אאוץ'. הקדטים חטפו מספרד

אליפות אירופה עד גיל 16: נבחרת ישראל פתחה את האליפות במפגש עם סגנית אלופת אירופה מהקיץ שעבר, ולא הצליחה להתמודד מולה. כבר ברבע הראשון הפער עמד על 20 הפרש, ועד המחצית הכפיל את עצמו ולצערנו זה גם לא עצר שם. בסיום 116:61. (צילום: FIBA)


| safsal

 

לא נעים. נבחרת הקדטים פתחה את אליפות אירופה עד גיל 16 עם תבוסה כואבת במיוחד ב-55 הפרש מול נבחרת ספרד. המשחק היה חד צדדי כבר מהפתיחה שלו כשהפער הולך וגדל עם התקדמות המשחק, ורק ברבע האחרון הספרדים קצת שיחררו ו'הסתפקו' ביתרון הקיים. למאמן המנטלי של הנבחרת שנמצא איתה שם במקדוניה יש עבודה לא קלה עכשיו, וכבר מחר בצהריים פוגשים את פילנד בתקווה לשים את המשחק הזה מאחור ולצאת לדרך חדשה.

 

סיקור המשחק

כבר מהפתיחה אפשר היה לראות את הבדלי הכוחות בין הנבחרות. יונתן קלר קלע את הסל הראשון במשחק, אבל מכאן המשחק הלך לכיוון אחד. ספרד עשתה בערך כל מה שהיא רוצה בצבע, קלעה באחוזים מצויינים וגם כשהחטיאה אז השליטה המוחלטת שלה בריבאונד ותורגמה לנקודות מהזדמנות שניה. ישראל מנגד התקשתה מאוד מול הקצב והאינטנסיביות, איבדה 7 כדורים ברבע הראשון (2 בלבד לספרדים) ומצאה את עצמה בפיגור 20 - 31:11 אחרי 10 דקות.

רבע שני והמשחק ממשיך מאותה נקודה כשהספרדים מניעים כדור ולא מחטיאים (5/6 ל-2), משלימים ריצת 13-2 ומעלים את הפער למעל 30 כשישראל מאבדת ומוסיפה על זה החטאות גם ממצבים נוחים. בהמשך הספרדים הראו שהם יודעים לקלוע גם מבחוץ ועלו ליתרון 58:19 כשבין לבין קלר, אביאל מאמו ומתן שטרית מצליחים לייצר קצת לישראל. היתרון הספרדי לא עצר גם שם כשהספרדים פשוט לא הורידו רגל מהגז והגיע בשיא ל-46, לפני ש-5 אישיות של אלון ראכלין מיזערו קלות. 67:24 בתום המחצית הראשונה.

ישראל איבדה 14 כדורים במחצית הראשונה, עם כי לא כולם הגיעו מלחץ הגנתי וחלקם סתם מנסיון לצאת להתקפה מהירה או חוסר ריכוז. הספרדים סיימו את המחצית עם כמעט 70% ל-2 ו-50% ל-3, ועם 6 ריבאונד התקפה שהפכו ל-11 נקודות.

ישראל עשתה קצת קולות של איפוס היד בתחילת המחצית השניה ואפילו צמצמה, אבל די מהר השליטה חזרה לספרדים שפשוט לא ויתרו על לחץ הגנתי ודאבל אפ ברגע שישראל ניסתה לעבור את החצי. הנבחרת הישראלית הוסיפה למאזנה עוד 7 איבודים, בספרד האחוזים קצת ירדו אבל ההפרש גדל ונשאר לו סביב ה-35 הפרש בדרך ל-95:39. את הרבע האחרון אפשר להגדיר כשקול, וישראל אפילו ניצחה אותו בנקודה כשחמו היה הקלע המוביל. זה כמובן לא ניחם אף אחד. בסיום 116-61.

קלעו לישראל: יונתן קלר 12 (5 אס'), אביאל מאמו 11 (6 רב'), אלון ראכלין 8 (5 רב'), גיא חמו 7, אור פארן 5, תמיר גולד, מתן שטרית וגבריאל ארטמנקו 4 כ"א, עידו קנטרוביץ (4 אס') ושון דליד 3 כ"א.