הפסד לכ"ג בפתיחת אליפות אירופה

נבחרת הגברים בכדורסל בכיסאות גלגלים הפסידה 50:62 לנבחרת איטליה במשחק הראשון באליפות אירופה. הנבחרת פתחה טוב והובילה לאורך הרבע הראשון והצליחה לתת פייט לאיטלקים גם בהמשך, אבל רבע שלישי פחות טוב הביא אותה לפיגור סביב הדו ספרתי אותו לא הצליחה למחוק.


| safsal

 

למרות שהצליחה לתת פייט לאורך רוב המשחק, נבחרת הכיסאות גלגלים פתחה הערב את אליפות אירופה עם הפסד לנבחרת איטליה. הנבחרת פתחה מצויין ואף הצליחה לעלות ליתרון 8 ברבע הראשון, אבל בהמשך האיטלקים הצליחו להשתלט על המשחק ואז ברחו בעצמם ליתרון משמעותי ושמרו עליו עד לסיום. הנבחרת סיימה את המשחק עם 23 איבודים (עם 12 חטיפות של האיטלקים) ופיספסה הזדמנויות לחזור לעניינים בדקות בהן היריבה הייתה פחות בעניינים. מחר ב-21:00 הנבחרת תפגוש את צרפת.

 

סיקור המשחק:

ישראל פתחה טוב כשהיא מכניסה כדורים לצבע לעידו מימון שקלע 4 רצופות ויחד עם סל של ראדי דגמין העלה את ישראל ליתרון 6:3. האיטלקים שיפרו את ההגנה ועם מיני ריצה הפכו את התוצאה, לפני שדגמין מחצי מרחק הפך שוב. הרבע המשיך שקול יחסית כשישראל קולעת יפה מתחת לסל ושומרת על יתרון קל, כש-4 רצופות של שי ברביאי ואסיסט שלו לדגמין הגדילו ל-18:10 סוף רבע ראשון.

הנבחרת לא נכנסה טוב לרבע השני וקלעה רק 2 נקודות ב-4 וחצי דקות, כשבנתיים האיטלקים משפרים את האחוזים שלהם ומצמצמים ל-20:18. אחרי פסק זמן אלון דור און נכנס מהספסל וישר קלע 4 נקודות שעזרו להגדיל חזרה ל-26:20, אבל האיטלקים המשיכו עם אחוזי הקליעה הטובים והשוו את המשחק. כמה דקות של חילופי סלים בין הנבחרות כשבין לבין האיטלקים גם עולים ליתרון, ויורדים למחצית בשוויון 30.

תחילת רבע שלישי והאיטלקים שוב עדיפים משני צידי המשחק, ומתחזקים יתרון קטן שנשמר סביב ה-2-3 הפרש. לקראת אמצע האיטלקים מעלים הילוך בהגנה ומצליחים לפתוח פער משמעותי ראשון - 35:42 בדרך לפסק זמן נוסף. גם לאחריו ההתקפה הישראלית התקשתה להניע כדור ואיבדה עוד כמה כדורים, אבל לפחות נראתה יותר טוב בהגנה ועצרה את הבריחה האיטלקית. סוף רבע שלישי 37:43.

ישראל איפסה קצת את היד ברבע האחרון כשדגמין ועשהאל שאבו מובילים את ההתקפה, אבל גם האיטלקים ייצרו בקצב טוב ושמרו על היתרון שלם. במיני מומנטום לקראת אמצע הרבע הנבחרת גם הצליחה להוריד ל-45:51. לנבחרת גם היו עוד כמה הזדמנויות לצמצם יותר אבל הן לא נוצלו, והאיטלקים שמרו על היתרון שלהם עד ל-50:62 בסיום.

קלעו לישראל: ראדי דגמין 13 (6/10 ל-2), מאור לסרי 8 (6 רב', 4/4 ל-2), עידו מימון ואלון דור און 6 כ"א, שי ברביבאי (7 רב', 6 אס'), יניר עוז ואברהים בהו 4 כ"א, עשהאל שאבו 3 (4 רב', 3 אס'), כפיר ניימרק 2.