העתודה נשים הפסידה לאיטליה

אליפות אירופה עד גיל 20: המשחק הכי פחות טוב של הנבחרת באליפות הסתיים בהפסד 92:68 לנבחרת איטליה, וישראל תסיים את משחקיה מחר במשחק על מקומות 7-8. איטליה הובילה לאורך כל המשחק ובחלקים נרחבים ממנו ביתרון דו ספרתי. דוריאן דהן סוויץ הובילה את הבחרת עם 18 נק', 12 לעמית טרנר ו-10 לתמר זינגר. (צילום: FIBA)


| safsal

 

אולי עדיין תחת השפעת ההפסד הכואב לספרד, אולי סתם יום לא מוצלח, בשורה התחתונה - נבחרת העתודה לא הופיעה ביכולת טובה למשחק הדירוג היום מול איטליה, וסיימה אותו עם הפסד . איטליה הובילה לאורך כל המשחק וכבר מהפתיחה פתחה לעצמה פער סביב הדו ספרתי. ישראל אומנם הציגה לפרקים דקות טובות שעזרו לה להוריד את הפיגור לפוזשן בודד, אבל לא ידעה לשמור על המומנטום ומצאה את עצמה שוב ושוב בפיגור דו ספרתי עד להכרעת המשחק ברבע האחרון. 

את הבריחה המשמעותית איטליה עשתה במחצית השניה, כישראל לא ממש מצאה את עצמה בהתקפה ומסרה 4 אסיסטים בלבד (לעומת 14 במחצית הראשונה). ישראל איבדה 17 כדורים וחטפה רק 4, והאיטלקיות ניצלו את המתפרצות שלהן ל-21 נקודות וזה לצד יום מוצלח מחוץ לקשת (9/19) וכמעט 55% ל-2. 

 

סיקור המשחק

האיטלקיות פתחו טוב את המשחק עם ריצת 7-0 תוך דקה וחצי, אז ישראל התעוררה כשתמר זינגר חילקה אסיסטים להדר כהן ולהילה קארש שצמצמו. אמי רינת קלעה מבחוץ, אבל האיטלקיות המשיכו לשחק פנימה עם הנעת כדור שהביאה אותם למצבי זריקה נוחים ויחד עם שלשה משהלם שוב פתחו פער - 18:7, פסק זמן ישראל. אחרי ההפסקה הקצרה נגה אטינגר מסרה אסיסט יפה לאליס חתוקאי, אבל פרט לזה הנבחרת לא ייצרה ולמזלה גם איטליה הציגה דקות חלשות ולא ניצלה זאת כדי להגדיל את הפער באופן משמעותי. פסק זמן ישראלי נוסף עזר קצת יותר כשדוריאן דהן סוויץ קלעה מבחוץ ועמית טרנר הוסיפה 4 משלה וסגרה את הרבע ב-26:16 איטלקי.

ישראל פתחה טוב את הרבע השני בצד ההתקפי בהובלת רינת שגם קלעה וגם מסרה 2 אסיסטים לטרנר שהוסיפה 5 אישיות וצמצמה. הצד ההגנתי עבד פחות טוב כשהאיטלקיות המשיכו למצוא את עצמן פנויות לזריקות ושמרו על אחוזי קליעה טובים (מעל 56% במחצית הראשונה) והחזירו את יתרונן לאזור ה-8-10 הפרש. שוב התעוררות ישראלית לקראת סוף הרבע עם נקודות של דהן סוויץ (שהגיעה לדו ספרתי), זינגר ונעמה הלוי צמצמו ל-41:38. קצת חילופי סלים ויורדים להפסקה ב-45:41 לאיטליה.

גם ברבע השלישי ישראל התקשתה בהתקפה וייצרה בעיקר מקו העונשין, כשגם זריקות פנויות מחוץ לקשת מסרבות להיכנס. איטליה מנגד הענישה והשלימה ריצת 12-2 ששוב הביאה אותה ליתרון דו ספרתי - 60:47. האיטלקיות המשיכו עם עוד כמה שלשות ומהלכי סל ועבירה והגיעו עד ליתרון 17, כישראל רודפת אבל לא מצליחה לצמצם משמעותית. בכניסה לרבע האחרון 74:57. רבע אחרון לא שינה יותר מדי. אחרי שמצאה את עצמה בפיגור 19 ישראל במיני מומנטום עם שלשה של אליס חתוקאי הורדה ל-14, והנבחרות המשיכו להחליף קצת סלים כשהפער נשאר. השלשה ה-9 במשחק של האיטלקית כבר הביאה אותן לפלוס 25 ובסיום 92:68.

קלעו לישראל: דוריאן דהן סוויץ 18 (8 רב', 5/8 מהשדה, 6/8 מהקו), עמית טרנר 12 (5/7 מהשדה), תמר זינגר 10 (5 רב', 6 אס'), אליס חתוקאי והילה קארש 7 כ"א, אמי רינת 6, נעמה הלוי 4, ליהי עזורי והדר כהן 2 כ"א.