון לתחילת הרבע השני, הנבחרת הובילה לאורך כל המשחק וסיפקה רבע שלישי נהדר אותו ניצחה 12-23 בדרך ליתרון 20. פורטוגל שלא ויתרה וכמה דקות לא טובות ברבע האחרון עשו לנו קצת חשש מקאמבק, אבל בסופו של דבר הנבחרת שמרה על היתרון עד לניצחון בסיום. 

ישראל הציגה יום קליעה מוצלח עם 61% ל-2, אבל גם השאירה 10 נקודות על הקו. הפורטוגליות מנגד השאירו 11 וקלעו באחוזים פחות טובים משאר הטווחים מישראל. במחצית השניה הנבחרת איבדה רק 7 כדורים ומסרה כפול אסיסטים מבחצית הראשונה, ולמרות שספגה 32 נקודות ברבע האחרון הצליחה כאמור לשמור על היתרון. 

 

סיקור המשחק:

גם את המשחק הזה הנבחרת פתחה טוב מאוד - דוריהן דהן סוויץ עשתה את העבודה בהגנה, הילה קארש קלעה בצבע ושלשות של אמי רינת ותמר זינגר העלו את ישראל ליתרון 13:2. פסק זמן דחוף של פורטוגל עצר את המומנטום של הנבחרת שחזרה ממנו לא מרוכזת בהתקפה ועם 4 איבודים, כשהיריבה מצליחה להוריד ל-14:10. שלשה של אליס חתוקאי קטעה את הבצורת הישראלית והגדילה ל-17:11 בתום הרבע הראשון. 

הרבע השני התחיל דומה לאיך שהראשון נגמר, כשישראל לא ממש מרוכזת בהתקפה וקולעת 3 נקודות בלבד (נעמה הלוי מחבוץ לקשת) ב-6 דקות). הפורטוגוליות אומנם גם לא הכי הבריקו בהתקפה אבל כן הענישו עם נקודות בצבע וניצול מתפרצות וריבאונד התקפה בדרך למהפך ויתרון 20:27 כשגם פסק זמן ישראלי לא ממש עוזר. קארש עם סל מריבאונד התקפה העירה את ישראל ולאחריה הלוי עם חדירה ואסיסט לעמית טרנר צמצמה ל-26:28, והמומנטום שוב כחול-לבן. רינת וטרנר צלפו שלשות והחזירו את היתרון לעתודה, האחרונה הוסיפה חטיפה וסל באזר שקבע 36:30 לישראל.

רבע שלישי ושוב ישראל פותחת מצויין - אליס חתוקאי עם סל וחטיפה, רינת עם סל ואסיסט והלוי עם עוד שלשה מקפיצות שוב לדו ספרתי 43:32. כאן המומנטום שוב עבר לפורטוגל שניצלה איבודים של ישראל לריצת 2-8, אבל זינגר עם חטיפה, 3 אסיסטים וסל משלה שמרה את ישראל בעניינים ואנחנו שוב בדו ספרתי - 53:40. במקביל פורטוגל לא מצאה את עצמה בהתקפה ולקחה זריקות נואשות שלא הגיעו לשום מקום, והיתרון של ישראל המשיך לטפס עם שלשה של דהן סוויץ ונקודות מהקו - 59:42 אחרי 3/4 משחק.

הרבע הרביעי התחיל עם קצת חילופי סלים, עד שטרנר לקחה ריבאונד התקפה (רביעי במשחק) ותירגמה אותו לאסיסט לדהן סוויץ שהגדילה לפלוס 20. פורטוגל ממש לא התכוונה לוותר על המשחק ועם 3 שלשות רצופות (אחרי שעמדו על 1/11 בשאר המשחק) הורידו ל-64:52 בלבד, ושלחו את ישראל לפסק זמן 5 דקות לסיום. הלוי עם סל חשוב הגדילה, הקארש הוסיפה שלשת מאני טיים אבל פורטוגל בעוד מיני מומנטום עם לחץ על כל המגרש הורידה למינוס 7 בלבד - 73:64 כדקה וחצי לסיום. זינגר עם האסיסט ה-8 שלה במשחק שלחה את דהן סוויץ למהלך סל ועבירה, ישראל מרחה את השעון ומהלך סל ועבירה גם של רינת סגר את הסיפור.

קלעו לישראל: דוריאן דהן סוויץ 17 (7/10 מהשדה) , אמי רינת 14, נעמה הלוי 12, הילה קארש (4/6 ל-2) ותמר זינגר (8 אס') 11 כ"א, עמית טרנר (8 רב', 4 הת') 8, אליס חתוקאי 5, נגה אטינגר 2, הדר כהן 1.