היסטוריה - העתודה נשים ברבע הגמר!

אליפות אירופה עד גיל 20 לנשים: נבחרת העתודה הצליחה למחוק פיגור 16 כל הדרך ליתרון דו ספרתי משלה בדרך לניצחון 53:63 על נבחרת פינלנד, ניצחון ששווה היסטוריה ומקום ברבע הגמר. הילה קארש הצטיינה עם דאבל דאבל, תמר זינגר הייתה קרובה לשם. (צילום: FIBA)


| safsal

 

וואו, איזה ניצחון. נבחרת העתודה נשים שלנו אומנם פתחה זוועה את המשחק ומצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי גבוה, אבל לא ויתרה לרגע והצליחה אט אט לחזור לעניינים. רבע שלישי קטלני אותו ישראל ניצחה 10-26 הביא אותה ליתרון דו ספרתי, ולמרות שהפיניות ויתרו היתרון, הניצחון והכרטיס לרבע הגמר נשאר אצלנו. היסטוריה כבר אמרנו? נבחרת העתודה כבר הבטיחה לעצמה את דירוג השיא אי פעם באליפויות אירופה עד גיל 20 לנשים, והן מרחק ניצחון אחד מלרשום עוד היסטוריה קטנה ולעבור את הישג השיא אותו קבעה נבחרת הנערות (מקום 8 ב-1971).

את המשחק כאמור הנבחרת פתחה לא טובה, אבל ההמשך היה כמו שצריך וברמה דומה למה שהנבחרת הציגה במשחקים הקודמים. פינלנד שקלעה 25 נקודות ברבע הראשון, קלעה רק 28 נוספות בשאר הרבעים ולא מעט מזה בזכות הידיים הארוכות של אמי רינת שחטפה לא פחות מ-7 כדורים (שזה יותר מכל החטיפות של הנבחרת הפינית אגב). למרות שהיו לא מעט דקות בהן ההתקפה נראתה תקועה, הנבחרת הצליחה לסיים את המשחק עם 42.5% ל-2, וגם הייתה חדה מהקו שם השאירה 3 נקודות בלבד.

 

סיקור המשחק:

הנבחרת לא נכנסה טובה למשחק והתקשתה לייצר, כשבצד השני פינלנד עם שלשות ברחה ליתרון 10:2 בדרך לפסק זמן מוקדם. גם זה לא ממש עזר, ישראל לא מצאה את הסל ופינלנד דווקא כן ועלתה כבר ליתרון 21:5 כשהיא מנצלת היטב את הריבאונד התקפה שלה. לקראת סוף הרבע ראינו קצת התעוררות התקפית של הנבחרת ומיני ריצת 4-8 שצמצמה. סוף ראשון 25:13 פינלנד. קצב הקליעה של פינלנד נרגע ברבע השני והן קלעו רק 6 נקודות ב-5 הדקות הראשונות, אבל ישראל לא ידעה לנצל את זה. הנבחרת לא פגעה בכלום והמשיכה לאבד ונתקעה על 2 נקודות בלבד מעל 6 דקות. אחרי פסק זמן נוסף של ישראל סוף סוף התעוררה בהתקפה - נעמה הלוי ותמר זינגר ייצרו וגם חילקו אסיסטים אחת לשניה בדרך לריצת 0-9 שהורידה למינוס 7 בלבד. יורדים להפסקה עם משחק חדש ופתוח ב-33:26 לפינלנד.

הרבע השלישי נפתח דומה לשני, עם הרבה כלום משני הצדדים. שלשה כמעט מהחצי של קארש קטעה את הבצורת וגם הוסיפה עוד קצת ללחץ של הפיניות שרשמו עוד שני איבודים ובנתיים קארש עם עוד צ'אקה קבעה מהפך - 33:34 לישראל, יתרון ראשון במשחק. המומנטום המשיך עם ישראל כשאמי רינת הוסיפה גם היא שלשה ונגה אטינגר עם חדירה לסל הגדילה ל-40:35. פינלנד התעוררה קצת גם כן ושיפרה את ההתקפה שלב, אבל קארש את זינגר דאגו לשמור את ישראל ביתרון קל סביב ה-4-7 הפרש, כש-4 רצופות נוספות של האחרונה הגדילו ל-43:52 סוף הרבע.

הרבע האחרון נפתח טוב לישראל כשדוריאן דהן סוויץ נהנתה מאסיסטים של זינגר והובילה את ישראל ליתרון דו ספרתי וקארש שהגיע ל-20 נקודות אישיות עם עוד סל בצבע קבעה 46:58 כ-6 וחצי דקות לסיום. פינלנד ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם מיני ריצת 5-0, אבל זינגר שוב לקחה אחריות והגדילה חזרה - 53:61 קצת יותר מדקה לסיום. חטיפה של אמי רינת כבר סגרה את הסיפור, ושלחה את השחקניות האדירות שלנו לחגוג. איזה כיף.

קלעו לישראל: הילה קארש 20 (11 רב', 3 חט', 7/13 מהשדה), תמר זינגר 16 (8 אס', 7/14 ל-2), דוריאן דהן סוויץ 10 (5/10 ל-2), אמי רינת 7 (5 רב', 7 חט'), נעמה הלוי 4, נגה אטינגר 4, עמית טרנר 2.